virka
02.03.08,09:40
Dobrý deň, a ak pracuje v zahraničí, má živnosť otvorenú v SR. V zahraničí má uzatvorenú zmluvu medzi zahr. firmou a cez svoj ŽL (preložený a overený). Pracuje na turnusy napr. 6 týždňov a dva týždne je doma. Môže si dať za tie 6 týždne diety prislúchajúce v cudzej mene do nákladov. Príklad diety v cudzej mene 40eur na deň x 42 dní=1680 eur x priemer = to si môže dať do nákladov.Môže mi to niekto potvrdiť že je to naozaj tak. A ako je to s ubytovaním na deň platí 50 eur za ubytovanie aj to si môže dať do nákladov?Ďakujem Vám pekne za odpoveď.
Zoltán Kovács
02.03.08,09:49
Dobrý deň, a ak pracuje v zahraničí, má živnosť otvorenú v SR. V zahraničí má uzatvorenú zmluvu medzi zahr. firmou a cez svoj ŽL (preložený a overený). Pracuje na turnusy napr. 6 týždňov a dva týždne je doma. Môže si dať za tie 6 týždne diety prislúchajúce v cudzej mene do nákladov. Príklad diety v cudzej mene 40eur na deň x 42 dní=1680 eur x priemer = to si môže dať do nákladov.Môže mi to niekto potvrdiť že je to naozaj tak. A ako je to s ubytovaním na deň platí 50 eur za ubytovanie aj to si môže dať do nákladov?Ďakujem Vám pekne za odpoveď.

Môže za každý deň strávený v zahraničí uplatniť diety + max 40% vreckového. Ubytovanie sú nutné vedľajšie výdavky, na ktoré má tak isto nárok.


Ale nasledovnému nerozumiem:

Príklad diety v cudzej mene 40eur na deň x 42 dní=1680 eur x priemer = to si môže dať do nákladov

S tý priemerom čo si mala na mysli.
virka
02.03.08,10:02
prepočet priemerom kurzu v euro, ďakujem za rýchlu odpoveď.1680 x za február bolo 34,524 Sk.
Johanka
02.03.08,14:25
prepočet priemerom kurzu v euro, ďakujem za rýchlu odpoveď.1680 x za február bolo 34,524 Sk.
§31 Zákona o dani z príjmov
Prepočítací kurz
(1) Na daňové účely sa pri prepočte cudzej meny na slovenskú menu použije kurz slovenskej koruny k cudzej mene vyhlásený Národnou bankou Slovenska (ďalej len kurz ), ktorý daňovník uplatňuje v účtovníctve, 121) ak tento zákon neustanovuje inak.

.... deň uskutočnenia účtovného prípadu ;).
Priemery používajú daňovníci, ktorí nie sú účtovnou jednotkou ...
natkov
03.03.08,12:05
Klient živnostník z PO chodí na týždňovky po SR napr. BBystrica. Otázka: môže si uplatniť diéty v rámci SR (DP rok 2007).