vasil0
02.03.08,11:27
Pekný deň všetkým,
prosím o radu, v decembri 2007 sme vo firme zamestnali pracovníka/na trvalý pracovný pomer/, ktorý je na predčasnom dôchodku. Bohužial to neoznámil.
Uplatnil som mu v mzde za december nezdaniteľné minimum, rovnako aj v potvrdení o príjme za rok 2007. Čiže preddávky na daň boli nižšie ako správne mali byť. Má viacero príjmov tak si bude robiť daňové priznanie sám.
Musím robiť nejakú opravu /myslím tým v mzdovej agende/, alebo to nechať tak, nech si to vysporiada on sám v daň. priznaní, tzn. že si neuplatní
nez. min.
Zoltán Kovács
02.03.08,10:31
Pekný deň všetkým,
prosím o radu, v decembri 2007 sme vo firme zamestnali pracovníka/na trvalý pracovný pomer/, ktorý je na predčasnom dôchodku. Bohužial to neoznámil.
Uplatnil som mu v mzde za december nezdaniteľné minimum, rovnako aj v potvrdení o príjme za rok 2007. Čiže preddávky na daň boli nižšie ako správne mali byť. Má viacero príjmov tak si bude robiť daňové priznanie sám.
Musím robiť nejakú opravu /myslím tým v mzdovej agende/, alebo to nechať tak, nech si to vysporiada on sám v daň. priznaní, tzn. že si neuplatní
nez. min.

Ak podáva DP sám, tak nerobíš žiadnu opravu, musi si to vysporiadať sám.
lucia85
02.03.08,10:35
... ale ved on musel podpisovať vyhlásenie a v ňom teda aj vyznačil, či alebo nie je poberateľom dôchodku, nie? ... potvrdenie sa musí podľa mňa vystaviť podľa skutočnosti... a prípadny nedoplatok si on vyrieši so svojom daňovom priznaní
katka50
02.03.08,10:56
Pekný deň všetkým,
prosím o radu, v decembri 2007 sme vo firme zamestnali pracovníka/na trvalý pracovný pomer/, ktorý je na predčasnom dôchodku. Bohužial to neoznámil.
Uplatnil som mu v mzde za december nezdaniteľné minimum, rovnako aj v potvrdení o príjme za rok 2007. Čiže preddávky na daň boli nižšie ako správne mali byť. Má viacero príjmov tak si bude robiť daňové priznanie sám.
Musím robiť nejakú opravu /myslím tým v mzdovej agende/, alebo to nechať tak, nech si to vysporiada on sám v daň. priznaní, tzn. že si neuplatní
nez. min.
A ako predčasný dôchodca nemal on, ani zamestnávateľ platiť invalidné poistenie, poistenie v nezametnanosti a do 31.12.2007 aj nemocenské poistenie!
vasil0
02.03.08,12:06
Viem o tom. Zamestnanec to ospravedlnil slovom:"nevedel som". Ako to teraz riešiť? Podávať opravné výkazy? Akým spôsobom to vysporiadať v účtovníctve?
Andyke
02.03.08,12:31
cathyc
03.03.08,17:26
Viem o tom. Zamestnanec to ospravedlnil slovom:"nevedel som". Ako to teraz riešiť? Podávať opravné výkazy? Akým spôsobom to vysporiadať v účtovníctve?
Pokiaľ podpísal vyhlásenie v ktorom neuviedol, že je poberateľom dôchodku, postupoval si správne a nič nerieš. Bude to podľa všetkého zanedbateľná položka , ktorú by si ako zamestnávateľ mohol ušetriť. Zo zákona si predsa povinný postupovať podľa toho čo zamestnanec uvedie vo vyhlásení.