Jana Acsová
02.03.08,10:28
Dnešným dňom 2. marca 2008 bolo konečne spustené vyplnenie tlačiva dane z príjmov na internete.

Na stránke www.drsr.sk je možné vyplniť:
- DP fyzických osôb typ A,
- DP fyzických osôb byp B,
- DP právnických osôb.

Pre úplnosť:
- výkazy k účtovnej závierke podnikateľov účtujúcich v sústave JÚ platia v nezmenenom formáte oproti minulému roku. Zostavujeme ich na vzoroch MF SR č.25167/3/2003 posledný krát. Od 1. januára 2008 platia nové vzory,
- výkazy k účtovnej závierke podnikateľov účtujúcich v sústave PÚ platia vo formáte platnom od 1.1.2007 na vzoroch MF SR č. 25812/1/2006.

Výkazy účtovnej závierky je možné vyplniť na internete, rovnako na stráne daňového riaditeľstva SR.

Vzory účtovnej závierky, ktorú práve zostavujeme nájdeme aj:
FS 6/2006 - pre jednoduché účtovníctvo,
FS12/2006 - pre podvojné účtovníctvo.

Finačný spravodaj v prílohe vo formáte pdf.
Zoltán Kovács
02.03.08,09:30
Haleluja, už som sa nevedel dočkať. :D
Jozef Mihál
02.03.08,09:36
Ešte pred hodinou som bol na drsr.sk a "nebolo ho".

Ale: Hurá, môžeme sa pustiť do práce.

P.S. prvý pokus ma vystrašil - začervenalo sa, a vraj chyba certifikátu.

Druhý pokus už bol úspešný. Krásne sú tie daňové priznania.
Jana Acsová
02.03.08,10:26
Vyskúšané vyplnenie DP FO typ B. Bezproblémové. Vrátane potvrdenia.
Jozef Mihál
02.03.08,10:33
Dozvieme sa aj konkrétne výsledky?
Jarka 1
02.03.08,10:35
Vyskúšané vyplnenie DP FO typ B. Bezproblémové. Vrátane potvrdenia.

Srdečná vďaka, idem na to. Určite to mnohý budú mať ako poobedňajší zákusok. Ja určite, lebo to čakanie už bolo na nervy.
jamis
02.03.08,10:37
Fungovalo to už skoro ráno:

téma: Online daňové priznanie cez internet
mimotemy
Nikto si nevšimol, len Rozalka......fňuk, fňuk:mee::mee::mee:
Jana Acsová
02.03.08,10:39
Dozvieme sa aj konkrétne výsledky?1+1=2
VladoaKatka
02.03.08,11:02
Fungovalo to už skoro ráno:

téma: Online daňové priznanie cez internet
mimotemy
Nikto si nevšimol, len Rozalka......fňuk, fňuk:mee::mee::mee:

Fungovalo, lenže mne to nejde, vyhadzuje mi chybu, ale chyba asi bude niekde inde.

Toto mi vypisuje:
Existuje problém s certifikátem zabezpečení tohoto webu.
Zoltán Kovács
02.03.08,11:29
Fungovalo, lenže mne to nejde, vyhadzuje mi chybu, ale chyba asi bude niekde inde.

Toto mi vypisuje:
Existuje problém s certifikátem zabezpečení tohoto webu.

To isté vypisuje aj mne, ale keď dám pokračovať, tak to funguje bez problémov.
ludvik
02.03.08,13:14
Chcem robit typ A - a neviem? nejako mi to neráta. To mám sčitávať,odčitovať a rátať % sám? Predpokladal by som, že to bude rátať samo, tak ako rátalo v min. roku tlačivo pre zdrav.poisťovňu. Inak tú hlášku s tým certifikátom to hádže aj mne. Asi DR ho nemá platný alebo čo?:mad:
Zoltán Kovács
02.03.08,13:21
Chcem robit typ A - a neviem? nejako mi to neráta. To mám sčitávať,odčitovať a rátať % sám? Predpokladal by som, že to bude rátať samo, tak ako rátalo v min. roku tlačivo pre zdrav.poisťovňu. Inak tú hlášku s tým certifikátom to hádže aj mne. Asi DR ho nemá platný alebo čo?:mad:

