miquell
29.02.08,15:21
Dobry den, vie mi niekto poradit ci sa standardne vyrubuje pokuta za neskoru registraciu v ZP. Som aj student aj SZCO a kedze viem ze plati za mna stat pokial nedosiahnem urcitu hranicu prijmu nebol som sa registrovat. Az teraz (mal som vauguste) a najprv mi spominala pokutu pani, ale nakoniec mi nic nepovedala. Len som zaplatil rozdiel, za august ked som bol iba samoplatca.. vie niekto?? Moze mi to dat zaplatit aj neskor?
Zoltán Kovács
29.02.08,14:27
Budeš podávať ročné zúčtovanie zdravotného poistenia a tam ti vyskočí prípadný nedoplatok.
miquell
29.02.08,14:34
cize ak by mi dali pokutu za neskoru registraciu tak mi ju neskor vyuctuju predpokladam ak som spravne pochopil
Zoltán Kovács
29.02.08,14:37
cize ak by mi dali pokutu za neskoru registraciu tak mi ju neskor vyuctuju predpokladam ak som spravne pochopil

Ročné zúčtovanie budeš robiť sám, resp. tvoja účtovníčka ak budeš mať. No a na základe toho zistia, že si sa registroval neskoro, a potom možno porozmýšlajú aj o nejakej pokute.
miquell
29.02.08,14:39
aha chapem... dakujem velmi pekne a nevies nahodou aky je strop tej pokuty? ak by nahodou ze na co sa mam aspon pripravit ak by nahodou
Zoltán Kovács
29.02.08,14:41
Zákon o zdravotnom poistení

§ 26
Pokuty

(1) Úrad13) môže uložiť pokutu
a) do výšky 5 000 Sk poistencovi za nesplnenie povinností ustanovených v § 22 ods. 2 písm. a) až c) a e), alebo za porušenie ustanovenia § 6 ods. 5,
b) do výšky 10 000 Sk tomu, kto nesplnil oznamovacie povinnosti ustanovené v § 23 a kto nesplnil povinnosti podľa § 6 ods. 1,
c) do výšky 100 000 Sk platiteľovi poistného za nesplnenie povinností ustanovených v § 24 písm. a) až i).
mandula
29.02.08,14:42
ja len doplním, že na teba sa vzťahuje písm. b
miquell
29.02.08,14:48
oki dakujem, snad zoberu do uvahy, ze som student a riadne som platil predtym ako samoplatca nacas :D dufajme ale vdaka za odpovede