Ociviste
28.02.08,20:32
Dobry vecer, vie mi niekto poradit? Uctujem jednoduche uctovnictvo v programe Alfa a potrebujem vyradit automobil po ukonceni leasingu. Auto bolo prepisane do osobneho vlastnictva (na r.c.), nebolo predané. Program Alfa mi ponuka pri vyradeni moznosti: - Predaj
- Likvidacia
- Zruš. bez likv.(alikv. odpis -mes.)
- Bezpl. prevod - bez odpisu !
- Darovanie
- Manko.

Nasledne idem zaradovat N1 automobil, ktory bol dany do firmy (bezplatny prepis s osobneho vlastnictva - r.c. do firmy), auto sa nekupovalo do firmy, iba sa prepisalo. Na zaradenie mam tieto moznosti: - kupa
- obstaranie vo vlastnej réžii
- darovanie
- bezplatny prevod.

Dakujem
JAJA11
28.02.08,19:46
Dobry vecer, vie mi niekto poradit? Uctujem jednoduche uctovnictvo v programe Alfa a potrebujem vyradit automobil po ukonceni leasingu. Auto bolo prepisane do osobneho vlastnictva (na r.c.), nebolo predané. Program Alfa mi ponuka pri vyradeni moznosti: - Predaj
- Likvidacia
- Zruš. bez likv.(alikv. odpis -mes.)
- Bezpl. prevod - bez odpisu !
- Darovanie
- Manko.

Nasledne idem zaradovat N1 automobil, ktory bol dany do firmy (bezplatny prepis s osobneho vlastnictva - r.c. do firmy), auto sa nekupovalo do firmy, iba sa prepisalo. Na zaradenie mam tieto moznosti: - kupa
- obstaranie vo vlastnej réžii
- darovanie
- bezplatny prevod.

Dakujem

Podľa mňa sa v oboch prípadoch jedná o bezplatný prevod. Zápis sa vykoná len v evidencii majetku.:rolleyes:
Ociviste
29.02.08,16:28
Dakujem za odpoved.
Ociviste
20.03.08,14:12
Dobry den,vie mi niekto poradit, ako vyradujem osobny automobil? Auto bolo brane na leasing, po skonceni leasingu sa prepisalo do osobneho vlastnictva (na rodne cislo). Teraz ho chceme predat. Je potrebne nejake ohodnotenie od sudneho znalca na cenu automobilu. Potom je potrebne zdanit prijem za predaj? Dakujem
Ester plus
20.03.08,14:32
Auto ma leasing bolo FO alebo PO?
HankaS
20.03.08,15:54
Kedysi bolo, že keď skončil leasing autobomilu, musel byť aut.zaradený v majetku firmy , používal si ho, čo bolo jasné z nákupu PHM, opráv ,atď a až potom sa pohol po určitej dobe napr. 3 mesiace predať, inak by nebol v nákladoch uznaný leasing. Mám takú skúsenosť u a.s, ale ako je to teraz ešte si to over., myslím že podobne.
Ociviste
07.03.09,19:31
Dobry vecer. Chcela by som sa este spytat, ked auto bolo povodne vo firme - SZCO a prevedene po ukonceni leasingu do osobneho vlastnictva, ak je auto predane po 3 a pol roku, prijem sa SZCO zdanuje (ak je auto predane do 5 rokov od vyradenia). Moja otazka znie ci je v danovom priznani na to zvlast kolonka alebo to len zauctujem podla datumu predaja v penaznom denniku v jednoduchom uctovnictve ako iny zdanitelny prijem. Dakujem