xyyx
29.02.08,08:59
O pár hodín odchádzam do Českej republiky a potrebujem súrne vedieť, že či ak mám aktivovaný roaming a niekomu volám/posielam sms alebo on mne volá/posiela sms, môže zistiť že som mimo územia SR.
Ďakujem
liba2
29.02.08,08:02
ja myslím, že bežný užívateľ to nezistí.
duficek
29.02.08,09:34
teoreticky nie, volania a sms su pre neho ako keby si bola v SR. ale jedna indicia moze viest k podozreniu...
vacsina telefonov je nadstavena tak, ze v roamingu je zablokovane prijimanie MMS, pretoze jej prijatie je dost drahe.
takze ak ti niekto posle sms a mms a jedna mu prejde a druha nie, moze ziskat podozrenie na roaming...ak o tejto veci vie :)
riesenim je v menu telefonu povolit automaticky prijem mms.
potom sa uz roaming "normalne" zistit neda....
misomiso
04.04.08,09:48
Casto sa stava, ze sa ozyvaju hlasky v miestnych jazykoch, napr. Chorvatstine.
petmar
04.04.08,17:35
Keď ti bude volať z telefónu s kartou, zbadá, že z nej viac odbúda...
duficek
05.04.08,07:10
na to si dosiel ako? pre volajuceho je jedno ci je volany doma alebo v cudzine v roamingu, pretoze plati rovnaku cenu, zvysene naklady ma prijimajuca strana.
petmar
05.04.08,16:44
ach pardon, zmýlil som sa asi ..
duficek
05.04.08,17:57
mylit sa je ludske :)
Pezinčan
05.04.08,18:03
Casto sa stava, ze sa ozyvaju hlasky v miestnych jazykoch, napr. Chorvatstine.
Ako bolo toto myslene? Ze napriklad ak mam vypnuty mobil v zahranici a som v cesku tak hlasku volana stanica docasne nedostupna povie v cestine, alebo ako?
misomiso
05.04.08,19:18
Ano, niekedy sa to stava.
JarkaL
28.07.09,13:52
Dnes ma rozčúlila faktúra od Orange. Je tam Roam. hovor z EU do SR a EÚ (00h 16m15s) za 7,05 € bez DPH. Vtip je v tom, že som dlhodobo PN a ležím v posteli v Záhorskej Bystrici, nikam necestujem a mobil som nikomu nepožičala. Lenže keď bola minulý týždeň búrka, spomínam si, že som večer našla v mobile sms, že Vitajte v Rakúsku! Odteraz prijímate hovory len za... a voláte v rámci krajín EU za...Príjemný pobyt. Orange.:eek::eek::eek:
Myslíte, že mi mohol naskočiť rakúsky signál kôli búrke? Ešte sa mi to nikdy nestalo. To som zvedavá ešte na babkinu faktúru, ktorej som asi v tom čase volala. Chúďa, asi jej zaúčtujú tiež prijatý roam. hovor. Myslíte si , že by som to vyreklamovala?
alla66
28.07.09,14:12
Dnes ma rozčúlila faktúra od Orange. Je tam Roam. hovor z EU do SR a EÚ (00h 16m15s) za 7,05 € bez DPH. Vtip je v tom, že som dlhodobo PN a ležím v posteli v Záhorskej Bystrici, nikam necestujem a mobil som nikomu nepožičala. Lenže keď bola minulý týždeň búrka, spomínam si, že som večer našla v mobile sms, že Vitajte v Rakúsku! Odteraz prijímate hovory len za... a voláte v rámci krajín EU za...Príjemný pobyt. Orange.:eek::eek::eek:
Myslíte, že mi mohol naskočiť rakúsky signál kôli búrke? Ešte sa mi to nikdy nestalo. To som zvedavá ešte na babkinu faktúru, ktorej som asi v tom čase volala. Chúďa, asi jej zaúčtujú tiež prijatý roam. hovor. Myslíte si , že by som to vyreklamovala?

