Jurho
02.03.08,13:05
Mám jeden problémik - kúpil som si novú myš, má koncovku na USB - keď ju však zapojím, nejde - kurzor je v strede obrazovky a nehýbe sa......nefunguje to ani po reštarte ani po ničom..........potom som kúpil aj redukciu - SUB na PS - a ani tak´mi nechce ísť...........
keď opäť pripojím starú myš, funguje OK,
neviete, kde môže byť problém?
vopred ďakujem....
Zoltán Kovács
02.03.08,12:15
A nemal by sa k tej myši nainštalovať aj ovládač?
Stevo5
02.03.08,12:29
Myslím že ovládač je potrebný.
Ale aj tak systém pri prvom spustení by mal rozpoznať že bol pripojený nový hardwér a pokúsiť sa nainštalovať univerzálne ovládače. Myš by potom nemala svoje niektoré funkcie (ako by ich mala po nainštalovaní ovládačov) ale nemalo by sa stať že nie je funkčná.
Pozri v správcovi zariadení či nie je pri nej žltý výkričník. To by znamenalo že je nejaký problém a zariadenie nemôže správne pracovať.

Predpokladajme že myš je funkčná.
Skús takto:
1.- V správcovi zariadení myš odobrať
2.- Vypni PC
3.- Pripoj konektor myši do niektorého portu USB
4.- Spusti PC

Pri štarte sysrému by ti ju Win (predpokladám že máš Windows) mal rozpoznať a napísať že "bol nájdený nový hardwér" a ponúknuť ti nainštalovanie ovládačov. Použí CD s ovládačmi od myši ak je k dispozícii, alebo daj vyhľadať ovládače na Internete ak je to možné. Alebo vyber niektorý z ponúkaných ovládačov zo systému - ale to väčšinou nie je ono. Ak má myš niektoré špeciálne tlačítka najlepšia voľba je inštalovať z priloženého CD.

Pri inštalácii myši je trochu problém vo Windowse - dočasne je myš nepoužiteľná. Použi TAB; šípky a Enter .