jess
02.03.08,18:27
Potrebujem si založiť nový účet na podnikanie. Akú banku mi odporúčate, resp. aké máte skúsenosti s Unicredit bankou ? Ďakujem.
Hlinkovx
02.03.08,17:52
Daška,
a čo tak natlačiť peniaze do pančuchy ? :D
jess
02.03.08,17:55
Daška,
a čo tak natlačiť peniaze do pančuchy ? :D

Silvi, nejde o to, dať tam, ale DOSTAŤ od nich :D:D:D:D:D .

... a nerob mi v téme mrrrnik :D
jess
03.03.08,06:16
posúvam ...
jess
03.03.08,08:43
posúvam....ďakujem
Filip Glasa
03.03.08,12:08
rozmysli si napr. aj na základe tvojich obchodných partnerov. Ak ich máš aj v zahraničí a majú účet v rovnakej skupine ( Unicredit, Erste, KBC a podobne), tak ušetríš na zahraničných platbách.
jess
03.03.08,13:03
Nebudem mať zahr.klientov, ale v budúcnosti by som chcela od Unibanky nejaký úver na podnikanie.
Filip Glasa
03.03.08,13:15
V Unicredite dosť ľudí nadávalo na to zlučovanie dvoch bánk. Bol pri tom poriadny chaos. Ťažko povedať či sa niečo zlepšilo.
mopsy
04.03.08,09:44
V súčasnosti má Unicreditbanka pre podnikatelov velmi dobry mini balik za par korun v ktorych uz mas zahrnute aj urcite sluzby a výbery z bankomatu,platby kartou mas bezplatne.Ale zalezi, či často pracuješ s hotovosťou a budeš chcieť vkladat denné tržby priamo na účet, alebo budeš mať bezhotovostné prevody,ktoré sa Ti určite viac oplatia.
jess
04.03.08,12:12
Ďakujem za info. Mohol by sa prosím ešte niekto zúčastniť ankety ? Ďakujem.
STALI
04.03.08,14:54
ja som mal ucet v unibanke a po dvoch mesiacoch som ho zrusil preto ze to je otrasna banka,platby stale meskali,peniaze si strhali,jednoducho otrasne a nakoniec pri ruseni si od nas vypýtali 1300sk za zrusenie..
Žabinka
05.03.08,07:23
Tiež mám v úmysle zrušiť účet v unicreditbank, určite si neotvorím nový účet v ľudovej, obchodnej, dexii( otrasné otváracie hodiny). Rozmýšľam nad sl.sporiteľňou a tatrabankou.
jess
05.03.08,07:40
Tiež mám v úmysle zrušiť účet v unicreditbank, určite si neotvorím nový účet v ľudovej, obchodnej, dexii( otrasné otváracie hodiny). Rozmýšľam nad sl.sporiteľňou a tatrabankou.

Prečo máš v úmysle zrušiť účet v Unibanke ? Môžeš konkrétnejšie ?
Žabinka
05.03.08,08:00
napr. od zlúčenia účtujú niektoré nezmyselné poplatky, ktoré iné banky nemajú, pri počte 7 priehradiek obvykle fungujú dve, takže musím dlho čakať na vybavenie, poteší to hlavne vtedy, keď chcem vložiť na účet hotovosť a v oboch okienkach vybavujú úver alebo založenie nového účtu, ...ja tu mám účet už 18 rokov, ale mám pocit, že to smeruje k horšiemu. A čo sa týka poplatkov za podnikateľské balíky, robila som prieskum aj v iných bankách a porovnateľné podnikateľské baliky služieb sú v niektorých bankách určite lacnejšie, ale poriadne som sa tým ešte nezaoberala, momentálne nemám čas. Najviac sa prikláňam v mojom prípade k SLSP.
bepo
05.03.08,12:09
jess- prečo chceš zrovna unibanku? Teraz si si založila novú firmu alebo už niečo robí? Ak je to staršia tak poznáš pohyby na účte a podľa toho si vyber najvhodnejšiu banku
viera_j
05.03.08,12:39
Kedysi som bola maximalne spokojna, po zluceni to uz nie je uplne dobre. Vsetko zle prevzali z HVB, bolo tam kopec problemov, museli zosuladit dva nekompatibilne systemy, stavalo sa, ze klientom napriklad namiesto mesacne odchadzali splatky uverov denne, takze za par dni nemali na ucte ani fuka, teraz to uz ako tak funguje, ale napriklad predtym si vyber penazi za priehradkou nahodil do pocitaca a vytlacil, ja som len podpisala, teraz musim vypisovat tlaciva rucne. Neviem, tazko sa mi asi objektivne hodnoti, kedze tam mam nejake personalne prepojenia, ale . . . Z hladiska sluzieb klientom zlucenie s HVB nebolo velkym prinosom. Este k tomu vlastne mensia banka pohltila vacsiu, co tiez zle v HVB znasali. Zase baliky sluzieb su fajn.
Kedysi nas na skole ucili ze SLSP a VUB nie su bohvieake banky, pretoze vlastne vyuzivaju velke portfolio lenivych klientov, ktorym sa nechce prenasat ucet niekde inde. Neviem, u nas to urcite sedi, ani jednu by som si nevybrala.
A ked clovek nie je spokojny, treba sa stazovat, reklamovat, pytat spat poplatky. . .
MirecP
07.03.08,18:43
Ja už mám niekoľko rokov DEXIU (podnikateľský účet) a nemám problém. InternetBanking super. Poplatky v norme. Ešte sa mi nestalo aby som na niektorej pobočke čakal viac ako minútu. Skrátka SUPER.
Rozalka
07.03.08,19:01
Ja len toľko: Môj klient, ktorého manželka pracuje v UCB, odtiaľ odišiel. Asi vie prečo.
cactus
07.03.08,19:32
UniCredit Bank sa transformovala niekedy v jari. Mám viacerých klientov, ktorí tam majú účty, ale napr. vôbec nemôžem od banky dostať úverové výpisy. Za prvé tri mesiace 2007 je to v pohode a potom sa to niekde, vlastne odkedy sa akože premenovali, zadrhlo. Doteraz tie výpisy nemám, ale dúfam, že budú.
A ďalšie negatívum je, že vôbec neuvádzajú pri platbách komu bolo hradené, hoci na príkaze je to napísané.

