nsRED
02.03.08,21:35
Ahojte !
Chcela by som sa opýtat kto mi porady ako sa mam vysporiadat s 2-izbovym bytom v osobnom vlastnictve po 4 rokoch rozvodu. Byvalemu manželovi som chcela vyplatit polovičku hodnoti bytu ale on s tym nesuhlasi nakolko on požaduje odomna gazronku . Nakolko po rozvode nebyva v tomto byte ma tu sice trvaly pobyt neprispieva na mesačne poplatky aj ked je tu prihlaseny platim to všetko ja pretože on byva u priatelky .
napr. náš 2 izbový byt má hodnotu 1 400 000 sk a garzonka má hodnotu 1 200 000 sk to mu vlastne vyplatím aj moju polovičku majetku.
Prosim poradte mi ako mam dalej pokračovat ved som matka a mam syna , ktory byva tiež v tom byte aj z manželkou a dcerou .
:mee::mee::mee::mee::mee::mee::mee::mee::mee:
willma
03.03.08,06:19
po 4 rokoch ste už podielovými vlastníkmi bytu, pravdepodobne ste premeškali lehotu vysporiadania BSM do 3 rokov od nadobudnutia právoplatnosti rozsudku o rozvode.
Chobot
03.03.08,07:11
Ahojte !
Chcela by som sa opýtat kto mi porady ako sa mam vysporiadat s 2-izbovym bytom v osobnom vlastnictve po 4 rokoch rozvodu. Byvalemu manželovi som chcela vyplatit polovičku hodnoti bytu ale on s tym nesuhlasi nakolko on požaduje odomna gazronku . Nakolko po rozvode nebyva v tomto byte ma tu sice trvaly pobyt neprispieva na mesačne poplatky aj ked je tu prihlaseny platim to všetko ja pretože on byva u priatelky .
napr. náš 2 izbový byt má hodnotu 1 400 000 sk a garzonka má hodnotu 1 200 000 sk to mu vlastne vyplatím aj moju polovičku majetku.
Prosim poradte mi ako mam dalej pokračovat ved som matka a mam syna , ktory byva tiež v tom byte aj z manželkou a dcerou .
:mee::mee::mee::mee::mee::mee::mee::mee::mee:

Ak nesúhlasí, tak jedine cestou súdu. Treba podať žalobu na vyporiadanie podielového spoluvlastníctva, kde uvedieš, že vlastníte byt každý 1/2 a nakoľko priateľ v byte nebýva, navrhuješ vysporiadať spoluvlastníctvo odkupom jeho podielu. Súd môže rozhodnúť o takomto odkupe.

Ale pokiaľ tam chceš bývať naďalej, tak si vo výhode, lebo vysporiadanie by malo byť v jeho záujme, takže on by mal podať návrh na vysporiadanie. Ty sa môžeš hrať na mŕtveho chrobáka a užívať byt.