študentka práva
28.02.08,20:51
Potrebovala by som radu:
Počas trvania manželstva súd zrušil BSM, rozhodnutie nadobudlo právoplatnosť 18.9.2006.
Čiže majetok bol na základe dohody o vyporiadaní zaniknutého BSM so smluvou o zriadení vecného bremena rozdelený nasledovne, teda že majetok preberá v celosti do svojho výlučného vlastníctva manželka.( dom, plus pozemky...)zároveň táto dohoda o vyporiadaní zaniknutého BSM úťastníkov nadobúda účinnosť vkladom do katastra nehnuteľností Správy katastra...
Manžel podniká, to znamená v prípade exekúcie, záväzky by pripadli manželke, pokiaľ sa teda nerozviedli???
Následne však manželka na základe darovacej zmluvy a zmluvy o zriadení vecného bremena ( v zmysle § 628 a § 151 n, nasl. OZ ) darovala daný majetok svojim dvom deťom rovným dielom.
Moja otázka znie, či exekútor môže siahnuť na majetok obdarovaných, získaný na základe darovacej zmluvy a zmluvy o zriadení vecného bremena, v prípade exekúcie, keďže aj keď sú manželia, ale ani manželka nemá žiadny majetok.A ak áno, tak v akej lehote?
ďakujem.
katarina.j
28.02.08,20:06
podla mna zalezi v com manzel podnika a ci je na tom tak zle, ze mu hrozi exekucia. to ma uver nejaky na krku? ak ma uver a figuruje v nom aj manzelka tak zavazky pripadnu aj na nu. len nechapem, ak bolo zrusene BSM tak t.z. ze on nema nic okrem firmy a manzelka ma, teda mala /kedze to darovala detom /dom +pozemky, tak co by jej akoze exekutor vzal????? nema jej co vziat a na deti to dopad nema, takze o nic oni nepridu.
študentka práva
28.02.08,20:23
Má aj úver, ale nie je v ňom zahrnutá manželka.plus chránené dielne, platenie do sociálnych poisťovní, nájomné, zamestnancov atd, takže je toho dosť.len toľko, či teda aj majetok obdarovaných, teda detí, môže byť napadnuté exekútorom, takže o nič neprídu.
katarina.j
28.02.08,20:39
co ja viem tak deti nemôzu prist o darovany dom+pozemky. ak sa zrusilo BSM, tak nikto z manzelov vlastne nic nema, na deti exekucia nespada.