beata.b
03.03.08,07:23
Dobrý deň,

chcela by som niekoho poprosiť o pomoc,ako je to v prípade povinnej registrácie DPH. Ide o s.r.o., ktorá zatiaľ nie je platcom DPH, vznikla len v decembri 2007. Vystaví FA ešte ako neplatca na vyššiu sumu a v tom momente mu vznikne povinnosť registrácie na DPH. Je povinná zaplatiť DPH aj z tejto FA? Alebo tým, že ju vystavil ešte ako neplatca, tak z nej nemusí zaplatiť DPH?
Ďakujem za pomoc.
Beata
vikinka
03.03.08,06:30
DPH na faktúre uvádza až odo dňa registrácie,pokiaľ vystavuje ako neplatca tak bez DPH,po registrácii nemá povinnosť odvádzať žiadne DPH z takto vystavenej fa.
beata.b
03.03.08,06:38
Ja som si to chcela uistiť hlavne preto, že pôjde o FA s vyššou sumou.
Ďakujem za odpoveď.
Beata
HankaS
03.03.08,06:40
Na to aby si sa stala povinným platcom DPH tak musíš mať obrat za 12 po sebe nasledujúcich mesiacov 1.500.000,- SK. Musíš si to sledovať.
Ak dosiahneš tento obrat napr: za mesiace január,február,marec tak sa už musíš zaregistrovať za platcu DPH.A čo sa považuje za obrat, pre registráciu DPH to si pozri v paragrafe 4 Zákona o DPH. - registračná povinnosť.
beata.b
03.03.08,06:46
To mi je jasné. Ale ide mi o to, ak vystaví jednu FA, kt. bude na čiastku vyšiiu ako 1,5 mil. Sk. Samozrejme, od toho momentu musí byť platcom DPH. Ale čo v prípade tej vysokej FA?
evina
03.03.08,06:50
To mi je jasné. Ale ide mi o to, ak vystaví jednu FA, kt. bude na čiastku vyšiiu ako 1,5 mil. Sk. Samozrejme, od toho momentu musí byť platcom DPH. Ale čo v prípade tej vysokej FA?

Odpovedala Ti už Vikinka v prvom príspevku.
P.s. Od momentu vystavenia faktúry nie ste hneď platiteľmi, ale od momentu obdržania osvedčenia, na jej základe ste povinní sa registrovať...
beata.b
03.03.08,06:52
Ešte raz ďakujem veľmi pekne za odpoveď.
HankaS
03.03.08,08:26
Ak tá faktúra bude nad 1.500.000,- SK to zn.že už splníš ten obrat, zaregistruješ sa a budeš platcom. Faktúru však vystavíš bez DPH. S DPH budeš vystavovať až po registrácii.