Babine nestrhnú peniaze ...
... nastav si na telefóne manuálny výber siete a zvoľ si Orange SK

V mieste tvojho bydliska môžu byť iné siete, v ktorých môžeš telefonovať....

...ak si volala v rakúskej sieti, reklamáciu ti nikto neuzná....nehnevaj sa, je to tvoja chyba...
Urob pokus...Daj si hľadať na telefóne dostupné siete....presvedčíš sa sama...
JarkaL
28.07.09,14:21
Ďakujem, Alla, už som si to zmenila. Zvláštne, bývam tu 5 rokov a ešte sa mi to tu nestalo.
alla66
28.07.09,14:24
Ďakujem, Alla, už som si to zmenila. Zvláštne, bývam tu 5 rokov a ešte sa mi to tu nestalo.
Keď si dáš hľadať dostupné siete? Nájde aj rakúsku sieť?
JarkaL
28.07.09,14:29
Teraz mi to ponúklo tieto siete:
Orange SK
EUROTEL-SK
SVK 06
one

Posledné dve mi nič nehovoria.
alla66
28.07.09,14:50
Teraz mi to ponúklo tieto siete:
Orange SK
EUROTEL-SK
SVK 06
one

Posledné dve mi nič nehovoria.

Spoj sa ONE..to je rakúsky operátor

EUROTEL-SK...sa nespojíš
SVK 06 = Telefónica O2......sa nespojíš


Lenže keď bola minulý týždeň búrka, spomínam si, že som večer našla v mobile sms, že Vitajte v Rakúsku! Odteraz prijímate hovory len za... a voláte v rámci krajín EU za...Príjemný pobyt. Orange.

prečítaj si, z akej siete bola odoslaná sms...
JarkaL
28.07.09,15:09
Prišlo to z čísla 302, podpísaný je Orange. Ale asi to s tým fakt nesúvisí, zrejme sa mi to automaticky prepojilo na rak. sieť.
alla66
28.07.09,15:17
Nastav celej rodine manuálny výber siete. Budeš mať istotu....:)
JarkaL
28.07.09,15:32
Nechce mi pridať Ťi bodík, takže ďakujem aspoň takto.
alla66
28.07.09,15:48
Jarka, si zlatá...ďakujem
prajem skoré uzdraveniehttp://s17.rimg.info/33877cb017bcabe2938465c511aa389e.gif
arizona
29.07.09,07:32
Poradíte, akú sieť si navoliť manuálne v Rakúsku za hranicami? (mám orange)
Naskakujú mi tam rôzne , neviem ktorá je najvhodnejšia:confused:
Ak má dosah slovenský signál orange v R. a volám cez to, tak sa to účtuje ako slov. hovor, alebo roaming? Nejaký mám v tom chaos :---:D
arizona
29.07.09,13:11
posúvam
marko182
29.07.09,17:16
Poradíte, akú sieť si navoliť manuálne v Rakúsku za hranicami? (mám orange)
Naskakujú mi tam rôzne , neviem ktorá je najvhodnejšia:confused:
Ak má dosah slovenský signál orange v R. a volám cez to, tak sa to účtuje ako slov. hovor, alebo roaming? Nejaký mám v tom chaos :---:D

Neviem teraz, ci mas slovensky Orange alebo rakusky Orange. Pokial slovensky (co predpokladam), tak si samozrejme vyber manualne Orange SK, aby sa ti automaticky neprepol na nejaku rakusku siet. To znamena, ze aj ked budes v nejakej prihranicnej oblasti a bude tam presah signalu slovenskeho Orange, tak budes platit domace ceny, ziadny roaming.

Pokial vyuzivas rakusky Orange, tak to plati presne naopak.
arizona
29.07.09,17:19
Srdečná vďaka! Nakoľko mám obidva ( aj SK, aj R ) , prišli mi obe informácie veľmi vhod:)