SimonaTk
29.02.08,11:17
Dobrý deň, prosím o radu. Som v rozvodovom konaní, s manželom máme už sedem rokov zrušené BSM. Byt, v ktorom bývame je v mojom vlastníctve a rada by som vedela, či mám nejakú možnosť dostať ho čím skôr z bytu. Začal byť agresívny, zbil ma, odvtedy som PN. Zvažujem podať trestné oznámenie, len stále neviem, či to chcem riešiť až tak radikálne. Musím mu hľadať náhradné bývanie?
Barbara
29.02.08,12:21
Ahoj, prosím ťa neber to v zlom, ale na jednej strane sa ho chceš zbaviť a na druhej strane nevieš čo to chceš radikálne riešiť, že ho udáš preto , že ťa zbil.
Však on rozmýšľal, keď ťa udrel, či to chce urobiť, alebo nie??? a ešte k tomu ste v rozvodovom konaní. :rolleyes: ja viem je to zložité. aj ja mám za sebou rozvod, viem čo to je.
Poradila by som ti, aby si mu dala na súd návrh na zrušenie užívacieho práva na ten tvoj byt / máš ten byt len ty v osobnom vlastníctve?/ a to že by si ho udala, že ťa zbil, to by si mala dôkaz na súde, aby sa súd rozhodol promtne o zrušení uživ. práva.
ešte toľkoto , že je to posledné keď muž udrie ženu:mad:
pravnicka
29.02.08,16:45
nahradné ubytovanie mu musíte zohnať zo zákona.;););););):):):):):)


Občiansky súdny poriadok: c.99/1963
§76 odsek 1, g: nevstúpoval dočasne do domu, alebo bytu, v ktorom byva blízka osoba alebo osoba, ktoré je v jeho starostlivosti alebo vo výchove, vo vzťahu ku ktorej je dôvodne podozrivý z násilia.


Predbežné opatrenie:

P§ 75 (1) Predbežné opatrenie nariadi súd na návrh. Návrh nie je potrebný, ak ide o predbežné opatrenie na konanie, ktoré môže súd začať i bez návrhu.


§ 74

§ 74 (1) Pred začatím konania môže súd nariadiť predbežné opatrenie, ak je potrebné, aby dočasne boli upravené pomery účastníkov, alebo ak je obava, že by výkon súdneho rozhodnutia bol ohrozený.
SimonaTk
29.02.08,17:56
Ďakujem za informáciu