rondos
01.03.08,11:48
Prosím o radu : Mám zamestnankyňu, ktorá ide od 1.3.2008 na materskú, aké povinnosti čakajú mňa ako zamestnávateľa a podotýkam, že je to slobodná mamička.
ďakujem za každú radu.
Petra29
01.03.08,10:54
Prosím o radu : Mám zamestnankyňu, ktorá ide od 1.3.2008 na materskú, aké povinnosti čakajú mňa ako zamestnávateľa a podotýkam, že je to slobodná mamička.
ďakujem za každú radu.
mimotemypomôcť jej s bábätkom? :):)

Ale vážne: RLFO - SP za zamestnávateľa - nástup na MD,
vhodné poradiť mamičke, aby aj ona do 15 dní po pôrode vypísala RLFO v SP za seba /mamičky na to zabúdajú/
SP - potvrdenie na výpočet materského: VZ za rozhodujúce obdobie
ZP - oznámenie za zamestnávateľa - zmena platiteľa poistného za zamestnanca na štát
lenkak
01.03.08,19:15
Potvrdiť Žiadost o materské.
katarina.j
01.03.08,19:55
mimotemypomôcť jej s bábätkom? :):)

Ale vážne: RLFO - SP za zamestnávateľa - nástup na MD,
vhodné poradiť mamičke, aby aj ona do 15 dní po pôrode vypísala RLFO v SP za seba /mamičky na to zabúdajú/
SP - potvrdenie na výpočet materského: VZ za rozhodujúce obdobie
ZP - oznámenie za zamestnávateľa - zmena platiteľa poistného za zamestnanca na štát

Uz len doplnim, ze po narodeni dietatka je toho vybavovania moc pre slobodnu mamicku /ine to je ak jej ma niekto postrazit dietatko/, a tie nase rychle urady - hrôza!!!! Niekedy si pripadam, ze sme zaostali uplne dobu, ked vas posielaju po uradoch behat-vybavit poistovne, vybavit to na miestnom urade, detsku lekarku, karticku poistenca pre dieta, no nabehate sa jak blazon a zistite, ze ste prisli o nervy a mozno o nejake to kilecko dole s vahou "co samozrejme potesi", ale nie za takych okolnosti.......