pdjur
29.02.08,09:33
Mám otázku týkajúcu sa uplatňovania paušálnych výdavkoch pri remeselných živnostiach. Robím daňové priznania pre subjekty , ktoré patria rôznym daňovým úradom. Niektoré daňové úrady vysvetlujú možnosť uplatnenia 60% paušálnych výdavkoch len ak je na živnostenskom liste uvedená len remeselná živnosť. Iný daňový úrad akceptuje uplatnenie 60% výdavkov aj vtedy ak je na živnostenskom liste okrem remeselnej živnosti aj iné druhy živnosti a subjekt pri fakturácii fakturuje len remeselnú živnosť. Prosím uveďte aké máte s uvedenou problematikou skúsenosti-
mariannak
29.02.08,08:38
Dôležité je z akých živností plynú príjmy. Môže mať aj 10 živností, ale ak fakturuje len remeselné živnosti môže uplatniť 60% pauš.výdavky.
pdjur
29.02.08,08:42
Ďakujem za odpoveď . Súhlasím s ňou aj keď som mal osobné skúsenosti , že mi DÚ klientovi neprebral priznanie keď videl , že si uplatňuje 60% a na živnostenskom liste mal aj iné činnosti
Zoltán Kovács
29.02.08,08:48
Ďakujem za odpoveď . Súhlasím s ňou aj keď som mal osobné skúsenosti , že mi DÚ klientovi neprebral priznanie keď videl , že si uplatňuje 60% a na živnostenskom liste mal aj iné činnosti

To pri preberaní DP si úradníčka kontrolovala čo má subjekt v živnostenskom liste?
Evanka
29.02.08,08:57
Ďakujem za odpoveď . Súhlasím s ňou aj keď som mal osobné skúsenosti , že mi DÚ klientovi neprebral priznanie keď videl , že si uplatňuje 60% a na živnostenskom liste mal aj iné činnosti
To som ešte nepočula, aby kotroloval pri odovzdávaní DÚ aj živnostenský list. Skutočnosť, že priznenie k dani DÚ neprebral z uvedeného dôvodu je nepochopiteľná.
Zoltán Kovács
29.02.08,08:59
Podľa mňa prekročila právomoci. DP mala prevziať, a ak nastanú pochybnosti pri uplatnení 60% paušálnych výdavkov, tak sa to má riešiť v rámci daňovej kontroly, a nie pri odovzdávaní DP.
pdjur
29.02.08,09:01
Áno úradníčka pri preberaní si skontrolovala živnostenský list. na základe toho dosť malých živnostníkov z okolia si dali zo živnostenského listu vymazať iné druhy živností. Nie je to len moja skúsenosť ale aj mám poznatky od iných ľudí, ktorí robia DP.
Zoltán Kovács
29.02.08,09:06
Áno úradníčka pri preberaní si skontrolovala živnostenský list. na základe toho dosť malých živnostníkov z okolia si dali zo živnostenského listu vymazať iné druhy živností. Nie je to len moja skúsenosť ale aj mám poznatky od iných ľudí, ktorí robia DP.


:eek::eek::eek: Nemám slov.
Ak dobre chápem, tak to robil správca, a nie pani z podateľne.
jaanna
29.02.08,10:12
dobrý deň, možnože sa opýtam banalitu, ale ak má na podnikateľ na živnostenskom liste uvedenú živnosť "zámočnícke práce" je to remeselná živnosť, alebo musí byť na živnostenskom liste uvedené, že sa jedná o remeselnú živnosť? Ďakujem.
Sarah
29.02.08,10:42
Na konci živnostenského zákona sú prílohy. Tam si pozrieš čo patrí do remeselných živností. Zámočníctvo do nich patrí. :)