KIKA28
01.03.08,16:33
ahojte poraďáci zas otravujem ale nevie mi niekto pomôcť? nedá sa mi odinštalovávať cez štart-prístup k programom a predvolené programy.
vyhodí mi okno OBMEDZENIA- táto operácia bola ukončená kvôli obmedzeniam pre tento počítač.obráťte sa na správcu systému. to vyzerá,že sa mi podarilo niečo odinštalovať.
Braňo
01.03.08,15:41
Nemáš práva správcu, takže túto voľbu nemáš prístupnú. Kozultuj so správcom.
:)
KIKA28
01.03.08,20:11
a kdo je správca. ved mám všetko originál. môžete mi k tomu bližšie napísať. ako sa to zmenilo. aby sa to neopakovalo.
Madam Kurie
02.03.08,06:00
Pri inštalácii Windowsu sa počas zavádzania systému objavujú
na ploche monitora textové otázky. Jednou je i zadanie mena a hesla admina - správcu. Väčšinou ľudia tam nič nenapíšu a preto ani admin nemá heslo. Ak napíšu - potom si to heslo treba pamätať. Pri kritických situáciach sa treba prihlásiť ako admin aj s dotyčným heslom a všetko potom pôjde , - i odinštalovať.
KIKA28
02.03.08,10:16
ved áno len ja som si neinštalovala windows a naposledy mi ho inštalovali pred rokom. ale chybu mám týžden a ja som bola doteraz správca. ide o to že mi odišli ovládacie panely. a neviem či existuje nejaký link ako ich dostanem nazad.
Stevo5
02.03.08,13:01
Mohlo sa stať že niektorý program pracuje nekorektne (napr. sa ti "zasekol " systém) a bolo treba tvrdý reset na obnovenie práce s PC. Vtedy sa niekedy stane že sa poškodia dáta na disku.
Ak máš inštalačné CD k Windowsu, nabootuj z neho a je tam (okrem iného) aj voľba "opraviť". Malo by to prepísať poškodené súbory z Windowsu, prípadne doplniť vymazané.

!!! Nič v zlom ale podľa otázok ktoré na fóre kladieš si v používaní PC začiatočníčka. Doporučujem aby ti s týmto problémom pomohol niekto kto má s PC viac skúseností. Píšem to len preto, že ak si ešte nebootovala z inštalačného CD, prípadne neovládaš ani tú trochu "počítačovej" angličtiny mohla by si si zlikvidovať (vymazať, nie pokaziť) harddisk.

Ak si aj tak na to trúfaš - nastav v BIOSe ako prvé bootovanie z CD, daj to zapísať, vlož do mechaniky inštalačné CD a spusti počítač. Riaď sa pokynmi.
KIKA28
02.03.08,13:27
Mohlo sa stať že niektorý program pracuje nekorektne (napr. sa ti "zasekol " systém) a bolo treba tvrdý reset na obnovenie práce s PC. Vtedy sa niekedy stane že sa poškodia dáta na disku.
Ak máš inštalačné CD k Windowsu, nabootuj z neho a je tam (okrem iného) aj voľba "opraviť". Malo by to prepísať poškodené súbory z Windowsu, prípadne doplniť vymazané.

!!! Nič v zlom ale podľa otázok ktoré na fóre kladieš si v používaní PC začiatočníčka. Doporučujem aby ti s týmto problémom pomohol niekto kto má s PC viac skúseností. Píšem to len preto, že ak si ešte nebootovala z inštalačného CD, prípadne neovládaš ani tú trochu "počítačovej" angličtiny mohla by si si zlikvidovať (vymazať, nie pokaziť) harddisk.

Ak si aj tak na to trúfaš - nastav v BIOSe ako prvé bootovanie z CD, daj to zapísať, vlož do mechaniky inštalačné CD a spusti počítač. Riaď sa pokynmi.
ďakujem aj som tak spravila a išlo mi to.vedela som že je funkcia opraviť, len som sa bála či sa mi nestane niečo s programami. nechcelo sa mi ich znovu inštalovať. dakujem,
Stevo5
02.03.08,13:33
Som rád že ti to ide. Mnoho zdaru.
EditaF
06.03.08,08:44
Kika28, Existuje oveľa elegantnejšie riešenie ak niečo poondieš v XPčkach. V menu Start-programy- prislusenstvo-systemove nastroje najdeš niečo také ako obnovenie systemu. Ak to spustiš môžeš sa vrátiť do bodu obnovenia vtedy keĎ ti to všetko šlapalo. Ale podmienkou je aby tento proces nebol vypnutý. Pri normálnej inštalácii XP je to nastavené defaultne. Takže veľa úspechov.
Stevo5
08.03.08,09:45
Pre Editaf:
Bod obnovenia systému je dobrá vec, ale pomáha len v prípadoch ak sa zmenia nastavenia programov.
Nepomôže pri vymazaní súborov alebo pri ich zmenení (prepísaní).
Ja osobne to mám úplne vypnuté, body obnovy sa mi nevytvárajú a na zálohovanie používam úplne iné programy. Body obnovy zaberajú neprimerane veľa miesta na disku a nie vždy pomôžu. Ale občas áno.