damati
28.02.08,18:26
160g masla
160g prášk. cukru
6 vajec
160g čokolády
160g hladkej múky

Maslo, cukor a žĺtky vymiešame do peny, pridáme čokoládu roztopenú vo vodnom kúpeli a miešame až do zhustnutia. Nakoniec pridáme múku a tuhý sneh z bielkov. Nalejeme do tortovej formy a v mierne vyhriatej rúre pečieme asi 45 min.. Vychladnutú tortu potrieme višňovým džemom a ozdobíme šľahačkou.

Ak robievate sacherku podľa iného receptu dajte vedieť.
damati
01.03.08,13:35
No čo nikto nepečie sacherku?
durisovad
01.03.08,13:55
Iny recept nemam, ale pocula som, ze sa ma pouzit marhulovy lekvar. Poliat sa ma cokoladou a potom zdobit slahackou.
damati
01.03.08,14:03
Iny recept nemam, ale pocula som, ze sa ma pouzit marhulovy lekvar. Poliat sa ma cokoladou a potom zdobit slahackou.
No však na džeme nezáleží, použiješ podľa chuti, pôvodný recept hovoril o višňovom, ale ja tiež používam marhuľový.
damati
22.03.08,04:05
160g masla
160g prášk. cukru
6 vajec
160g čokolády
160g hladkej múky

Maslo, cukor a žĺtky vymiešame do peny, pridáme čokoládu roztopenú vo vodnom kúpeli a miešame až do zhustnutia. Nakoniec pridáme múku a tuhý sneh z bielkov. Nalejeme do tortovej formy a v mierne vyhriatej rúre pečieme asi 45 min.. Vychladnutú tortu potrieme višňovým džemom a ozdobíme šľahačkou.

Ak robievate sacherku podľa iného receptu dajte vedieť.
Ahojte
Už mám na sacherku aj iný recept. Vyskúšam ho a ak bude za niečo stáť, tak ho sem pridám.
Sharon
31.03.08,13:32
Skús tento:

Sacherova torta
125 g masla
125 g práškového cukru
1 balíček Vanilínového cukru
7 vajec
150 g hladkej múky
3 PL kakaového prášku
1/2 bal. Kypriaceho prášku
marhuľový džem
Poleva:
1 bal. tmavej polevy
50 ml oleja
Vajíčka oddelíme. Žĺtky vymiešame s cukrom a vanilínovým cukrom do penista. Do žĺtkovej hmoty postupne zašľaháme maslo, kakao a vmiešame preosiatu múku s kypriacim práškom do pečiva. Z bielkov ušľaháme tuhý sneh, ktorý zľahka pomocou varešky primiešame k cestu. Cesto vylejeme do tortovej formy vystlatej papierom na pečenie.
Pečieme vo vyhriatej rúre približne 40 min. pri teplote 170 - 180 ° C. Po upečení vyklopíme na mriežku a dáme vychladnúť.
Vychladnuté rozrežeme a naplníme džemom. Celú tortu natrieme rovnomerne čokoládovou polevou.
Čokoládová poleva:
K čokoládovej poleve pridáme 50 ml oleja a rozpustíme vo vodnom kúpeli .
Sharon
02.04.08,11:40
Mám ešte tento recept z kuchárskej knihy pani Anna Burdy

Sacherova torta
na cesto
200g horkej čokolády
180g masla
180g práškového cukru
8 vajec
200g polohrubej múky
20g maizeny
100g veľmi jemne pomletých mandlí
na plnku
450g marhuľového džemu
210g horkej čokolády
125g práškového cukru
A takto sa to robí:
Čokoládu rozpustiť vo vodnom kúpeli a schladiť, ale nesmie stuhnúť. Maslo vymiešať s dvomi tretinami cukru a 8 žĺtkami do penista, miešať až kým sa cukor nerozpustí. Do toho preosiať múku s maizenou a spolu s mandľami a tekutou čokoládou premiešať. Z bielkov, štipky soli a zvyšného cukru vyšľahať veľmi tuhý sneh a zľahka vmiešať do cesta. Upiecť v tortovej forme vysypanej strúhankou. Piecť na spodnej priečke pri 180 C (plyn stupeň 2) 80-85 minút. Korpus po vychladnutí vyklopiť a plniť až na druhý deň. Korpus dvakrát priečne prekrojiť, natrieť džemom a spojiť. Aj okraje torty potrieť džemom a nechať zaschnúť.
Čokoládu na plnku so 125 ml vody a cukrom roztopiť a za stáleho miešania variť 5-10 minút, kým nevznikne hustá poleva. Tú schladiť a keď začne tuhnúť naliať na tortu a rozotrieť.

Dúfam že Vám bude chutiť, priznám sa, ja som ju ešte nepiekla.
Originálny recept vraj poznajú len dvaja ľudia, ale ja viem aspoň to, že tam ide určite marhuľový džem. A tajomstvo výbornej chuti je v čokoláde. (S obyčajnou čokoládou na varenie sa asi žiadny zázrak neudeje.)
milada567
04.11.08,16:23
No čo nikto nepečie sacherku?
ahoj hladam recept na dobru sacher tortu.:)
milada567
04.11.08,16:24
ma niekto prosim?
nela88
04.11.08,18:59
Nemala by tam isť aj štipka soli? V telke som videla cukrárov dávať soľ, vraj viac vynikne chuť čokolády.