sway
21.03.05,06:33
OMEGÁCI - prosím ľudkovia, v OMEGE používate súvahu tak ako ju nastavili pôvodne v SW ?, alebo ste robili nejaké korekcie - myslím tým, či ste upravovali niektoré účty - v nastavení účtov do výkazov. Nerada by som si niečo pokazila a
neviem či sa môžem na 100% spoľahnúť na ich nastevenie.
Robím totiš aj v inom SF a v tom si musím každý účet nastaviť do výkazov, presne do ktorého riadkz súvahy, či výkazu... idú a chcem to odpajcovať z Omega - myslíte že bez strachu môžem? - prosím poraďte - už finišujem... vďaka! ;)
sway
21.03.05,13:14
OMEGÁCI - prosím ľudkovia, v OMEGE používate súvahu tak ako ju nastavili pôvodne v SW ?, alebo ste robili nejaké korekcie - myslím tým, či ste upravovali niektoré účty - v nastavení účtov do výkazov. Nerada by som si niečo pokazila a
neviem či sa môžem na 100% spoľahnúť na ich nastevenie.
Robím totiš aj v inom SF a v tom si musím každý účet nastaviť do výkazov, presne do ktorého riadkz súvahy, či výkazu... idú a chcem to odpajcovať z Omega - myslíte že bez strachu môžem? - prosím poraďte - už finišujem... vďaka! ;)
OMEGÁCI kde ste??? - robenkáte???? - nájdite si chvíľku ;) pomôžte....- zdravím všetkých !!:p
babenko1
21.03.05,13:40
Ahoj Ivka! Netreba nič nastavovať. Omega pekne urobí súvahu, aj v korunách aj v tisíckach.. i ked tam občas trošku ináč zaokrúhľuje, ako by som to urobila ja :-)
UCET
21.03.05,14:11
OMEGÁCI kde ste??? - robenkáte???? - nájdite si chvíľku ;) pomôžte....- zdravím všetkých !!:p
Omega vsetko vyrobi, vytlaci a korektne ako ma ci je to vykaz suvaha alebo vykaz ziskov a strat. Ak sa ti nebude nieco pozdavat tak ciselniky - suvaha (vykaz ziskov a strat) - moznosti - nadstav standart a bude to na 100%
sway
21.03.05,16:14
vďaka Vám !!!!!!:o
babenko1
21.03.05,18:26
nemáš za čo :-)
e-audit
15.03.08,16:31
ahojte. v omege robím ešte iba pár mesiacov, takže ešte mám sem-tam problém. účtujem v omege firmu, ktorá vznikla v 01/2007. do súvahy mi dáva bezprostredne predchádzajúce obdobie od 01/2006 do 12/2006. toto by som tam asi nemala dávať. a tiež mi nedáva dátum zostavenia. tento problém mám aj s výkazom ziskov a strát. vie mi niekto poradiť? ďakujem
sway
16.03.08,16:12
ahojte. v omege robím ešte iba pár mesiacov, takže ešte mám sem-tam problém. účtujem v omege firmu, ktorá vznikla v 01/2007. do súvahy mi dáva bezprostredne predchádzajúce obdobie od 01/2006 do 12/2006. toto by som tam asi nemala dávať. a tiež mi nedáva dátum zostavenia. tento problém mám aj s výkazom ziskov a strát. vie mi niekto poradiť? ďakujem
predchádzajúce obdobie ti bude dávať, ale musí byť s nulami.;) dátum dopisuješ ručne;) pri podpisovaní
e-audit
16.03.08,16:58
predchádzajúce obdobie ti bude dávať, ale musí byť s nulami.;) dátum dopisuješ ručne;) pri podpisovaní
ďakujem za radu. to dopisovanie dátumu ručne ma dosť prekvapilo. myslela som, že v omege to bude tlačiť, ale kľudne aj dopíšem. ešte mám stále problém s tým minulým obdobím, lebo neviem, kde to zmeniť, stále dáva iba možnosť 01/2006 až 12/2006. robím to v tomto program prvý krát a na školenie idem až za mesiac :-(
Aljok
16.03.08,17:44
ahojte. v omege robím ešte iba pár mesiacov, takže ešte mám sem-tam problém. účtujem v omege firmu, ktorá vznikla v 01/2007. do súvahy mi dáva bezprostredne predchádzajúce obdobie od 01/2006 do 12/2006. toto by som tam asi nemala dávať. a tiež mi nedáva dátum zostavenia. tento problém mám aj s výkazom ziskov a strát. vie mi niekto poradiť? ďakujem
Firme, ktorá vznikla v r. 2007 na výkazoch dátumy predchádzajúceho obdobia nevypĺňaš - vtedy neexistovala. V súvahe máš v stĺpci bezpr. predch. obdobie údaje z otváracej súvahy. Ja som to riešila vypĺňaním výkazov na stránke DR SR. :)
e-audit
17.03.08,05:31
Firme, ktorá vznikla v r. 2007 na výkazoch dátumy predchádzajúceho obdobia nevypĺňaš - vtedy neexistovala. V súvahe máš v stĺpci bezpr. predch. obdobie údaje z otváracej súvahy. Ja som to riešila vypĺňaním výkazov na stránke DR SR. :)
ďakujem za odpoveď. chcela som to tiež riešiť na DR SR, ale práve nebola stránka prístupná. skúsim dnes. ešte raz ďakujem.
Braňo
17.03.08,05:49
Jediné, čo treba spraviť je rozdeliť lízing na dlhodobý a krátkodobý (do 1 roka) a nad 1 rok a splatnosti bankových úverov. Ale toto stačí aj cez poznámky.
Tita
26.03.08,16:11
Firme, ktorá vznikla v r. 2007 na výkazoch dátumy predchádzajúceho obdobia nevypĺňaš - vtedy neexistovala. V súvahe máš v stĺpci bezpr. predch. obdobie údaje z otváracej súvahy. Ja som to riešila vypĺňaním výkazov na stránke DR SR. :)
mam podobny problem, len zacinam s omegou
firma s.r.o. vznikla 23.3.2007, tak som nastavila obdobie 3-12/2007
k 23.3.2007 som ID zauctovala 353/411
potom PPD 211/353, este sa chystam nahodit zriadovacie vydavky,
ale skusila som vytlacit suvahu a do obdobia dalo 32007 az 122007
a do bezprostredne predosleho 12007 az 22007.
pricom za bezprostredne predosle obdobie mi nic nevyplnilo len za bezne...a ty pises ze v stlpci za bezpr.predch.obdobie mam mat udaje z otvaracej suvahy:( mam to zle? radili mi viaceri ze nemam uctovat cez 701 ale tak ako som to urobila ...poradteeeee prosiiim
sway
26.03.08,19:32
mam podobny problem, len zacinam s omegou
firma s.r.o. vznikla 23.3.2007, tak som nastavila obdobie 3-12/2007
k 23.3.2007 som ID zauctovala 353/411
potom PPD 211/353, este sa chystam nahodit zriadovacie vydavky,
ale skusila som vytlacit suvahu a do obdobia dalo 32007 az 122007
a do bezprostredne predosleho 12007 az 22007.
pricom za bezprostredne predosle obdobie mi nic nevyplnilo len za bezne...a ty pises ze v stlpci za bezpr.predch.obdobie mam mat udaje z otvaracej suvahy:( mam to zle? radili mi viaceri ze nemam uctovat cez 701 ale tak ako som to urobila ...poradteeeee prosiiim

