joseph78
02.03.08,15:04
Caute, chcel by som sa spytat na radu. Dokoncujem RD a idem este pristavit garaz. Pocas vystavby RD som sa ale rozhodol, ze garaz bude o 10m sirsia ako je na projekte. Predpokladam, ze s tym bude problem pri kolaudacii, neviem teda ako to premeriavaju...., ale 10m si pravdepodobne vsimnu. Ako postupovat v tomto pripade? Bude stacit, ked mi architekt prerobi povodny projekt garaze a bude potom nevyhnutne zhanat znovu vsetky vyjadrenia a peciatky....alebo bude stacit ten projekt?
Dakujem.
martinalupi
02.03.08,15:20
Ahoj!rada by som sa pripojila k tejto teme ak mozem.viete mi povedat kolko sa plati pokuta za zmenu oproti projektu a co je povazovane za zmenu?(napr.posunuta priecka alebo zmensene okno...plati sa za kazdu 1zmenu alebo len 1pokuta za vsetko? dakujem
VladoaKatka
02.03.08,15:27
Caute, chcel by som sa spytat na radu. Dokoncujem RD a idem este pristavit garaz. Pocas vystavby RD som sa ale rozhodol, ze garaz bude o 10m sirsia ako je na projekte. Predpokladam, ze s tym bude problem pri kolaudacii, neviem teda ako to premeriavaju...., ale 10m si pravdepodobne vsimnu. Ako postupovat v tomto pripade? Bude stacit, ked mi architekt prerobi povodny projekt garaze a bude potom nevyhnutne zhanat znovu vsetky vyjadrenia a peciatky....alebo bude stacit ten projekt?
Dakujem.

Najlepšie bude, keď pôjdeš na stavebný úrad a spýtaš sa ich. My Ti môžeme radiť niečo iné ako budú mať požiadavky na úrade. Vyhneš sa pokutám.
VladoaKatka
02.03.08,15:30
Ahoj!rada by som sa pripojila k tejto teme ak mozem.viete mi povedat kolko sa plati pokuta za zmenu oproti projektu a co je povazovane za zmenu?(napr.posunuta priecka alebo zmensene okno...plati sa za kazdu 1zmenu alebo len 1pokuta za vsetko? dakujem

Hlavne by sa nemali meniť vonkajšie rozmery. Priečky alebo zmenšené okno nie je to, čo môžu vytknúť pri kolaudácii. To sa dá obhájiť, a zato ešte sa nemusí meniť projekt ani pokutovať.

My sme priečku posunuli aj o 1 meter a nikto proti tomu nič nemal, okno sa vymenilo sa tzv. sklobetonovú stenu, aj to bolo v poriadku.
wagner
02.03.08,18:02
Daj si spraviť nový doplnok k projektu a požiadaš o zmenu stavby pred dokončením. Projektant vie, ako a čo má nakresliť. Až potom môžeš postaviť širšiu garáž.
aduliak
03.03.08,06:21
My sme tiez menili priecky aj dve okna oproti projektu (rozmery domu sme nemenili), tieto zmeny projektant zakomponoval do tzv. projektu skutocneho vyhotovenia - tento sme ukazali pri kolaudacii, vsetko ok, ziadne pokuty alebo poplatky...
lemro
04.03.08,21:02
Nemyslím si že, by to mal byt nejaký problém pri kolaudácii pokiaľ sa nemenili obvodové mury a nosné priečky a prvky stavby. Každé dielo ktoré, sa ukončuje musí byt opatrene projektom skutočného vyhotovenia. To znamená že, si nejakou výraznou farbou najlepšie červenou zakreslite do realizačného projektu zmeny ktoré, sa vykonali a na ten konkrétny výkres resp. projekt zapísať a označiť ho ako „Projekt skutočného vyhotovenia“ a v tom prípade by to malo byt v pohode pokiaľ nenatrafíš na maximálneho ......... ktorý, nájde chybu a bude rýpať do všetkého aj keď by si to urobil podľa originálneho projektu bez akejkoľvek zmeny. Tak veľa šťastia a ešte viac nervov.
joseph78
12.03.08,08:29
vdaka za nazory, je to naozaj tak, treba prekreslit povodny projekt a podat Ziadost o zmenu stavby pred dokoncenim.