dadasv
29.02.08,23:01
Ahojte poraďáci. Chcela by som poradiť rodičom študentov Vš, lebo som zistila , že mnohí nevedia, že môžu mať nárok na sociálne štipendium. Mám dvoch vysokoškolákov a obidvaja s manželom podnikáme. Bola som prekvapená, keď som si bola na DÚ pre potvrdenie na účely sociálneho štipendia, že mi pracovníčka povedala, že ho ešte nikomu nevystavovala. A pritom sa jedná o celkom zaujímavé sumy, ktoré sú ešte zvýšené ak študent cestuje do školy viac ako 20km. Ani nechcem spomínať o koľko sme si prilepšili rodinný rozpočet.
Poradila som kamarátke, ktorá je rozvedená má syna vysokoškoláka, aby si skúsil dať žiadosť, veď jej to pri jej napätom rozpočte stojí aj za nejakých 500,- Sk mesačne. Skoro skolabovala, keď mu priznali 3900,- Sk mesačne. Teraz si nadáva, že o to nepožiadala skôr, pretože štipendium sa nevypláca spätne, ale až od mesiaca, v ktorom sa podala žiadosť. Takže od septembra prišla o 3x3900,- Sk, lebo žiadosť podal až 28.12.2007.:) Ak nie je príjem rodičov vysoký, stačí si ísť pre žiadosť na študijné odd., vyplniť a čakať, či niečo priznajú alebo nie. A týka sa to aj podnikateľov, ktorí sú často v strate. Do príjmu na tieto účely sa totiž berie zisk a nie hrubý príjem.:)
AnnaK
23.09.08,11:17
Príjemný deň poraďaci. Vedel by mi niekto poradiť, kde by som sa dostala ku tlačivu "Potvrdenie - Výpis na účely priznania sociálneho štipendia", ktoré potvrdzuje daňový úrad. Je to príloha č. 1 k nejakému dokumentu, ktorý zrejme vydalo daňové riaditeľstvo v BB. Potrebujem to vypísať na zajtra, idem na DÚ. Budem rada, ak mi niekto poradí.
JankaO
23.09.08,11:25
Príjemný deň poraďaci. Vedel by mi niekto poradiť, kde by som sa dostala ku tlačivu "Potvrdenie - Výpis na účely priznania sociálneho štipendia", ktoré potvrdzuje daňový úrad. Je to príloha č. 1 k nejakému dokumentu, ktorý zrejme vydalo daňové riaditeľstvo v BB. Potrebujem to vypísať na zajtra, idem na DÚ. Budem rada, ak mi niekto poradí.

prikladám
AnnaK
23.09.08,13:10
Skvelé JankaO. Veľmi pekne ti ďakujem, pomohla si mi.
Anja111
23.09.08,14:29
Pridám kalkulačku na výpočet sociálneho štipendia:
http://www.modernaskola.sk/Index,p17/Kalkulacka-na-vypocet-socialneho-stipendia
AnnaK
24.09.08,18:01
Ďakujem Anja111. Túto kalkulačku som objavila aj na internetovej stránke vysokej školy mojej dcéry. Ale aj tak vďaka.
Timka1
14.10.08,10:45
Dobrý deň poraďáci, prosím Vás, potrebujem radu. Do príjmu na sociálne štipendium sa počíta aj príjem podľa § 8 ods.1 písm. a, teda z príležitostnej činnosti, zákona o dani z príjmov?
Neter mala príjem v roku 2007 podľa § 5 - 15400,- a podľa § 8 - 79800,-, podľa potvrdenia na účely priznania mi vychádza príjem celkový 95 200,-. Prosím vás, vypisujem správne? Myslela som si, že jednorázová priležitostná činnosť sa neráta. Ďakujem za rady.
Timka1
15.10.08,07:52
Dobrý deň, nik mi neporadí?
nicolet
20.10.08,04:42
študent ma viac ako 25 rokov,čiže nie je už nezaopatreným dieťaťom.
K žiadosti o soc. štipendium žiadajú potvrdenie aj od rodičov, pričom na stránke "moderna škola" ho beru ako samostatného človeka. Neviem kde je pravda. Prídavky a daň. bonus samozrejme rodičia nedostávaju.
