flower
02.03.08,09:19
Ahojte,
mám trvalý pracovný pomer a mám možnosť si privyrobiť na VPP /mesačne 5000 Sk/ ako je to pri ročnom zúčtovaní, alebo aké mi z toho vyplývajú povinnosti voči štátu. Som úplná začiatočníčka a nemám o tom ani šajnu. Poradí mi niekto? :D Srdečná vďaka :D
jamis
02.03.08,08:32
Ahojte,
mám trvalý pracovný pomer a mám možnosť si privyrobiť na VPP /mesačne 5000 Sk/ ako je to pri ročnom zúčtovaní, alebo aké mi z toho vyplývajú povinnosti voči štátu. Som úplná začiatočníčka a nemám o tom ani šajnu. Poradí mi niekto? :D Srdečná vďaka :D
Pri VPP či už je to na PZ, DoVP, alebo DoPČ sa pri plate do 5000 odvádza iba zrážková daň, ktorú Ti zamestnavateľ strhne a odvedie na DÚ. Týmto je vysporiadaná.
Danuulienka
02.03.08,08:53
Dobrý deň,

chcela by som reagovať otázkou , čo keď je ten príjem viac ako 5000,-Sk

ďakujem
Jarka 1
02.03.08,09:05
Dobrý deň,

chcela by som reagovať otázkou , čo keď je ten príjem viac ako 5000,-Sk

ďakujem

Potom je tam preddavková daň.
waitinka7
02.03.08,09:14
Ja mám tiež malú otázočku...
Je zamestnávateľ, u ktorého človek pracuje na dohodu o vykonaní práce, povinný vystaviť mu potvrdenie o zdaniteľnej mzde? Myslím vtedy, keď mesačne nezarába viac ako 5 000 Sk - z čoho sa zráža len zrážková daň, aj keď je vysporiadaná.
Je potom chyba, ak daňovník tento príjem nemá v daň. priznaní (keď sa rozhodne robiť si DP sám, a keď má príjem zo závislej činnosti aj od iného zamestnávateľa). Dakujem za odpovede.
Jarka 1
02.03.08,09:33
Ja mám tiež malú otázočku...
Je zamestnávateľ, u ktorého človek pracuje na dohodu o vykonaní práce, povinný vystaviť mu potvrdenie o zdaniteľnej mzde? Myslím vtedy, keď mesačne nezarába viac ako 5 000 Sk - z čoho sa zráža len zrážková daň, aj keď je vysporiadaná.
Je potom chyba, ak daňovník tento príjem nemá v daň. priznaní (keď sa rozhodne robiť si DP sám, a keď má príjem zo závislej činnosti aj od iného zamestnávateľa). Dakujem za odpovede.

1. Áno, veď sa môže rozhodnúť, že ju nebude považovať za zrážkovú. Ak nebude mať potvrdenie, nebude mať podklady k tejto možnosti.
2. Ak sa rozhodne, že ju bude považovať za zrážkovú, je vysporiadaná a nie je chyba ak ju neuvedie v DP.
flower
02.03.08,13:44
Ďakujem za odpoveď,
ešte mi prosím povedzte koľko % z hrubej mzdy je zrážková daň a koľko preddavková daň. Čiže do 5000 Sk to všetko urobí za mňa zamestnávateľ , nad 5 000 Sk by som si musela robiť sama z tejto činnosti daňové priznanie.
katka50
02.03.08,13:47
Ďakujem za odpoveď,
ešte mi prosím povedzte koľko % z hrubej mzdy je zrážková daň a koľko preddavková daň. Čiže do 5000 Sk to všetko urobí za mňa zamestnávateľ , nad 5 000 Sk by som si musela robiť sama z tejto činnosti daňové priznanie.
Aj zrážková aj preddavková daň je 19%.
Andyke
02.03.08,14:00
Ďakujem za odpoveď,
ešte mi prosím povedzte koľko % z hrubej mzdy je zrážková daň a koľko preddavková daň. Čiže do 5000 Sk to všetko urobí za mňa zamestnávateľ , nad 5 000 Sk by som si musela robiť sama z tejto činnosti daňové priznanie.

Preddavkovú daň a zrážkovú daň zráža zamestnávateľ. (19 % )
Keď budeš mať príjmy iba zo zamestnania tak ročné zúčtovanie Ti urobí zamestnávateľ - netreba podať daň. priznanie.
flower
02.03.08,14:20
Čo je pre mňa výhodnejšie - mať zárobok do 5 000 Sk alebo nad 5 000 Sk/ totiž zamestnávateľ dáva sumu 5 000 Sk/
Andyke
02.03.08,14:45
Čo je pre mňa výhodnejšie - mať zárobok do 5 000 Sk alebo nad 5 000 Sk/ totiž zamestnávateľ dáva sumu 5 000 Sk/

V Tvojom profile je uvedené zamestnanie : samostatný účtovník, živnostník.
Neviem kam túto otázku zaradiť ?