olga88
29.02.08,20:06
Kamaratka prenajima byt a nezaregistrovala sa na DU do 31.12.2007. Teraz vyplnila formular registracie a odovzdala ho na DU. Bude jej udelena pokuta, ak ano v akej vyske?
betka
29.02.08,19:13
(7) Ak daňový subjekt nesplní v lehote

a) registračnú povinnosť podľa § 31 alebo registračnú povinnosť podľa osobitného zákona, 11ab) správca dane mu uloží pokutu najmenej 2 000 Sk a najviac 100 000 Sk; pri daniach podľa osobitného zákona8a) najmenej 200 Sk, ak ide o fyzickú osobu,
b) oznamovaciu povinnosť podľa § 31 alebo oznamovaciu povinnosť podľa osobitného zákona, 11ab) správca dane mu môže uložiť pokutu najmenej 2 000 Sk a najviac 100 000 Sk; pri daniach podľa osobitného zákona8a) najmenej 200 Sk, ak ide o fyzickú osobu.
dadasv
29.02.08,22:16
Kamaratka prenajima byt a nezaregistrovala sa na DU do 31.12.2007. Teraz vyplnila formular registracie a odovzdala ho na DU. Bude jej udelena pokuta, ak ano v akej vyske?

Bude. Moja teta ju už dostala. Dokonca 3500,- Sk. Je dôchodkyňa, býva v domove dôchodcov byt prenajíma, aby mala na platby za nájom a stravu. Skoro dostala druhú porážku.:(
betka
01.03.08,09:02
Bude. Moja teta ju už dostala. Dokonca 3500,- Sk. Je dôchodkyňa, býva v domove dôchodcov byt prenajíma, aby mala na platby za nájom a stravu.

Tak už to začalo.:o Nečakala som, že sa už tak skoro začne pokutovať. Myslela som, že budú dávať max. 2000, Sk, a trošku na začiatok prižmúria obe oči na DU.
winc
01.03.08,09:38
Ani ja som sa doteraz nezaregistrovala - nevedela som o tej novej povinnosti. Uz sa tesim na pokutu :mee:

Citala som, ze k registracii budem musiet prilozit original najomnej zmluvy. Ta je na dobu urcitu, do 30.6.2008.
Vysvetlujem si to spravne, ze do 15 dni od skoncenia najmu budem musiet oznamovat danovemu uradu oznamit zanik najmu (§ 31 ods 7.) ?
"Ak dôjde k zmenám skutočností uvedených v odsekoch 1 až 6, najmä ak zanikne daňovému subjektu daňová povinnosť pri niektorej dani, je daňový subjekt povinný ich oznámiť správcovi dane do 15 dní odo dňa, keď vznikli. "

A co potom, ked sa mi po nejakom case podari znova byt prenajat? Pri kazdom novom najme sa budem musiet znova registrovat s novou najomnou zmluvou? :confused: To by bola pekna sekiracia...