vyznan
01.03.08,09:31
Som zamestnaný v obchodnej firme ako predajca. Výška mojej odmeny je priamo závislá od dosiahnutého zisku. Po ukončení skúšobnej doby som dostal do vienka už zabehnuté firmy s určitým obratom, o ktoré som sa staral a pridával som k nim ďaľšie nové firmy a tak som zvyšoval svoju produkciu. Pred rokom sme dostali nového kolegu, ktorý po skončení skúšobnej doby dostal firmy s dvojnásobným obratom(?!?) než som dostal ja. Z teritoriálneho hľadiska nedostal žiadne obmedzenie, nové firmy mohol hľadať a realizovať obchody kdekoľvek. Ale mne po skončení skúšobnej doby určili teritórium a zároveň mi odporúčali ponúkať tovar s rabatom o jednu tretinu nižším, ako stanovil nadriadený pre predaj na Slovensku, pretože v mojom teritóriu bola vyššie konkurencia a nižšie ceny. Z toho vyplýva, že nárast mojej produkcie nemohol byť taký razantný pre negatívne dôvody uvedené vyššie a ktoré môjho nového kolegu nezasiahli. Teraz mi ide majiteľ po krku, pretože nemám dostatočné pracovné výsledky. Teda pri prechode firmy z fyzickej osoby na akciovku mi dal prac. zmluvu so skúš.dobou(iba mne, sme traja predajcovia). Druhá možnosť, bola, že zmluvne zostanem na fyzickej osobe a po dvoch mesiacoch doma s platom 60% mzdy skončím. Tak skúšobnú dobu "dobrovoľne" podpísal. Ak sa budem sťažovať podľa §13 ZP, môžem podľa vás niečo dosiahnuť?
misomiso
01.03.08,08:50
A skusal si sa s nim stretnut a v klude mu vysvetlit dovody nizsieho predaja?