Mushu3
02.03.08,14:05
Pekny den.
Prosim Vas, robim DP typy B.
Uplatnila som 40% vydavky -samozrejme na prepocet som pouzila rocny priem. kurz podla NBS.
Ale neviem ci je to dobre.
Zivnostnik vykonava pracu v Taliansku a aj prijem ma vlastne len z Talianska.
Tak neviem ci by som mala vyplnat aj riadky 82 ZD zo zdrojov v zahranici a aj 83 ale on tam ziadnu dan neplatil.
A tak neviem co je spravne - mozte mi prosim poradit.
halimino
02.03.08,14:11
Riadky 82 a 83 určite nevyplňaš - tie sa vyplňajú v prípade metódy zápočtu dane. V Taliansku sa počíta metódou vyňatia príjmov (teda, ak má človek príjmy z Talianska, ktoré tam už boli zdanené).
Avšak jedna otázočka - človek, ktorému vypĺňaš DP má slovenskú živnosť a počas roka robil na túto živnosť v Taliansku??? Myslím, že v tom prípade si príjem (ktorý samozrejme v Taliansku nebol zdanený) prepočíta na slovenské koruny (-ako si urobila) a daň z tohto príjmu zaplatí na Slovensku. V tom prípade nevypĺňaš ani riadky týkajúce sa zápočtu príjmov, ani vyňatia príjmov.
Mushu3
02.03.08,14:52
Dakujem.
Ano ma zivnost v SR a do Talianska chodi len montovat ochranne siete proti krupom a tak.
Ja som len ostala neista a prave som objavila prispevok, ktory mi velmi pomohol.

A este raz velmi pekne dakujem
majernikova
01.03.10,10:22
Ahojte, mám problém si nie som istá či som správne vyplnila DP "B" , ale mám príjem z Talianska aj zo závislej činnosti.

Ďakujem