Mirka20
29.02.08,09:18
Môže si uplatniť nezdaniteľnú čiastku osoba, ktorá ma na Slovensku trvalý pobyt od 09. 01. 2008 a aj potvrdenie o trvalom pobyte má vydané od tohto dátumu? Je ukrajinka.
Vďaka za radu
hanelie
29.02.08,12:41
Nárok na zníženie základu dane o nezdaniteľnú časť má aj daňovník - fyzická osoba, cudzinec, bez ohľadu na to, koľko mesiacov v roku pracuje, ako dlho sa na našom území zdržuje, ak poberá zdaniteľné príjmy podľa § 5 až § 8 zákona o dani z príjmov plynúce zo zdrojov na našom území.


zdroj: drsr
Zuzka2510
26.03.08,14:06
Dobrý deň. Ja sa chcem spýtať ak zamestnanec v období do 30.03.2007 sa staral o starú mamu poberal príspevok od štátu, od 31.03.2007 - 02.10.2007 na úrade práce, od 03.10.07 zamestnaný a jeho príjem bol 27 000,- Sk má nárok na celú nezdan. čiastku alebo len na pomernú časť.? Ďakujem
hanelie
26.03.08,14:09
Celú - 95.616,-
Tweety
26.03.08,14:09
Dobrý deň. Ja sa chcem spýtať ak zamestnanec v období do 30.03.2007 sa staral o starú mamu poberal príspevok od štátu, od 31.03.2007 - 02.10.2007 na úrade práce, od 03.10.07 zamestnaný a jeho príjem bol 27 000,- Sk má nárok na celú nezdan. čiastku alebo len na pomernú časť.? Ďakujem
NČ je na celý KR, nedelí sa.
Zuzka2510
26.03.08,14:09
Ďakujem