Dzoana
29.02.08,08:14
Dobrý deň.
Klient má v ŽL tieto činnosti:demolácie, zemné prace a prípravné práce pre stavbu,maliarske, natieračské a sklenárske práce,omietkárske práce,montáž sadrokartónu, železobetonárske práce,lešenárske práce,zváračské práce.
Faktúry má vystavené za vykonané práce na streche.
Môže si uplatniť 60% paušálne výdavky? Podľa mňa určite nie, pretože nemá v ŽL ani jednu remeselnú činnosť , ani z tých faktúr to nevyplýva.
Pýtam sa to len preto, lebo pred rokom mal uplatnené 60% výdavky a preto má to zmiatlo. Keby som to nevidela, ani by ma to nenapadlo.
Ďakujem.
DanielaSL
29.02.08,07:19
To je podľa mňa dosť nešikovne napísané na tých faktúrach... keby na tej streche napr. niečo zváral.. ale práce na streche je dosť neurčité vyjadrenie toho , čo tam vlastne v skutočnosti robil. Asi by som 60% neuplatnila.
ZDENIELA
29.02.08,07:20
Paušálne výdavky vo výške 60% - podmienka neplatca DPH (aspoň časť roka) a príjem z remeselných živností.
Ak nemá živnosť na remeselnú činnosť, nemôže ju ani fakturovať a z toho vyplýva žiadnych 60%, len vo výške 40% + odvody
Martinella
29.02.08,07:26
To je podľa mňa dosť nešikovne napísané na tých faktúrach... keby na tej streche napr. niečo zváral.. ale práce na streche je dosť neurčité vyjadrenie toho , čo tam vlastne v skutočnosti robil. Asi by som 60% neuplatnila.

Súhlasím s Danielou SĽ, jednoznačne treba aby na faktúrach bližšie špecifikoval výkon jednotlivých prác či už tesárskych, murárskych atď. Ak sú faktúry vystavené len ako výkon prác na streche nedá sa uplatniť 60%.
Dzoana
29.02.08,10:51
Ale aj keby mal bližšie špecifikované na fakúrach, že čo konkrétne robil napr. klampiarske práce, nemá v ŽL žiadnu remeselnú živnosť. Musím mať konkrétne živnosť ktorá patrí do skupiny Stavebníctvo v prílohe č.1 ŽZ. A tie činnosti , ktoré som napísala nepatria do remeselných živností. Chápem to správne?