S. A. STYLE, s.r.o.
27.11.09,06:55
Ahojte poraďáci. Chcela by som poradiť rodičom študentov Vš, lebo som zistila , že mnohí nevedia, že môžu mať nárok na sociálne štipendium. Mám dvoch vysokoškolákov a obidvaja s manželom podnikáme. Bola som prekvapená, keď som si bola na DÚ pre potvrdenie na účely sociálneho štipendia, že mi pracovníčka povedala, že ho ešte nikomu nevystavovala. A pritom sa jedná o celkom zaujímavé sumy, ktoré sú ešte zvýšené ak študent cestuje do školy viac ako 20km. Ani nechcem spomínať o koľko sme si prilepšili rodinný rozpočet.
Poradila som kamarátke, ktorá je rozvedená má syna vysokoškoláka, aby si skúsil dať žiadosť, veď jej to pri jej napätom rozpočte stojí aj za nejakých 500,- Sk mesačne. Skoro skolabovala, keď mu priznali 3900,- Sk mesačne. Teraz si nadáva, že o to nepožiadala skôr, pretože štipendium sa nevypláca spätne, ale až od mesiaca, v ktorom sa podala žiadosť. Takže od septembra prišla o 3x3900,- Sk, lebo žiadosť podal až 28.12.2007.:) Ak nie je príjem rodičov vysoký, stačí si ísť pre žiadosť na študijné odd., vyplniť a čakať, či niečo priznajú alebo nie. A týka sa to aj podnikateľov, ktorí sú často v strate. Do príjmu na tieto účely sa totiž berie zisk a nie hrubý príjem.:)
ahojte, vie mi niekto poradiť, ako je to ohľadom sociálneho štipendia Slováka - vysokoškoláka, ktorý študuje v Česku.
Ďakujem za odpoveď. Vlado
S. A. STYLE, s.r.o.
27.11.09,06:56
ahojte, vie mi niekto poradiť, ako je to ohľadom sociálneho štipendia Slováka - vysokoškoláka, ktorý študuje v Česku.
Ďakujem za odpoveď. Vlado
veronikasad
27.11.09,07:29
ahojte, vie mi niekto poradiť, ako je to ohľadom sociálneho štipendia Slováka - vysokoškoláka, ktorý študuje v Česku.
Ďakujem za odpoveď. Vlado
ujo google radí aj toto

http://www.karierabezhranic.sk/karierny-svet/studium/vyber/cesko/
arimi
12.02.10,09:03
neviete niekto, ako sa bude posudzovat moj syn, 25 rokov, vysokoškolák, ked si dá žiadost na sociálne štipendium...posudzoval sa spoločne s obomi rodičmi, ale tento utorok nás rozviedli a ja neviem, či bude treba dokladovat aj manželov príjem za minulý rok...alebo sa to dá aj bez toho, ked už sme rozvedení? manžel samozrejme neprispieva ani korunou ani na bývanie a na deti a tak by som rada aspon toto stipendium vybavila...mám nejakú šancu?
rado3105
18.06.10,06:43
A ked mam 25 rokov a trvale bydlisko mimo domu rodicov? Posudzuje sa prije mojich rodicov? Co vsetko treba na vybavenie socialneho v takomto pripade?
osky
21.06.10,19:26
animi i rado,na tieto vase konkretne otazky vam musia odpovedat na studijnom oddeleni prislusnej skoly.
studijny/a asistent/ka vam je povinny/a vsetko polopaticky vysvetlit a poradit.nenechajte sa odradit neochotou a snazte sa to ziskat.
ja som za cele detstvo dostala ako studentka len raz rodinne pridavky,lebo prijem mojich rodicov presahoval 11 Sk!!!!!!!!a pre tych 11 Sk som nemala na pridavky narok.
vynahradilo sa mi to ale na stipendiu,kt.som dostavala vzdy-sama som bola prekvapena ze mi to vyslo.takze skusajte,drzim palce!!!!
sasha66
31.01.11,12:03
Prosim vas na vypocet socialneho stipendia a berie cisty alebo hruby prijem? Dakujem :)
jana32
09.02.11,13:08
Dobrý deń prajem, prosím potrebujem zúfalo radu ohľadom nároku štipendia pre študenta strednej školy. Prosím Vás viete niekto poradiť aký doklady musí zdokladovať ak chce dostať štipendium? Ďakujem