Daňové priznanie na stránke DÚ nikdy nerátali samo. Len kontrolné súčty ti hlási ak sú nesprávne.
Jozef Mihál
02.03.08,13:22
Aj mne sa po krátkom testovaní vidí, že sa to chlapcom a dievčatám na DRSR podarilo umiestniť nie celkom odladené...
DanielaSL
02.03.08,16:35
Chvalabohu, že mám softvér, ktorý to robí už od januára....
balci
02.03.08,16:49
Dnešným dňom 2. marca 2008 bolo konečne spustené vyplnenie tlačiva dane z príjmov na internete.

Pre úplnosť:

- výkazy k účtovnej závierke podnikateľov účtujúcich v sústave JÚ platia v nezmenenom formáte oproti minulému roku. Zostavujeme ich na vzoroch MF SR č.25167/3/2003 posledný krát. Od 1. januára 2008 platia nové vzory,

- výkazy k účtovnej závierke podnikateľov účtujúcich v sústave PÚ platia vo formáte platnom od 1.1.2007 na vzoroch MF SR č. 25812/1/2006.

Môžem sa spýtať, nemám s čím porovnať, len tak popamäti:

čo sa zmenilo na nových vzoroch okrem čiarového kódu a vypustenia kontrolných súčtov?
Ďakujem za odpoveď.
Stefan2005
02.03.08,18:40
Daňové priznanie na stránke DÚ nikdy nerátali samo. Len kontrolné súčty ti hlási ak sú nesprávne.

??????
Akože čo nerátali samo?
Počíta to aj súčtové riadky... Alebo niečo iné?

Súčtové riadky sa podfarbia ak sa v danej kapitole zadá číslo, 2x kliknete do súčtového riadku myšou a súčet je vyplnený....

Ale je fakt, že ak sa zmení nejaká hodnota, tak treba opätovne prepočítať (t.j. preklikať) všetky súčtové riadky.
Zoltán Kovács
02.03.08,18:42
??????
Akože čo nerátali samo?
Počíta to aj súčtové riadky... Alebo niečo iné?

Súčtové riadky sa podfarbia ak sa v danej kapitole zadá číslo, 2x kliknete do súčtového riadku myšou a súčet je vyplnený....

Ale je fakt, že ak sa zmení nejaká hodnota, tak treba opätovne prepočítať (t.j. preklikať) všetky súčtové riadky.

Štefan pozri si príspevok od ludvik, hore prvý na tejto strane.
Stefan2005
02.03.08,18:52
Štefan pozri si príspevok od ludvik, hore prvý na tejto strane.

Je pravda, že skúšal som DP-PO, výkazy PU, počítalo.
Otvoril som DPFo-A a počíta mi to súčty i daň....
čo ešte má počítať?
mysimis
02.03.08,18:54
mimotemy tu si už niektorí myslia, že DP sa na stránke daňového riaditeľstva samo vyplní, podá a dane sa tiež samo zaplatia.....
jamis
02.03.08,19:18
??????
Akože čo nerátali samo?
Počíta to aj súčtové riadky... Alebo niečo iné?

Súčtové riadky sa podfarbia ak sa v danej kapitole zadá číslo, 2x kliknete do súčtového riadku myšou a súčet je vyplnený....

Ale je fakt, že ak sa zmení nejaká hodnota, tak treba opätovne prepočítať (t.j. preklikať) všetky súčtové riadky.


Štefan pozri si príspevok od ludvik, hore prvý na tejto strane.