Dobrá anketa
Katy a R
07.03.08,19:32
V Unicredit banke je jedna výhoda, že vklad v hotovosti na účet v UCB je bez poplatku.. aspoň to tak ešte v januári bolo...
už len sporiteľňa ešte nezdvihla poplatky... pozri tu http://financie.etrend.sk/moje-ucty

ja som si vlani zriadila účet vo vysokohorskej .. a hneď o týždeň zdvihli poplatky:mee::D
ale dnes som išla platiť .. a čo nevidím... gratulácia k narodeninám:):D:)
.. ešte skúsim pozrieť, či náhodou niečo nepripísali;)
jess
08.03.08,05:46
V Unicredit banke je jedna výhoda, že vklad v hotovosti na účet v UCB je bez poplatku.. aspoň to tak ešte v januári bolo...
už len sporiteľňa ešte nezdvihla poplatky... pozri tu http://financie.etrend.sk/moje-ucty

ja som si vlani zriadila účet vo vysokohorskej .. a hneď o týždeň zdvihli poplatky:mee::D
ale dnes som išla platiť .. a čo nevidím... gratulácia k narodeninám:):D:)
.. ešte skúsim pozrieť, či náhodou niečo nepripísali;)

Tie gratulácie sú tam už dlhšie, ale to ich neospravedlňuje, že za vklad na účet zaplatí klient 38,- !!!Sk...tak to je podľa mňa sila:eek::eek::eek:
Filip Glasa
08.03.08,06:26
vklad na účet v hotovosti platím aj v SLSP 39 korún.
cactus
08.03.08,06:33
Ako tak pozerám na tie výsledky ankety, prvá je TATABANKA, hoci,musím podotknúť, že v minulosti sa ich výpisy príšerne účtovali. Miešali sa riadky, pretože boli nahustené až hrôza.....:(
Kvitujem, že v tomto smere nastalo zlepšenie - podčiarkujú každú operáciu :---
jess
08.03.08,06:50
Ale pri IB u nich pekne nadávam pri hromadnom príkaze...je to príšerne neprehľadné. Oveľa lepšie sa mi nahadzuje hromadný príkaz cez IB v ČSOB.
jess
08.03.08,07:07
vklad na účet v hotovosti platím aj v SLSP 39 korún.

Teraz čítam plat.podmienky v SLSP a vklad na účet 39,-Sk platí len vkladateľ, ktorý nie je majiteľom účtu. Čiže ja ako majiteľ za vklad na svoj podnikateľský účet nebudem platiť tých 39,-....síce nedočítala som sa koľko, možno len za prevod 4,-Sk :confused:
duficek
08.03.08,07:28
Teraz čítam plat.podmienky v SLSP a vklad na účet 39,-Sk platí len vkladateľ, ktorý nie je majiteľom účtu. Čiže ja ako majiteľ za vklad na svoj podnikateľský účet nebudem platiť tých 39,-....síce nedočítala som sa koľko, možno len za prevod 4,-Sk :confused:
urcite budes. minuly tyzden nam odberatel platil FA vkladom hotovosti na nas ucet v pobocne SLSP a pekne mame strhnute 39 sk.
jess
08.03.08,07:34
Trošku blbé...((((( Tých 39,-Sk by mal zaplatiť ten, ktorý vkladá a nie strhnúť to tomu, komu prídu tie peniaze....trošku blbá metodika, ale my to neporiešime.
tilia
08.03.08,07:40
Ja tam mám účet 15 rokov a zlúčenie bánk som znášala ťažko.
Strhávali si poplatky za všeličo, po mojej reklamácii mi to vrátili,
ale stálo ma to nejaký čas a teraz ešte stále hádam každé tri
mesiace menia cenník. Ešte som si nepozrela marcový.
Ingrid Ondruskova
08.03.08,08:13
Možno trochu od témy: začala som lízovať auto cez CAC lízing a potom sa premenovali ana UNICREDIT leasing, prechod bol bez problémov /len nový účet/, žiadne skryté poplatky, nič naviac, bola som veľmi spokojná...
jess
08.03.08,08:25
Možno trochu od témy: začala som lízovať auto cez CAC lízing a potom sa premenovali ana UNICREDIT leasing, prechod bol bez problémov /len nový účet/, žiadne skryté poplatky, nič naviac, bola som veľmi spokojná...

