tatramat
29.02.08,16:17
Zdravím všetkých poraďákov, a keďže mám málo informácii, tak to napíšem , či sú tu milé osoby, ktoré by mi poradili ohľadne daňovej kontroly.
1/ Zaujímalo by ma koľko max. rokov dozadu môže daňový úrad kontrolovať účtovníctvo živnostníka? (niekde som čítal, že max. 5 rokov dozadu ale... je to pravda?)
2/ Ako je možné predlžiť čas, keď už mám doporučený list od daňového úradu / potreboval by som si dať skontrolovať účtovníctvo nejakou známejšou účtovnou firmou /
3/ Na čo si má daňovník dávať pozor pri daňovej kontrole, aby neskôr v prípade nesúhlasného názoru s dańovákom mohol podať opravný prostriedok?
Vopred vám ďakujem.
Martin
Johanka
29.02.08,15:20
zuhl
05.03.08,10:54
Ahojte, chcem sa spýtať, či na DÚ pri kontrole veľmi sledujú aj očíslovanie dokladov, či máte niekto s tým skúsenosti. Lebo samozrejme dosť často sa mi stáva, že už mám načíslované DF a zaúčtované a podnikatelia si donesú ďalšie a potom tam musím dať napr. 123/2007-1 a tak. Či po takom idú?
azla
05.03.08,11:29
Ahojte, chcem sa spýtať, či na DÚ pri kontrole veľmi sledujú aj očíslovanie dokladov, či máte niekto s tým skúsenosti. Lebo samozrejme dosť často sa mi stáva, že už mám načíslované DF a zaúčtované a podnikatelia si donesú ďalšie a potom tam musím dať napr. 123/2007-1 a tak. Či po takom idú?

http://www.porada.sk/images/icons/icon10.gif .... oni idú po všetkom. Ale nedaj sa vyplašiť a až tak sa nestresuj. Jasné, že takto sa doklady nečislujú, asi tak to nemate v smernici určené .
Ak si chcú všimnúť, tak si všimnú, ak nie tak, nie. Ide o to, či je to jednorazová záležitosť, alebo firemné "pravidlo".
Tebe prídu na kontrolu napr. konkrétni dvaja, traja kontrolóri a stresovať sa z používaných praktík iných kontrolórov z celej republiky .... to asi nechceš.