Adela7
29.02.08,12:20
Ahojte, prosim poradte mi:
1. zaplatila som cestnu dan 16.5.2007, mozem pouzit bloky na PHM do tohto datumu?
2. auto som mala v prenajme od manzela, v tomto pripade si mozem dat len PHM do vydavkov /nemozem si urobit cestaky/? mozem si dat do vydavkov aj za prenajom auta?
3. stravne si mozem dat 89,- Sk len za pracovne dni ako SZCO?
Dakujeeem.
Zoltán Kovács
29.02.08,11:21
mimotemyToto je sekcia na odporúčanie iných firiem
Zoltán Kovács
29.02.08,11:24
Ahojte, prosim poradte mi:
1. zaplatila som cestnu dan 16.5.2007, mozem pouzit bloky na PHM do tohto datumu?
2. auto som mala v prenajme od manzela, v tomto pripade si mozem dat len PHM do vydavkov /nemozem si urobit cestaky/? mozem si dat do vydavkov aj za prenajom auta?
3. stravne si mozem dat 89,- Sk len za pracovne dni ako SZCO?
Dakujeeem.

Ad.1 Uplatnenie výdavkov na auto nie je viazané na zaplatenie dane z motorových vozidiel. Cestná daň už neexistuje asi 2 - 3 roky.
Ad. 2 Ak máte BSM tak nemôžeš prenajať auto, ktorého si aj ty vlastníčkou.
Ad. 3 Stravné vo výške 89,- SK si môžeš uplatniť len v tom prípade, ak máš služobné cesty na základe cestovných príkazov. Plošne sa nedá uplatniť stravné, ak napr. celý deň si v kancli, a nemáš vydokladované stravné napr. bločkom z reštaurácie, alebo zakúpené stravné poukazy.
Johanka
29.02.08,11:25
Ahojte, prosim poradte mi:
1. zaplatila som cestnu dan 16.5.2007, mozem pouzit bloky na PHM do tohto datumu?
2. auto som mala v prenajme od manzela, v tomto pripade si mozem dat len PHM do vydavkov /nemozem si urobit cestaky/? mozem si dat do vydavkov aj za prenajom auta?
3. stravne si mozem dat 89,- Sk len za pracovne dni ako SZCO?
Dakujeeem.
1. Zplatila si dań z motorových vozidiel. Nie je dôležitý moment zaplatenia, ale deň vzniku daňovej povinnosti.
2. Máte zrušené BSM ? Ak nie, prenajala si MV sama sebe , čo je nezmysel.
3. Stravné si môžeš dať za odpracované dni (preukázateľné).

Ako protislužbu, poprosím odpoveď na otázku - pýtaš sa pre seba alebo pre klienta ? Ďakujem.
Adela7
29.02.08,11:41
Dakujem za odpovede. Pytam sa pre klienta.
Johanka
29.02.08,11:49
Ďakujem .
Monika Kováčová
29.02.08,11:59
a je to tu!
Johanka
29.02.08,12:13
Síce mimotemy , ale platí to pre celú Poradu : začínajú sa mi otvárať takéto veľké oči :eek: a je mi z toho veľmi, veľmi smutno.