Tak ako píše Stefan2005, tak to počíta. Dnes som už vyplnila 5 DP typ A a 2 typ B a všetko bez problémov.
Frosby
02.03.08,20:03
je to lepsie ako toto ?

kros.sk/dpfo
Jozef Mihál
02.03.08,20:16
Lepšie je to v tom, že nežiada používateľa o e-mailovú adresu.
Frosby
02.03.08,20:18
Lepšie je to v tom, že nežiada používateľa o e-mailovú adresu.

mozete tem napisat aj neexistujuci email, nepozaduje sa overenie ;)
cloe
02.03.08,21:29
je to lepsie ako toto ?

kros.sk/dpfo

Dnes som robila jedno na stránke drsr ale v krose sa mi to robí oveľa lepšie než na drsr, menej riadkov musím dopĺňať a okrem toho mi to vyhodí aj Výpis z DP pre soc. poist.
jamis
02.03.08,21:33
Dnes som robila jedno na stránke drsr ale v krose sa mi to robí oveľa lepšie než na drsr, menej riadkov musím dopĺňať a okrem toho mi to vyhodí aj Výpis z DP pre soc. poist.

Aby som pravdu povedala, aj ja radšej vyplňujem v krose, ale A-čka väčšinou robím da drsr.
Stefan2005
03.03.08,06:31
Aj mne sa po krátkom testovaní vidí, že sa to chlapcom a dievčatám na DRSR podarilo umiestniť nie celkom odladené...

... napr. v DP-PO v časti D1-Evidencia a odpočet straty (podľa 366/1999) roky ponúka len na základe roletového výberu - to by ešte nebol problém, problém je v tom, že je na výber iba z dvoch rokov - 2007 a 2008 (resp. prázdne)...
Takže aj v tejto časti je zmena oproti roku 2006 - vypadli z výberu roky 2001 až 2006.
JUDDIT
04.03.08,11:56
vypĺňam daň.priznanie PO na stránke www-drsr.sk , sro vznikla 5.4.2007, potrebujem prepočítať daň na účely platenia výšky preddavkov na daň
a odpisuje mi daň z riadku 900 a nechce pochopiť môj výpočet,
myslím si , že robím správne keď daň v riadku 900 / 1 031 564 /
vydelím počtom mesiacov t.j. 9 a násobím x 12
vyšlo mi 1 375 419, preddavky následne budú mesačné v sume
114 618 Sk. môže ma niekto skontrolovať?
ludvik
04.03.08,17:29
Robím typ A - z drsr.sk. Nech robím, čo robím, vždy keď dám tlačiť alebo uložiť tlačivo uloží ale prázdne . Skúšas som všetko možné a nič. Vypol som aj Firewall a vždy len čisté tlačivo. :mad:Robil som to v XP a aj vo Viste. Nakoniec sa mi to podarilo v Linuxe. Kde môže byť problém. Vlani to išlo bez problémov.
Zoltán Kovács
04.03.08,17:40
Robím typ A - z drsr.sk. Nech robím, čo robím, vždy keď dám tlačiť alebo uložiť tlačivo uloží ale prázdne . Skúšas som všetko možné a nič. Vypol som aj Firewall a vždy len čisté tlačivo. :mad:Robil som to v XP a aj vo Viste. Nakoniec sa mi to podarilo v Linuxe. Kde môže byť problém. Vlani to išlo bez problémov.

Dnes som tiež vyplňoval na drsr.sk a nemal som tento problém (mám XP).
Stefan2005
04.03.08,19:28
Robím typ A - z drsr.sk. Nech robím, čo robím, vždy keď dám tlačiť alebo uložiť tlačivo uloží ale prázdne . Skúšas som všetko možné a nič. Vypol som aj Firewall a vždy len čisté tlačivo. :mad:Robil som to v XP a aj vo Viste. Nakoniec sa mi to podarilo v Linuxe. Kde môže byť problém. Vlani to išlo bez problémov.

ludvik, skús to uložiť do súboru....
Voľba uložiť tlačivo fakt odloží iba prázdny dokument.
V prípade, ak chce znova otvoriť dané DP, tak sa zvolí "Vloženie údajov zo súboru" (t.j. z toho, ktorý si predtým uložil - preto treba voliť jedinečný názov súboru)