tinky-binky
28.02.08,19:48
Poradte niekto, akú zmluvu potrebujem uzavrieť ako zamestnanec so zamestnávateľom - kúpila som si auto cez firmu, ktorá ma zamestnáva - na leasing (čiastka, ktorú firma spláca je časť platu, o ktorý mal byť môj plat zvýšený od januára). Leasingovka je vlastník, firma je držiteľ a ja splácam. Trocha pokrútené, ale pre všetkých výhodné. Len neviem, spolu so zamestnávateľom, ako zabezpečiť, že keby sa mu niečo stalo, aby som neprišla o auto, aj o peniaze za lízing. Poradte, prosím, či sa to nedá dať ako nefinančný benefit - odmena a pod.
:confused:
JAJA11
28.02.08,19:39
Poradte niekto, akú zmluvu potrebujem uzavrieť ako zamestnanec so zamestnávateľom - kúpila som si auto cez firmu, ktorá ma zamestnáva - na leasing (čiastka, ktorú firma spláca je časť platu, o ktorý mal byť môj plat zvýšený od januára). Leasingovka je vlastník, firma je držiteľ a ja splácam. Trocha pokrútené, ale pre všetkých výhodné. Len neviem, spolu so zamestnávateľom, ako zabezpečiť, že keby sa mu niečo stalo, aby som neprišla o auto, aj o peniaze za lízing. Poradte, prosím, či sa to nedá dať ako nefinančný benefit - odmena a pod.
:confused:

Nie som si istá, že je to až tak výhodné, hlavne z daňového hladiska je to problém. :rolleyes:
Rozalka
28.02.08,20:23
Poradte niekto, akú zmluvu potrebujem uzavrieť ako zamestnanec so zamestnávateľom - kúpila som si auto cez firmu, ktorá ma zamestnáva - na leasing (čiastka, ktorú firma spláca je časť platu, o ktorý mal byť môj plat zvýšený od januára). Leasingovka je vlastník, firma je držiteľ a ja splácam. Trocha pokrútené, ale pre všetkých výhodné. Len neviem, spolu so zamestnávateľom, ako zabezpečiť, že keby sa mu niečo stalo, aby som neprišla o auto, aj o peniaze za lízing. Poradte, prosím, či sa to nedá dať ako nefinančný benefit - odmena a pod.
:confused:
Ak to auto je firemné a ty ho používaš na súkromné účely, zamestnávateľ ti musí zdaniť 1% OC vozidla mesačne.

Neviem, ako je to výhodné pre všetkých, ale asi by som takúto možnosť nevolila.
Dana K.
28.02.08,20:31
Dosť pochybujem, že sa to dá nejakou zmluvou zabezpečiť, aby si o auto neprišla. Tvoj zamestnávateľ nemôže bez súhlasu lízingovky s autom nič urobiť, ani ho postúpiť ďalej na lízing,ani prenajímať a už vôbec nie predať, kým ho nesplatí.
Auto je v majetku spoločnosti - ako vykazuje km, lízingové splátky si dáva do nákladov?
tinky-binky
28.02.08,20:35
spátky lízingu si dáva do nákladov, učtuje sa normálne ako firemné auto
Dana K.
28.02.08,20:56
spátky lízingu si dáva do nákladov, učtuje sa normálne ako firemné auto

už som od viacerých ľudí počula, že si takto cez firmy kupujú autá na lízing, ale mne sa to z daňového hľadiska nezdá veľmi kóšer. Firma si to do nákladov dá, pričom splátky platí niekto iný :confused:

Mali by ste urobiť zmluvu, že používaš auto aj na súkromné účely, zdaňovať to ako nepeňažný príjem, ale žiadna zmluva ti nezaručí, že o auto neprídeš, ak firma napr.prestane platiť splátky :cool:
Zita5
28.02.08,21:13
Poradte niekto, akú zmluvu potrebujem uzavrieť ako zamestnanec so zamestnávateľom - kúpila som si auto cez firmu, ktorá ma zamestnáva - na leasing (čiastka, ktorú firma spláca je časť platu, o ktorý mal byť môj plat zvýšený od januára). Leasingovka je vlastník, firma je držiteľ a ja splácam. Trocha pokrútené, ale pre všetkých výhodné. Len neviem, spolu so zamestnávateľom, ako zabezpečiť, že keby sa mu niečo stalo, aby som neprišla o auto, aj o peniaze za lízing. Poradte, prosím, či sa to nedá dať ako nefinančný benefit - odmena a pod.
:confused:

Šikovný zamestnávateľ ........ja sa nad tým pozastavujem ,čo všetko sú dnes ľudia schopní spraviť.
Ja si neviem dosť dobre predstaviť , ak ukončí zamestnávateľ riadne lízing , lízingovke zaplatí za odkúpenie vozidla , čo bude potom ...... predá Vám vozidlo ? Alebo ako to doriešite ?

Ak zoberiem lízing na 36 mesiacov , je to dosť dlhá doba , aj nie je ......ale stačí ak nezaplatí jednu ,dve splátky a už máte po aute .Potom ako budete riešiť Vaše splátky , ktoré ste zaplatili ?Ako budete dokazovať , že to auto , ktoré má zamestnávateľ v OM ste platili Vy ako zamestnanec?

Ja len nahlas uvažujem , neberte môj príspevok v zlom , ale takéto konanie sa niekedy nevyplatí .
Dana K.
28.02.08,21:18
Šikovný zamestnávateľ ........ja sa nad tým pozastavujem ,čo všetko sú dnes ľudia schopní spraviť.
Ja si neviem dosť dobre predstaviť , ak ukončí zamestnávateľ riadne lízing , lízingovke zaplatí za odkúpenie vozidla , čo bude potom ...... predá Vám vozidlo ? Alebo ako to doriešite ?

Ak zoberiem lízing na 36 mesiacov , je to dosť dlhá doba , aj nie je ......ale stačí ak nezaplatí jednu ,dve splátky a už máte po aute .Potom ako budete riešiť Vaše splátky , ktoré ste zaplatili ?Ako budete dokazovať , že to auto , ktoré má zamestnávateľ v OM ste platili Vy ako zamestnanec?

Ja len nahlas uvažujem , neberte môj príspevok v zlom , ale takéto konanie sa niekedy nevyplatí .

Myslím, že presne na tie isté otázky chce odpovede aj zadávateľ témy...:confused:
Zita5
29.02.08,05:50
Myslím, že presne na tie isté otázky chce odpovede aj zadávateľ témy...:confused:

Zrejme som mojim príspevkom posunula zadávateľku k tomu , aby si pýtala odpoveď na otázky od zamestnávateľa . :)
Je to riziko ako pre zamestnávateľa , tak aj pre zamestnanca .
Zoltán Kovács
29.02.08,05:54
A čo v prípade, keď náhodou počas trvania leasingu z nejakého dôvodu dôjde k rozviazaniu prac.pomeru? Ako by to riešil zamestnávateľ a samozrejme aj zamestnanec? - ďalšie otázky ktoré čakajú na zodpovedanie.
Stefan2005
29.02.08,06:54
Ešte by bol zaujímavý vzťah zamestnávateľ - zamestnanec.
Možná že firma patrí zamestnancovi...