Katka0208
02.03.08,17:37
Dobry den, chcem sa opytat, robim uctovnictvo jednej SZCO, ktore vsak predtym robil iny uctovnik. V polozke tovar je vsak evidovany nakup nejakeho tovaru na par tisic Sk, ktory vsak vlastne neexistuje a neda sa ani zistit o co ide vlastne ide. Uz sa mu to tam taha zrejme dost rokov. Chcem sa preto opytat ci sa to da len jednoducho nejako zakerne vynulovat? Alebo co ine s tym urobit? Dakujem velmi pekne za odpovede
Zita5
02.03.08,16:46
V prvom rade sa k tomu musí vyjadriť SZČO , kde sa podel tovar , ktorý bol uplatnený ako výdavok OVZD - tovar v danom období .

Ako sa nedá zistiť , však musí mať doklad o kúpe .
Manual
02.03.08,16:48
Dobry den, chcem sa opytat, robim uctovnictvo jednej SZCO, ktore vsak predtym robil iny uctovnik. V polozke tovar je vsak evidovany nakup nejakeho tovaru na par tisic Sk, ktory vsak vlastne neexistuje a neda sa ani zistit o co ide vlastne ide. Uz sa mu to tam taha zrejme dost rokov. Chcem sa preto opytat ci sa to da len jednoducho nejako zakerne vynulovat? Alebo co ine s tym urobit? Dakujem velmi pekne za odpovede
A bola robená inventúra ? Už tam sa to malo zistiť. A čo tak náhodou nejaká fiktívna DF.....:eek::D
Katka0208
02.03.08,17:16
Inventura zrejme neexistuje. Bolo to robene nejak fuseracky. Takze...
mysimis
02.03.08,17:20
A čo na to hovorí pán SZČO? Mňa by zaujímalo jeho vyjadrenie.
Zita5
02.03.08,17:23
Inventura zrejme neexistuje. Bolo to robene nejak fuseracky. Takze...

Aká je to suma za pár tisíc korún .....nemohlo sa jednať o tovar , ktorý si kúpil pre osobnú spotrebu a bolo to nesprávne účtované ....
Katka0208
02.03.08,17:35
Jemu je to vlastne jedno, ved oni tomu aj tak nerozumeju. A ide o necelych 2000 sk. Musim to zrejme este raz poriadne vsetko skontrolovat. uf uf
mysimis
02.03.08,17:37
mimotemyJemu je to jedno a Ty účtovníčka sa tráp.....:mee:
JankaO
02.03.08,17:42
Jemu je to vlastne jedno, ved oni tomu aj tak nerozumeju. A ide o necelych 2000 sk. Musim to zrejme este raz poriadne vsetko skontrolovat. uf uf

Ja zas nerozumiem tomu, prečo zbytočne na seba preberáš zodpovednosť a povinnosti a z toho potom plynú stresy. Predsa ty sa nezúčastňuješ a ani nerobíš inventúru zásob a už vôbec nie z čias dávno minulých. Predsa klient ti má predložiť súpis, aké zásoby má. Nemôžeš zodpovedť za niečo, k čomu nemáš prístup!
Katka0208
06.03.08,10:19
Prosím Vás, neviem či som uz úplne paf, ale ak vo Výkaze majetku a záväzkov z predchádzajúceho roku je v kolonke Tovar uvedená určitá suma, to znamená, že k tomuto tovaru musí byť vedená inventúra, že?
Dana K.
06.03.08,10:21
Prosím Vás, neviem či som uz úplne paf, ale ak vo Výkaze majetku a záväzkov z predchádzajúceho roku je v kolonke Tovar uvedená určitá suma, to znamená, že k tomuto tovaru musí byť vedená inventúra, že?

áno, mal by tú sumu vedieť zdôvodniť
Katka0208
06.03.08,11:36
Prosíííím, nenájde sa nikto kto by mi odpovedal? Lebo totiž keď som prevzala to účtovníctvo tak v kolonke TOVAR bola uvedená určitá suma, ale táto suma bola oproti predchádzajúcemu roku ponížená o niekoľko tisíc. Ale neviem na základe čoho bola ponížená, keď neexistuje žiaden doklad, žiadna inventúra, neviem o aký tovar išlo, proste nič nič. Tak čo s tým zostatkom????
ach ach. Alebo mi niečo nezaplo??
Katka0208
06.03.08,11:38
No áno, mal by to vedieť zdôvodniť, ale... . Čo teraz urobiť?
Dana K.
06.03.08,18:54
No áno, mal by to vedieť zdôvodniť, ale... . Čo teraz urobiť?

Veď nech ti ten SZČO dá inventúru k 31.12.2007. Ak mu robíš účtovníctvo externe, tak ťa to nemusí zaujímať. Ak ti ten stav nedá, tak s tým nič neurobíš.
Katka0208
07.03.08,09:30
No inventúra neexistuje. A robim to externe. Tak tam ten stav mam len tak nechat dalej?
Dana K.
07.03.08,19:41
No inventúra neexistuje. A robim to externe. Tak tam ten stav mam len tak nechat dalej?


Ja na tvojom mieste by som si od neho vypýtala stav tovaru k 31.12.2007, teda len sumu, ktorú máš dať do výkazu. Najlepšie by bolo nech ti to dá písomne, aby ťa potom o pár rokov nenaháňal. Aj keď výkazy bude pravdepodobne podpisovať on. Vysvetli mu všetky riziká, ktoré podstupuje, ak nebude správne vedené účtovnícto, ale ak on nechce, tak ty s tým nepohneš. Ako ti tu radili už predtým, buď mu to účto vráť, že takto robiť nebudeš, alebo ho prinúť,nech ti povie sumu, ktorú máš napísať do výkazu. Ak ti povie,že k 31.12.2007 nemal žiaden tovar, tak už nech si to zdôvodňuje on,kam sa ten tovar podel. Ja viem,že to chceš urobiť poriadne,aby si mala čisté svedomie, ale keď to neide, tak to neide :( Ty iba z účtovníctva stav tovaru nezistíš, hlavne keď nemáš žiadne príjemky ani výdajky. Podľa tržieb tiež nie, lebo nákup aj predaj sú za iné ceny.
Katka0208
10.03.08,07:34
Ďakujem za odpoveď, už to nejak poriešim.