martinaj
02.03.08,16:48
Je nutné absolvovať preventívnu prehliadku u zubára v roku 2008 až po uplynutí 1 roka od poslednej preventívnej prehliadky alebo je možné ju absolvovať aj skôr, bez ohľadu na to, kedy bola absolvovaná preventívna prehliadka v roku 2007?
V ktorom zákone sa to píše?
Braňo
02.03.08,15:54
Podľa zákona vám totiž lekár nemôže urobiť prehliadku skôr ako po štyroch mesiacoch od posledného ošetrenia kazu. Znamená to, že ak vám zubár ošetril zub v septembri až decembri, na preventívnu prehliadku do konca roka ste už nemali nárok. Prevntívnu prehliadku je možné vykonať aj skôr, ale obvykle sa vykonáva v 12-mesačných intervaloch (presný mesiac návštevy zubára nie je stanovený). Samozrejme závisí od termínov zubára.
Znamená to, že na prehliadku nejdeme z povinnosti, ale v záujme predchádzania väčším zákrokom a prevencie.
Rozalka
02.03.08,16:23
Podľa zákona vám totiž lekár nemôže urobiť prehliadku skôr ako po štyroch mesiacoch od posledného ošetrenia kazu. Znamená to, že ak vám zubár ošetril zub v septembri až decembri, na preventívnu prehliadku do konca roka ste už nemali nárok. Prevntívnu prehliadku je možné vykonať aj skôr, ale obvykle sa vykonáva v 12-mesačných intervaloch (presný mesiac návštevy zubára nie je stanovený). Samozrejme závisí od termínov zubára.
Znamená to, že na prehliadku nejdeme z povinnosti, ale v záujme predchádzania väčším zákrokom a prevencie.
Časový limit bol od januára 2008 zrušený.
centauri
05.11.08,19:01
Mám jednu otázku k tejto teme..
Bol som minuly mesiac u zubara, ked mi spravil zuby, jeden mi chcel vytrhnut, ale ja som tym nesuhlasil! Ten zub je bez nervu a nerobi mi ziadne problemy. Povedal mi, ze ak si to nenechám vytrhnut este v tomto roku, tak mi nepotvrdi prehliadku v r.08. Moze to spravit-má na to pravo podla zakona, alebo sa mám zobrat o "dum dál"?
Dakujem za Vase názory & odpovede..
durisovad
05.11.08,20:23
Ja by som zmenila zubara.