stavy z min. obd. by si musela mať len v prípade, že Fy. existovala pred rokom 2007 a ty ba si len pokračovala v Omege.
V min. období musíš mať nuly.
Nerozumiem čo chceš účtovať cez 701... Fy. existuje v 2007, tak riadne účtuješ rok 2007.....
aj ak Fy. vznikla v 3.2007 nebabri si obdobie, daj si od 1 - 12 2007, aby si v tom nemala galibu, nič to, že v1-3 sa neúčtovalo, lebo fy neexistovala. Obdobie sa zadáva ak je iný Hospodársky rok s účtovným.;)
Tita
26.03.08,21:47
stavy z min. obd. by si musela mať len v prípade, že Fy. existovala pred rokom 2007 a ty ba si len pokračovala v Omege.
V min. období musíš mať nuly.
Nerozumiem čo chceš účtovať cez 701... Fy. existuje v 2007, tak riadne účtuješ rok 2007.....
aj ak Fy. vznikla v 3.2007 nebabri si obdobie, daj si od 1 - 12 2007, aby si v tom nemala galibu, nič to, že v1-3 sa neúčtovalo, lebo fy neexistovala. Obdobie sa zadáva ak je iný Hospodársky rok s účtovným.;)
dik:)
ja by som tu 701 neplietla..keby som to nenasla vo viacerych prispevkoch ako odobrene uctovanie pri vzniku s.r.o. prave cez nu a tak som bola na pochybach...
pomohol si mi..mam v tom ovela jasnejsie
Aljok
27.03.08,06:32
stavy z min. obd. by si musela mať len v prípade, že Fy. existovala pred rokom 2007 a ty ba si len pokračovala v Omege.
V min. období musíš mať nuly.
Nerozumiem čo chceš účtovať cez 701... Fy. existuje v 2007, tak riadne účtuješ rok 2007.....
aj ak Fy. vznikla v 3.2007 nebabri si obdobie, daj si od 1 - 12 2007, aby si v tom nemala galibu, nič to, že v1-3 sa neúčtovalo, lebo fy neexistovala. Obdobie sa zadáva ak je iný Hospodársky rok s účtovným.;)
sway, nemáš pravdu.