"aj ja tam mám lizing"...bola som spokojná s "prechodom", však sa nič nezmenilo ... až na to, že mi za minulý rok prišla pokuta za oneskorené platby (1 - 2 dni) po dni splatnosti, resp. ja som zaplatila v piatok, im to prišlo v pondelok a už to boli 2 dni a pokuta...takto mi to nasumarizovali na cca 400,-, ale v poslednom roku lizingu ma to veru nepotešilo :eek: . Problém je, že nesmiem skôr zaplatiť ako 1-eho , ale už 5-teho to musia mať na účte :eek::cool::cool:
Ingrid Ondruskova
08.03.08,08:33
1-eho až 5-teho...???....som prekvapená, nič také nepoznám.
Ako som napísala...u mňa všetko v pohode-termíny, žiadne pokuty...
jess
08.03.08,08:40
1-eho až 5-teho...???....som prekvapená, nič také nepoznám.
Ako som napísala...u mňa všetko v pohode-termíny, žiadne pokuty...

ja mám taký splátkový kalendár, kde mám deň splatnosti vždy 5-teho v mesiaci. Lízovala som cez CAC už viac áut, vždy som to mala k 5-temu a nikdy som nemeškala viac ako 1-2 dni a nikdy pokuta neprišla. Teraz ako sa zlúčili, tak sú takéto "novoty" :mad:
Dajron
14.03.08,19:30
Unicredit nie je taká hrôza ako napr. Tatra banka ale napríklad za triviálny papier o tom že nemáte u nich žiadne úvery a ani nikdy ste žiadne nemali zaplatíte 1.000,- Sk + DPH....
Mariana42
19.03.08,11:39
Spokojná so službami / okrem toho, že o čerpaní úveru teraz ako sa zlúčili neposielajú výpis/ aj s homebankingom sa dá pracovať v pohode. Tiež sa mi zdá, že v Tatra banke nadmerne komplikujú rôzne veci.
Mariana
inwe
11.05.12,15:14
Chcem sa podelit o moju neprijemnu skusenost s touto bankou. Pravdepodobne zrusim u nich ucty a pojdem prec. ale k veci.
Dajte si velky pozor na ich debetne karty! Malokto cita ich obchodne podmienky na vydanie a pouzivanie ich debetnych kariet. Tu je dovod preco u nich rusim ucty.
banka ma v menovanych obchodnych podmienkach stanovene, ze ich kartami mozete platit len na internetovych strankach, ktore su oznacne "OCHRANNYM LOGOM" , na strankach overenych a zabezpecenych pomocov tzv. 3D Secure kodu.

co to znamena: OCHRANNE LOGO je logo kartovej spolocnosti MasterCard s oznacenim MasterCard SecureCode a kartovej spolocnosti VISA s oznacenim Verified by VISA. v pripade ze internetova stranka toto logo nema, povazuje sa platenie ich kartou na takejto stranke za hrubu nedbanlivost. Preto pripadne reklamacie nebudu uznane.

Ale preco to pisem, toto OCHRANNE LOGO nemaju vsetky spolocnosti ako napr. Austrian Airlines, Amazon, British a podobne. to znamena ze banku nezaujima ci je internetova stranka bezpecna a teda kodovana ale ci ma prislusne LOGO. platili sme na zabezpecenej stranke HTTPS plus zamocek ale bohuzial stranka nemala OCHRANNE LOGO a tym nam nebola uznana reklamacia, ktora s touto platbou nijako nesuvisela, skratka sme hrubo porusili ich ochodne podmienky a dovidenia.

preto su debetne karty od Unicredit banky absolutne nepouzitelne, lebo ak velke a urcite bezpecne stranky ako ma Austrian Airlines nemaju Ochrane logo ale maju zabezpecenu stranku tak neviem si predstavit ci internetova stranka cez ktoru bezne nakupujete psie zradlo ju ma :-(

preto si zvazte ci sa Vam oplati mat debetnu kartu, ktoru prakticky mozete pouzit len na stranke ktora ma "ochranne logo". Navstivala som ine banky a nastastie tie trvaju len na "zabezpeceni" stranky a nie na "ochranom logu" takze moznost vyberu este je :-)