SMartina
28.02.08,23:46
Ahojte.
Chcela by som sa poradiť.
Ak mám v účtovníctve napr. z banky omylom boli poslané peniaze a o pár dni sa hneď vrátili späť na účet, tak je to mylná platba. Mala by som to riešiť aj cez zápis v ID alebo stačí len ak v banke zaúčtujem túto sumu? :confused:

A podobne, ak konateľ zaplatí z firemného účtu svoj napr. súkromný nákup tak to dám ako osobná potreba a potom vrátenie do pokladne. Tiež to riešiť aj cez ID, alebo stačí zápis v banke a pokladni?
Ďakujem. ;)
Zoltán Kovács
29.02.08,05:43
Ahojte.
Chcela by som sa poradiť.
Ak mám v účtovníctve napr. z banky omylom boli poslané peniaze a o pár dni sa hneď vrátili späť na účet, tak je to mylná platba. Mala by som to riešiť aj cez zápis v ID alebo stačí len ak v banke zaúčtujem túto sumu? :confused:

A podobne, ak konateľ zaplatí z firemného účtu svoj napr. súkromný nákup tak to dám ako osobná potreba a potom vrátenie do pokladne. Tiež to riešiť aj cez ID, alebo stačí zápis v banke a pokladni?
Ďakujem. ;)

Mylnú platbu zaúčtuješ 379/221 a vrátenie 221/379. Súkromnú platbu konateľa účtovať 335/221 a vrátenie do pokladne 211/335. Netreba ID.
SMartina
29.02.08,06:35
Ďakujem.
SMartina
29.02.08,17:57
Chcela by som sa ešte vrátiť k tej súkromnej platbe. Podľa postupov účtovania na účte 335 - Pohľadávky voči zamestnancom sa účtujú rôzne pohľadávky voči zamestnancom.Ja som použila účet: 355 - Ostatné pohľadávky voči spoločníkom a členom, pretože sa to týka súkromnej platby konateľa, spoločníka.
Urobila som to správne? :confused:Môžem to nechať na účte 355 ?:confused:
Ďakujem.