Jozef08
28.02.08,22:37
V máji roku 2006 som skončil pracovný pomer podaním výpovede u firmy XY, nakoľko mi už rok nevyplýcala nariadené nadčasy a ani mi neposkytla náhradné voľno za ne. Firma XY mi vydala potvrdenie o zdanitelnej mzde za obdobie 1-5/2006, na základe ktorého a ostatných dokladov som za rok 2006 podal daňové priznanie v marci roku 2007. Ja som ale svoje nároky na nevyplatené nadčasy od firmy XY ešte v júni r.2006 začal vymáhať súdnou cestou.
Celý proces trval asi 10 mesiacov a k svojim peniazom (42.000 sk) za nadčasy som prišiel až po vykonaní exekucie u firmy XY. Takže nastala situácia, že čistú mzdu za nadčasy, ktorú som mal dostať v roku 2006 a zdaniť v roku 2006 som dostal až v máji roku 2007 od exekútora prevodom na môj BU!
Ako mám teraz zdaniť tento môj oneskorený príjem z roku 2006?
Mám si aj za rok 2007 žiadať od firmy XY potvrdenie o zdanitelnej mzde aj keď som už v roku 2007 vôbec nebol jej zamestnanec?
Podotýkam, že som sa súdil o čistú mzdu za nadčasy , nie za hrubú mzdu!
Firma XY mala na základe týchto exekutovaných peňazí zaplatiť aj daň a odvody do príslušných fondov, čo však asi neučinila, čo je zrejmé z výpisu môjho dôchodkového sporenia z II. piliera. Na základe tejto skutočnosti súdim, že mi firma XY buď vôbec nevydá potvrdenie o zdaniteľnej mzde, alebo ho vydá tak že na ňom budú daň aj odvody do fondom nulové.
Poradte mi prosím ako mám postupovať .... nerád by som sa opätovne súdil tentoraz za 42.000 x 19% daň = 7.980,-Sk + ukrátené dôchodkové úspory