leka
29.02.08,08:16
ahoj poradaci,
nezistila som, ci tu taka tema uz zalozena je, nuz ale:
1 osoba mala zivnost, zalozila s.r.o. (1 spolocnik) a tovar do s.r.o. odpredala. Ja to vnimam ako 2 danove subjekty, kt. maju 2 rozne DIC a preto sa mi to zda v poriadku. Aky v tom vsak moze byt hacik, pre ktory danova kontrola v s.r.o. faktury od zivnosti neuznala (vraj je to ta ista osoba???)? Ja teraz robim to iste, a neviem, ci mi to o par rokov tiez z uctovnictva nevyhodia.
Johanka
29.02.08,07:29
ahoj poradaci,
nezistila som, ci tu taka tema uz zalozena je, nuz ale:
1 osoba mala zivnost, zalozila s.r.o. (1 spolocnik) a tovar do s.r.o. odpredala. Ja to vnimam ako 2 danove subjekty, kt. maju 2 rozne DIC a preto sa mi to zda v poriadku. Aky v tom vsak moze byt hacik, pre ktory danova kontrola v s.r.o. faktury od zivnosti neuznala (vraj je to ta ista osoba???)? Ja teraz robim to iste, a neviem, ci mi to o par rokov tiez z uctovnictva nevyhodia.
Ty to vnímaš dobre :). Ak kontrola niečo neuzná ako daňový výdavok, musí uviesť odôvodnenie ....píšeš o konkrétnom prípade alebo si len niečo počula ?
leka
29.02.08,11:18
konkretne to sa stalo, je pravda, ze asi nepoznam vsetky skutocnosti. Zaujimam sa o to hlavne preto, ze sa to teraz tyka aj mna