V stĺpci predchádzajúce obdobie musí mať stavy z otváracej súvahy.
Pozri sem : http://www.porada.sk/412327-post4.html

Otváraciu súvahu musíš robiť. Pozri Zákon o účtovníctve §17 aj Postupy účtovania §25.
Tita
27.03.08,09:31
sway, nemáš pravdu.

V stĺpci predchádzajúce obdobie musí mať stavy z otváracej súvahy.
Pozri sem : http://www.porada.sk/412327-post4.html

Otváraciu súvahu musíš robiť. Pozri Zákon o účtovníctve §17 aj Postupy účtovania §25.
no a sme doma:( prave som chcela upozornit na swaya:)
kedze mi vsetko dava do bezneho obdobia v suvahe k 31.12.2007, snazila som sa opravit uctovanie lebo ak som dala ZI zauctovat 23.3.2007 - den vzniku sro, tak vsetko dalo do bezneho obdobia,
opravila som zauctovanie do obdobia otvorenie ( v omege) a dala vytlacit suvahu za obdobie otvorenie bolo to v beznom obdobi,

viete co? nemozete tu nietko prilozit vyplnenu suvahu (samozrejme bez udajov firiem) otvaraciu a suvahu k 31.12.2007 - tu co prilozim k priznaniu?? to by mi asi pomohlo najviac
potrebujem vidiet realny priklad - datumy a vyplnene riadky stlpce:(
sway
27.03.08,20:03
sway, nemáš pravdu.

V stĺpci predchádzajúce obdobie musí mať stavy z otváracej súvahy.
Pozri sem : http://www.porada.sk/412327-post4.html

Otváraciu súvahu musíš robiť. Pozri Zákon o účtovníctve §17 aj Postupy účtovania §25.


kukla som jedno i druhé..... aj linky....

no v súvahe stĺpec 4 je bežné ÚO a stĺpec 6 tam veru nevidím - zmena tlačív.....- čo podľa mňa nováčika zmiatne....:rolleyes:

Ja si myslím, že ak naúčtuje podľa pokynov účtovania všetky operácie ako sa v nej popisujú, tak to bude mať OK...., nuž ale samozrejme treba spraviť tak ako sa človek rozhodne.... ;););)
Aljok
28.03.08,06:55
kukla som jedno i druhé..... aj linky....

no v súvahe stĺpec 4 je bežné ÚO a stĺpec 6 tam veru nevidím - zmena tlačív.....- čo podľa mňa nováčika zmiatne....:rolleyes:

Ja si myslím, že ak naúčtuje podľa pokynov účtovania všetky operácie ako sa v nej popisujú, tak to bude mať OK...., nuž ale samozrejme treba spraviť tak ako sa človek rozhodne.... ;););)
Viem čo si tým myslela.:D
Hádam, že zas tak tupí tí nováčikovia nemôžu byť aby nespoznali stĺpec predchádzajúceho obdobia.:D
Ako pozerám budeme si musieť dávať pozor komu odpovedať...:eek:


no a sme doma:( prave som chcela upozornit na swaya:)

Tita, neviem koho a ako si chcela "upozorniť na swaya".
sway Ti chcela pomôcť a to že náhodou máme rozdielne názory nič neznamená.
sway je skúsená poraďáčka, ktorá tu rozdala množstvo odborných rád a preto sa mi Tvoja reakcia vôbec nepáči.
Tita
28.03.08,16:37
Viem čo si tým myslela.:D
Hádam, že zas tak tupí tí nováčikovia nemôžu byť aby nespoznali stĺpec predchádzajúceho obdobia.:D
Ako pozerám budeme si musieť dávať pozor komu odpovedať...:eek:


Tita, neviem koho a ako si chcela "upozorniť na swaya".
sway Ti chcela pomôcť a to že náhodou máme rozdielne názory nič neznamená.
sway je skúsená poraďáčka, ktorá tu rozdala množstvo odborných rád a preto sa mi Tvoja reakcia vôbec nepáči.
juuj ved upozornit nie v zlom...sway ma potesila nazorom
stavy z min. obd. by si musela mať len v prípade, že Fy. existovala pred rokom 2007 a ty ba si len pokračovala v Omege.
V min. období musíš mať nuly.
Nerozumiem čo chceš účtovať cez 701... Fy. existuje v 2007, tak riadne účtuješ rok 2007.....
aj ak Fy. vznikla v 3.2007 nebabri si obdobie, daj si od 1 - 12 2007, aby si v tom nemala galibu, nič to, že v1-3 sa neúčtovalo, lebo fy neexistovala. Obdobie sa zadáva ak je iný Hospodársky rok s účtovným.
__________________
ICQ 270-635-467

ale teraz uz neviem kde je pravda..:(
Tita
28.03.08,17:27
Viem čo si tým myslela.:D
Hádam, že zas tak tupí tí nováčikovia nemôžu byť aby nespoznali stĺpec predchádzajúceho obdobia.:D
Ako pozerám budeme si musieť dávať pozor komu odpovedať...:eek:


Tita, neviem koho a ako si chcela "upozorniť na swaya".
sway Ti chcela pomôcť a to že náhodou máme rozdielne názory nič neznamená.
sway je skúsená poraďáčka, ktorá tu rozdala množstvo odborných rád a preto sa mi Tvoja reakcia vôbec nepáči.
neda mi este...
teraz mam pocit ze ja som ten novacik na ktoreho si treba davat pozor:D,
no to je mi luto ak tak posobim, vobec som to fakt nemyslela zle ze chcem na niekoho upozornovat...len pre porovnanie som ju spomenula ze je to sway nazor bez 701 verzus Aljok nazor cez otvaraciu suvahu:) .... a tak...uz neviem ci sa pytat...mam pred sebou suvahu vidim stlpec 4 BUO aj 5 BPUO a slo len o to ze sa mi nedarilo v omege nahodit veci tak aby som doslata 353/411 do stlpca BPUO a vlastne uz mam pocit ze tam ani nema byt:) hm? ak nieste uplne urazene tak sa este ozvite prosim nerada by som tu mala reputaciu hnusoby co nici a uraza poradacky, ved o vas vsade basnim:) aka je porada super pomocka:)
sway
28.03.08,17:48
neda mi este...
teraz mam pocit ze ja som ten novacik na ktoreho si treba davat pozor:D,
no to je mi luto ak tak posobim, vobec som to fakt nemyslela zle ze chcem na niekoho upozornovat...len pre porovnanie som ju spomenula ze je to sway nazor bez 701 verzus Aljok nazor cez otvaraciu suvahu:) .... a tak...uz neviem ci sa pytat...mam pred sebou suvahu vidim stlpec 4 BUO aj 5 BPUO a slo len o to ze sa mi nedarilo v omege nahodit veci tak aby som doslata 353/411 do stlpca BPUO a vlastne uz mam pocit ze tam ani nema byt:) hm? ak nieste uplne urazene tak sa este ozvite prosim nerada by som tu mala reputaciu hnusoby co nici a uraza poradacky, ved o vas vsade basnim:) aka je porada super pomocka:)


OK, OK,OK kľud...., pracujeme a dávame názory, ale kto si ako už spraví je jeho záležitosť...., všetko je OK ;):);)
ajacik
09.02.11,17:56
Potrebujem v Omege vytlacit spatne suvahu za rok 2009. Vsimla som si, ze ale nova verzia mi inak zaokruhlila. Suma "majetok spolu" samozrejme suhlasi. Ale v niektorych polozkach mam jednoeurove rozdiely (hore/dole). Da sa to prosim niekde rucne opravit?

dakujem krasne
liduska
16.02.11,16:20
Ajačik,mne sa toto stalo teraz po nainštalovaní verzie 14.11, mám iné zaokruhlenie v súvahe v predchádzajúcom období v porovnaní s rokom 2009.