apo
02.03.08,11:47
Pozdravujem.

Vie niekto poradiť akým programovým nástrojom je možné meniť xml súbor?

K čomu to potrebujem.

DRSR má elektronický formulár na vyplnenie daňových priznaní. Každý rok trochu zmenia formulár a tak odložený súbor z predchádzajúceho roka je nepoužiteľný nakoľko nesúhlasia položky súboru s formulárom. Fuguje to tak, že sa pekne načítajú údaje zo súboru a potom na základe hlášky o nesúhlase údajov s formulárom všetky údaje vrátane identifikačných ako je Názov, adresa, čísla účtov a ďalších sa vymažú a formulár ostane čistý.

Uvažujem nad tým, že ak zo súboru odstránim všetky položky okrem identifikačných prípadne upravím dátumové hodnoty mohol by byť kontrolný mechanizmus na stránke DRSR uspokojený a ja by som v DP nemusel zadávať údaje, ktoré sa každý rok nemenia.

Ďakujem.

apo
mpca
04.04.08,12:47
mm,, xml sa da editovat hoci aj v poznamkovom bloku mno aky ma byt "standard" pre aktualny rok vie len DRSR,,
viem ze VsZP ma tento standard zverejneny na web stranke ale na DRSR som to nevidel,,,
mno ale ako tak pozeram do kalendara je 4.4. co uz asi je neaktualna tvoja otazka,,,
Richard
04.04.08,13:02
Pozdravujem.

Vie niekto poradiť akým programovým nástrojom je možné meniť xml súbor?

K čomu to potrebujem.

DRSR má elektronický formulár na vyplnenie daňových priznaní. Každý rok trochu zmenia formulár a tak odložený súbor z predchádzajúceho roka je nepoužiteľný nakoľko nesúhlasia položky súboru s formulárom. Fuguje to tak, že sa pekne načítajú údaje zo súboru a potom na základe hlášky o nesúhlase údajov s formulárom všetky údaje vrátane identifikačných ako je Názov, adresa, čísla účtov a ďalších sa vymažú a formulár ostane čistý.

Uvažujem nad tým, že ak zo súboru odstránim všetky položky okrem identifikačných prípadne upravím dátumové hodnoty mohol by byť kontrolný mechanizmus na stránke DRSR uspokojený a ja by som v DP nemusel zadávať údaje, ktoré sa každý rok nemenia.

Ďakujem.

apo

asi je rýchlejšie vyplniť to online ako upraviť xml súbor, pretože tam môžu nastať komplikácie pri kompatibilite.

inak žasnem ako drsr plytve peniazmi daňových poplatníkov na informačné systémy.... vyplňovať online priznanie cez nejaký pdf dokument :rolleyes:
Stefan2005
04.04.08,17:04
... mno ale ako tak pozeram do kalendara je 4.4. co uz asi je neaktualna tvoja otazka,,,

Práve že otázka je aktuálna, veď máme vytvorené čerstvé xml súbory za rok 2007 a apo už rozmýšla (a správne - pretože teraz je čas aj na takéto veci) ako z nich uložiť "nemenné" pre potreby roku 2008....

Vyskúšal som aj ja editáciu xml súborov - akonáhle zmeníš niečo v štruktúre, hlási chybu a vymaže celý formulár. Ale ak sa zeditujú (teda odstránia) iba napr. číselné údaje roku 2007, bez problémov načíta zbytok údajov a dá sa pokračovať vo vypĺňaní tlačiva.

Na editáciu fakt možno použiť i ten notepad, resp. F4 z TC, ale jedným z najkorektnejších a najelegantnejších riešení je UltraEdit....
apo
04.04.08,18:03
Práve že otázka je aktuálna, veď máme vytvorené čerstvé xml súbory za rok 2007 a apo už rozmýšla (a správne - pretože teraz je čas aj na takéto veci) ako z nich uložiť "nemenné" pre potreby roku 2008....

Vyskúšal som aj ja editáciu xml súborov - akonáhle zmeníš niečo v štruktúre, hlási chybu a vymaže celý formulár. Ale ak sa zeditujú (teda odstránia) iba napr. číselné údaje roku 2007, bez problémov načíta zbytok údajov a dá sa pokračovať vo vypĺňaní tlačiva.

Na editáciu fakt možno použiť i ten notepad, resp. F4 z TC, ale jedným z najkorektnejších a najelegantnejších riešení je UltraEdit....

Áno vyskúšal som skrátiť uložený súbor z r. 2006 tak, aby ostali iba identifikačné údaje, ale márne, algoritmus formulára vyhlási chybu a koniec je ako píšeš.

V DP za rok 2007 som si pomohol tak, že som CTRL+C prenášal údaje z formulára 2006 do formulára 2007. Je to malá racionalizácia, ale keďže ja píšem ako ďateľ dvomi prstami tak som bol o čosi rýchlejší rýchlejší a hlavne zbavil som sa vypisovania identifikačných údajov, to robím ozaj nerád.

Ďakujem za info o skúsenosti s xml formulárom na DRSR.

apo
Stefan2005
04.04.08,18:16
Dokonca som sa pohrával i s myšlienkou editovať fdsave.fdf súbory. No ale na nič praktické som neprišiel.

To bolo vtedy, keď na celý víkend sa rozhodli odstaviť portál a ja som mal už skoro hotové výkazy, bolo potrebné opraviť len nejaké maličkosti a tak som musel čakať do pondelka, lebo sa mi nechcelo znova všetko vyplňovať.

No ale aspoň ich využívam na prípadnú opätovnú tlač výkazov a priznaní bez potreby pripojenia sa na portál....
apo
05.04.08,06:53
Na stránke DRSR je presný popis ako naprogramovať formulár, ale to je oblasť do ktorej sa nedám.

Neviem, ale prečo pri niektorých xml súboroch z DRSR sa mi rovno otvorí vyplnený formulár bez toho aby som musel použiť voľby zo stránky DRSR. Prišiel som na to tak, že zo zvyku som myškou odklepol súbor, chcel som to využiť aj cielene, ale vtedy sa mi ukázal iba xml súbor po položkách.

Skôr ako nám DRSR dalo možnosť využívať ich stránku som počítal DP FO v EXELI a potom sa už iba mechanicky prepísali údaje do formulára. Každý rok som ale jeden ceký deň venoval vytváraniu formulára aj aj výpočtov. Dnes som veľmi rád, že sa s tým nemusím zabávať.

Pozdravujem.

apo