kanska1
01.03.08,13:26
Dobry den.
Vyplnujem danove priznanie osobe, ktora bola 1.-7. mesiac 2007 zamestnancom a 7.-12. mesiac zivnostnickou. Prislo jej potvrdenie o prijmoch fyz. osoby zo zavislej cinnosti, o preddavkoch na dan.......

V danovou priznani som vyplnila z tohto listu riadky c. 33, 34, 35 - tzm. kolko jej zamestnavatel vyplatil, kolko za nu odviedol na povinne poistenie a zaklad dane. A kde uvediem do danoveho priznania, ze za nu odviedol aj dan? Nikde som to nevidela. Iba tieto 4 udaje uvediem na priznani? Alebo este aj to, ze zamestnavatel zrazi prispevky na doplnkove doch. sporenie, ucelove sporenie? DAKUJEM
Johanka
01.03.08,12:31
Čo tak dočítať tlačivo daňového priznania až do konca ?
K DDS a účelovému sporeniu si pozri § 11 ods.4 a § 2 písm. u a v Zákona o dani z príjmov ;).
liba2
01.03.08,12:33
Dobry den.
Vyplnujem danove priznanie osobe, ktora bola 1.-7. mesiac 2007 zamestnancom a 7.-12. mesiac zivnostnickou. Prislo jej potvrdenie o prijmoch fyz. osoby zo zavislej cinnosti, o preddavkoch na dan.......

V danovou priznani som vyplnila z tohto listu riadky c. 33, 34, 35 - tzm. kolko jej zamestnavatel vyplatil, kolko za nu odviedol na povinne poistenie a zaklad dane. A kde uvediem do danoveho priznania, ze za nu odviedol aj dan? Nikde som to nevidela. Iba tieto 4 udaje uvediem na priznani? Alebo este aj to, ze zamestnavatel zrazi prispevky na doplnkove doch. sporenie, ucelove sporenie? DAKUJEM
r.100 si prečítaj, závislá činnosť je zamestnanie
kanska1
01.03.08,12:41
dakujem vam. A nebolo by lepsie odpocitat tu zrazenu dan do riadku 99? takze to DDS mam niekde uviest? Ospravelnujem sa, ale nenasla som to
Zoltán Kovács
01.03.08,12:43
dakujem vam. A nebolo by lepsie odpocitat tu zrazenu dan do riadku 99? takze to DDS mam niekde uviest? Ospravelnujem sa, ale nenasla som to

Čo si nenašla? Riadok číslo 100 v DP typu B? Je to na strane číslo 8. A podľa teba zamestnávateľom zrazená daň nie je daň zo závislej činnosti, ale je to zrazená daň pri vyplácaní podielových listov, či čo?
kanska1
01.03.08,12:51
mala som stare danove prinanie, v alfe 2006 to bolo tak, ako som pisala.
mysimis
01.03.08,12:52
Tak si urob upgrade a budeš mať aj nové tlačivo....
kanska1
01.03.08,12:53
a do riadku 72,73,74 budem uvadzat zrazene prispevky zamestnavatelom, ktore za nu odviedol?
Johanka
01.03.08,12:56
dakujem vam. A nebolo by lepsie odpocitat tu zrazenu dan do riadku 99? takze to DDS mam niekde uviest? Ospravelnujem sa, ale nenasla som to
Nebolo. Najlepšie by bolo- kým vyplním svoje prvé daňové priznania a nedaj Boh, si za to vypýtam peniaze - najprv si k svojej práce niečo naštudovať ;).
Veľké blahoželanie k odvahe, naozaj , klobúk dolu .

V predchádzajúcom príspevku som Ti napísala §§ Zákona o dani z príjmov , kde nájdeš odpovede na svoje otázky.....
kanska1
01.03.08,13:04
danove priznanie vyplnujem z amsterdamu, kde bohuzial mam v oblubenych polozkach len poradu a na nic ine sa mi neda ist. Ani prilohy sa mi tu nedaju otvarat. S cim som nerata, je to, ze tu budem vyplnovat nejake priznanie, preto som si do kufra nepribalila zakon. Svojej svokre nebudem robit danove za peniaze, kedze som nie odbornik. Dakujem za rady na porade, este sa skusim spytat inde. Pekny den
Johanka
01.03.08,13:08
Zákon nájdeš aj na Porade http://www.porada.sk/t69605-zakon-o-dani-z-prijmov-od-1-1-2007-a.html
Keď si napíšeš do profilu, že si samostatný účtovník, tak sa potom nečuduj ;).
Hlboké ospravedlnenie :).
Johanka
01.03.08,13:14
danove priznanie vyplnujem z amsterdamu, kde bohuzial mam v oblubenych polozkach len poradu a na nic ine sa mi neda ist. Ani prilohy sa mi tu nedaju otvarat. S cim som nerata, je to, ze tu budem vyplnovat nejake priznanie, preto som si do kufra nepribalila zakon. Svojej svokre nebudem robit danove za peniaze, kedze som nie odbornik. Dakujem za rady na porade, este sa skusim spytat inde. Pekny den
mimotemy Hm a toto ( a iné ) kto písal http://www.porada.sk/t59155-vyplnovanie-tlaciva-k-dph.html#post518332 ?
kanska1
01.03.08,13:15
nic sa nestalo. Pouzivame toto meno viaceri. Dakujem velmi pekne za radu, idem studovat ten zakon, ak to pojde otvorit