damati
28.02.08,18:50
Ahojte, bol už niekto z vás na bicykli pri Neziderskom jazere v Rakúsku, dosť som o tom čitala, ale osobné skúsenosti sú najlepšie. ;)
Rozalka
28.02.08,18:05
Ahojte, bol už niekto z vás na bicykli pri Neziderskom jazere v Rakúsku, dosť som o tom čitala, ale osobné skúsenosti sú najlepšie. ;)
Okolo jazera je nádherne, dokonca sa dá prejsť na bicykli aj do HU.
Táto strana je veľmi veterná, ale napr. Podersdorf je veľmi milá dedinka, na opačnej strane sú pekné zátišia v obci Morbisch (odtiaľ je prechod pre peších a cyklistov do HU - v blízkosti Eszterházyovský kaštieľ Fertod - treba pozrieť), príjemne sa dá stráviť deň aj v obci Rust. Aj ľudkovia sú veľmi príjemní. :)
Excise Duty
28.02.08,18:24
Ahojte, bol už niekto z vás na bicykli pri Neziderskom jazere v Rakúsku, dosť som o tom čitala, ale osobné skúsenosti sú najlepšie. ;)

Ak ti nie je nemčina cudzia, tak si popozeraj toto:
http://www.burgenland.at/
eva.dd
04.07.09,20:58
vrele odporucam podersdorf, je tam kemp, celkom lacny okolo 5 eur na noc ,v privese ,ktore su tam pristavene, alebo v stane ci caravane.Bola som tam predvcerom malo ludi prazdne plaze. vstup cca 4 eura.a hlavne vzdy urobim vela peknych fotiek,bicykle sa daju skoro v kazdej dedine pozicat.{tak ako ja surf ,a lode atd}
display
08.04.10,01:11
Presli sme rakusku cast jazera. Musim potvrdit, ze veterno je tam stale. Madarsky usek sme sme obisli prievozom medzi Morbisch am See a Ilmitzom. Prijemna je skutocnost, ze prevysenie celej trasy je minimalne. Na odpocivadlach je pitna voda. Odporucam.

V clanku Na bicykloch za relaxom je vo formate gpx trasa, clanok alebo subor cyklotury.zip s trasou na Googli lahko najdete.
osky
09.04.10,18:12
no,najprv som premyslala,kde to jazero je,a napokon som zistila ze to je u nas doma......:---
Neusiedler See-sa to vola spravne .

vsetky info vyssie su spravne.
je tu nadherne,treba prist.
sice pocasie nemame este bohvieake,lepsie by to bolo tak v maji a neskor,ked je teplucko-to je tu ako pri mori.
ak nechcete byvat v kempoch,v kazdom druhom dome sa da ubytovat,ludia rataju s turistami a mnohi si domy upravili na tento ucel.
ceny-rozne,musela by som sa popytat.
okrem poziciavania lodiek,je mozne cestovat aj trajektom,ktory jazdi kazdu hodinu z podersdorfu i z illmitzu do Mörbischu-a spät.
cyklotrasy su perfektne,dlhe ale rovne,ziadne kopce.....
pre milovnikov vtactva je tu pastva pre oci.ocitnete sa priamo s centre narodneho parku.
v kazdej obci ci mestecku vam podaju podrobne informacie na obecnom urade alebo v informacnom turistickom centre.
v lete v Mörbisi prebiehaju "hry na vode"-opera,opereta.......priamo vonku pod holym nebom.
vinari si pridu tiez na svoje a kto by chcel super cerstvu zeleninku,moze zbehnut do apetlonu do sklennikov:D.

jedine minus,ktore otravuje v lete zivot ,su komare.:mad: