martina2111
02.03.08,15:47
Dobrý deň milé poraďáčky a poraďáci,

chcem Vás velmi pekne poprosiť o radu, chcem si zaloziť cestovnú agentúru, ale predtým ako to celé spustím by som si chcela najskor pouzatvárať zmluvy,kontakty. Chcem si založiť živnostenský list, aby som si mohla dať vyrobiť pečiatku so všetkými náležitosťami. Som aj zamestnaná na trvalý pracovný pomer, a s práce nechcem odísť ešte minimálne 6 mesiacov, to je tiež dovod, preco píšem, neviem či mozem mať ŽL a pritom byť zamestnaná na dobu neurčitú. Ďalšia vec, s ktorou potrebujem poradiť je, že vlastne ja na ten ŽL nebudem vlastne podnikať a "zarábať" min. tých 6 mesiacov, kým si všetko nepripravým a chcem sa opýtať či nebudem musiet platit nejake odvody. Ja vlastne ten ŽL potrebujem hlavne preto, aby som mohla mať pečiatku s prideleným IČOm a DIČ na podpisovanie tých zmlúv, kým si to všetko skompletizujem a začnem podnikať.
Za všetky rady vopred veľmi pekne ďakujem.
mysimis
02.03.08,14:52
Áno, môžeš byť aj zamestnaná a aj vlastniť ŽL. Prvý rok odvody do SP platiť nemusíš. Daj pozor, podľa živnostenského zákona na vzdelanie potrebné pre cestovnú agentúru.
martina2111
02.03.08,15:01
ahoj miška,
ďakujem ti velmi pekne za radu, chcem sa ešte opýtať, či mi nevieš poradiť aké sú vlastne podmienky vzdelania na založenie cestovnej kancelárie alebo cestovnej agentúry. Ja by som vlastne chcela robiť len takú sprostredkovateľku ubytovania pre zahraničných turistov za províziu a všetko by som vybavovala cez internet doma. ďakujem
mysimis
02.03.08,15:06
kuk sem:
39. Prevádzkovanie cestovnej kancelárie 1. vysokoškolské vzdelanie ekonomického alebo právnického smeru a dva roky praxe v odbore alebo
2. vyššie odborné vzdelanie v odbore a tri roky praxe v odbore alebo

3. úplné stredné vzdelanie v odbore alebo v ekonomickom odbore a päť rokov praxe v odbore
II
40. Prevádzkovanie cestovnej agentúry 1. vysokoškolské vzdelanie ekonomického alebo právnického smeru a jeden rok praxe v odbore alebo
2. vyššie odborné vzdelanie v odbore a dva roky praxe v odbore alebo

3. úplné stredné vzdelanie v odbore alebo v ekonomickom odbore a tri roky praxe v odbore
martina2111
02.03.08,15:17
ďakujem
polviti
08.07.08,18:06
dobrý den. takúto informáciu som hladal. Len sa chcem opýtať ,nemam vysokoškolske vzdelanie , ani prax.Dal by sa vysokoškolský titul nahradiř neakym kurzom alebo niečím podobným?
Poca
27.01.09,09:56
Ak chcem zalozit cestovnu agenturu, 2 roky praxe znamenaju ze musim robit 2 roky v CA alebo 2 roky v cestovnom ruchu napr. ako recepčná?
mysimis
27.01.09,10:04
Ak chcem zalozit cestovnu agenturu, 2 roky praxe znamenaju ze musim robit 2 roky v CA alebo 2 roky v cestovnom ruchu napr. ako recepčná?

Prax musíš mať v cestovnej agentúre.