raya1
29.02.08,14:02
Dobrý deň !
Prosím Vás o radu, ako by som mohla otvoriť prílohu v rtf - bola mi poslaná mailom, sú tam kresby a vôbec sa mi nezobrazujú.
Ďakujem !
Braňo
29.02.08,18:54
vo Worde.

The Rich Text Format (often abbreviated to RTF) is a proprietary document file format developed by Microsoft in 1987 for cross-platform document interchange. Most word processors are able to read and write RTF documents.

It should not be confused with enriched text (mimetype "text/enriched" of RFC 1896) or its predecessor Rich Text (mimetype "text/richtext" of RFC 1341 and 1521) which are completely different specifications.

Formát RTF (Rich Text Format) je formát súborov, ktorý dokážu spracovať mnohé programy na spracovanie textu. Často sa používa v prípadoch, v ktorých sa pri dokumente vytvorenom v jednom programe na spracovanie textu očakáva, že sa bude upravovať v inom programe na spracovanie textu. Po uložení dokumentu programu Microsoft Word vo formáte RTF sa však môžu niektoré typy údajov alebo formátovania stratiť, dokument môžete preto uložiť v inom formáte alebo môžete použiť konvertor dokumentov.