emily 2
29.02.08,11:25
Prosím Vás dostala som takúto otázku : Môže platiť podnikateľ ( hlavne asi PHM ) zo súkromného účtu ? Nejedná sa o omyl - chce tak platiť bežne . Vraj tak robia aj jeho kamaráti .

Prečítala som si aj príspevky na porade : Väčšina sa zhoduje na tom dať výd. doklad z pokladne - podpis príjemcu a priložiť výpis z účtu .

Chcela by som sa opýtať :

1. Stačí kópia výpisu , resp. nemusí byť priložený ?
2. U nás sa jedná o dvoch podnikateľov - združenie, ktorí si delia všetko
1 : 1 . Preto podľa mňa musím účtovať najprv vklad toho konkrétneho podnikateľa , aby som neskreslila spoločné výdavky .

ďakujem
milka :confused:
emily 2
29.02.08,11:20
posúvam
Johanka
29.02.08,11:36
Z celej otázky sa mi najviac páči podnikateľov argument, že to tak robia aj jeho kamaráti . V poslednej dobe ma táto veta privádza do šialenstva:mad:.

Nakoľko ide o združenie, asi by som mu nekompromisne vysvetlila, že takéto platby je potrebné uskutočňovať z účtu združenia ...
Zita5
29.02.08,11:52
Prosím Vás dostala som takúto otázku : Môže platiť podnikateľ ( hlavne asi PHM ) zo súkromného účtu ? Nejedná sa o omyl - chce tak platiť bežne . Vraj tak robia aj jeho kamaráti .

Prečítala som si aj príspevky na porade : Väčšina sa zhoduje na tom dať výd. doklad z pokladne - podpis príjemcu a priložiť výpis z účtu .

Chcela by som sa opýtať :

1. Stačí kópia výpisu , resp. nemusí byť priložený ?
2. U nás sa jedná o dvoch podnikateľov - združenie, ktorí si delia všetko
1 : 1 . Preto podľa mňa musím účtovať najprv vklad toho konkrétneho podnikateľa , aby som neskreslila spoločné výdavky .

ďakujem
milka :confused:

Ja by som navrhovala , aby sa zjednotili a všetky výdavky nech čerpajú buď zo spoločnej pokladne resp.spoločného bežného účtu združenia .