Dapeka
01.03.08,07:03
Dobry deň,
chcela by som poprosiť o radu, nakoľko nie som v tejto téme platových tried učiteľov celkom doma. Chcela by som a spýtať do akej triedy by som bola zaradená a aký vplyv majú odpracované roky v mojom prípade na zaradenie do platovej triedy učiteľa v prípade, že pracujem 10rokov (nie v školstve) a začala by som študovať na VŠ učiteľstvo cudzieho jazyka a už počas štúdia by som sa zamestnala a učila by som v škole. Neviem či sú to dostačujúce údaje, aby sa mi dalo zodpovedať.Ďakujem za odpoveď
ilom
02.03.08,09:25
Určite sa počas štúdia nezamestnáš, tak sa s platovou triedou ani nezaťažuj.
judita1971
02.03.08,12:25
Dapeka, aké máš vzdelanie v súčasnosti- na učiteľstvo je požadované vysokoškolské?
Dapeka
02.03.08,15:10
Mám stredoškolské vzdelanie s maturitou + certifikat Goetheho inštitútu v Bratislave na nemčinu. Študovať by som chcela diaľkovo, preto som myslela, že by sa mi podarilo zamestnať popri štidiu. Viem, že keď chcem kvalifikovane učiť musím mať vysokú školu a tiež teda nie hocijakú. Chcela by som ísť na študovať na Univerzitu Konštantína Filozofa v Nitre, učiteľstvo - nemecký jazyk + niečo, zatiaľ jednopredmetove robia len anglický jazyk.
ZuzanaD
01.05.08,07:13
O odmeňovaní pedagog. zamestnancov hovorí z. 553/2003, nariadenie vlády 341/2004 a 630/2007. Ak riaditeľ školy nemá možnosť zamestnať kvalifikovaného učiteľa (práve jazykov sa to týka najčastejšie), zamestná aj nekvalifikovaného, teda bez vysokej školy. Je odmeňovaný ako nekvalifikovaný, myslím, že v triede 8,ale na to by presne odpovedali, na ktorejkoľvek škole. Po ukončení štúdia je preradení do triedy pre kvalifikovaných, myslím, že do 10, po odučení určitých rokov 11. Do odpracovaných rokov sa zaratávajú všetky, aj mimo školstva, ak pracoval ako vysokoškolák, neviem ako to je, keď ide o prax získanú bez vysokošolského vzdelania.
cuchi
04.05.08,12:03
Do praxe sa zarátavajú odpracované roky inde ako v škostve v 2/3 odpracovaných rokov, teda ak niekde pracuješ tri roky, školstvo ti započíta ako odpracované 2 roky.
lu_lu
12.06.08,13:53
O odmeňovaní pedagog. zamestnancov hovorí z. 553/2003, nariadenie vlády 341/2004 a 630/2007. Ak riaditeľ školy nemá možnosť zamestnať kvalifikovaného učiteľa (práve jazykov sa to týka najčastejšie), zamestná aj nekvalifikovaného, teda bez vysokej školy. Je odmeňovaný ako nekvalifikovaný, myslím, že v triede 8,ale na to by presne odpovedali, na ktorejkoľvek škole. Po ukončení štúdia je preradení do triedy pre kvalifikovaných, myslím, že do 10, po odučení určitých rokov 11. Do odpracovaných rokov sa zaratávajú všetky, aj mimo školstva, ak pracoval ako vysokoškolák, neviem ako to je, keď ide o prax získanú bez vysokošolského vzdelania.

"Ak riaditeľ školy nemá možnosť zamestnať kvalifikovaného učiteľa (práve jazykov sa to týka najčastejšie), zamestná aj nekvalifikovaného, teda bez vysokej školy."

Je tato vynimka uvedena aj niekde v zakone?
polka
12.06.08,20:49
Podľa Nariadenia vládfy SR č.341/2004 Z.z., ktorým sa ustanovujú katalógy pracovných činností pri výkone práce vo verejnom záujme je v 17.časti Školstvo pre učiteľov stanovená najnižšia platová trieda 9. s nasledovným popisom pracovnej činnosti:

02 Výchovno-vzdelávacia činnosť zameraná na rozširovanie a prehlbovanie vedomostí, zručností a návykov detí s využitím výchovných a vzdelávacích metód, ktorú vykonáva učiteľ základnej školy alebo strednej školy DO splnenia podmienok určených všeobecne záväzným právnym predpisom. 26)

Podľa tohto znenia: NEKVALIFIKOVANÝ PEDAGOGICKÝ ZAMESTNANEC – UČITEĽ , KTORÝ MÁ STANOVENÚ UVEDENÚ ČINNOSŤ SA ZARADÍ DO 9. PLATOVEJ TRIEDY a je v nej zaradený do splnenia podmienok, teda, dokým si nesplní povinnosť doplniť si potrebné vzdelanie do zamestnávateľom určenéko času .
Prikladám pracovnú prílohu zo školenia z tejto oblasti.
lu_lu
01.07.08,09:07
"...do splnenia podmienok" - neznamena to len DPŠ, pripadne kvalifikacia na predmet, ktory nebol ucitelom studovany na VŠ? Ak sa tym mysli hoci aj nevysokoskolsky vzdelany ucitel, ako dlho moze ucit bez kvalifikacie?
legolas
01.07.08,14:26
Dobry deň,
chcela by som poprosiť o radu, nakoľko nie som v tejto téme platových tried učiteľov celkom doma. Chcela by som a spýtať do akej triedy by som bola zaradená a aký vplyv majú odpracované roky v mojom prípade na zaradenie do platovej triedy učiteľa v prípade, že pracujem 10rokov (nie v školstve) a začala by som študovať na VŠ učiteľstvo cudzieho jazyka a už počas štúdia by som sa zamestnala a učila by som v škole. Neviem či sú to dostačujúce údaje, aby sa mi dalo zodpovedať.Ďakujem za odpoveď

Tvoje odpracované roky v tom nehrajú žiadnu rolu a bola by si zaradená do 9 triedy ako nekvalifikovaný učiteľ.:(
urad.skol
06.08.08,08:33
Zamestnávateľ je povinný určiť lehotu na získanie pedagogickej spôsobilosti - vyhláška č.41/1996.