magdina
03.03.08,08:14
Dobrý deň, chcela by som pomôcť známej, ktorú počas PN prepustili zo zamestnania na základe ukončenia pracovného pomeru -zmluva na dobu určitú.Jednoducho jej nepredĺžili záväzok, no na jej miesto prijali na dobu neurčitú inú zamestnankyňu, ktorá v tej dobe bola preukázateľne tehotná. Samozrejme, manželka vysokopostaveného funkcionára. Je toto podľa Zákonníka práce v poriadku?????????????
Tweety
03.03.08,07:27
Dobrý deň, chcela by som pomôcť známej, ktorú počas PN prepustili zo zamestnania na základe ukončenia pracovného pomeru -zmluva na dobu určitú.Jednoducho jej nepredĺžili záväzok, no na jej miesto prijali na dobu neurčitú inú zamestnankyňu, ktorá v tej dobe bola preukázateľne tehotná. Samozrejme, manželka vysokopostaveného funkcionára. Je toto podľa Zákonníka práce v poriadku?????????????
Je to v súlade so ZP .PP končí dobou určitou.
Chobot
03.03.08,07:31
Dobrý deň, chcela by som pomôcť známej, ktorú počas PN prepustili zo zamestnania na základe ukončenia pracovného pomeru -zmluva na dobu určitú.Jednoducho jej nepredĺžili záväzok, no na jej miesto prijali na dobu neurčitú inú zamestnankyňu, ktorá v tej dobe bola preukázateľne tehotná. Samozrejme, manželka vysokopostaveného funkcionára. Je toto podľa Zákonníka práce v poriadku?????????????

Z toho, čo si napísala, je takýto postup v súlade so ZP. Prac. pomer na dobu určitú sa skončí v deň, ktorý bol dohodnutý ako skončenie PP, aj keby bol zamestnanec v tom čase na PN, na materskej a pod. Na to miesto môžu prijať hocikoho, nikto nezakazuje uzatvoriť PP aj s tehotnou zamestnankyňou.

A je len na zamestnávateľovi, či PP uzatvorí na dobu určitú alebo neurčitú.
Aria
03.03.08,08:39
ja mám podobný prípad, zamestnanec mal zmluvu na dobu určitú. končil 28.02.08, ja som ho odhlásila a on mi 29.02. doniesol OČR s dátumom 28.02.. To znamená, že aj napriek tomu ukončil pracovný pomer 28.?
brčko
03.03.08,08:42
áno, PP končí 28.2.08.
jamis
03.03.08,08:44
ja mám podobný prípad, zamestnanec mal zmluvu na dobu určitú. končil 28.02.08, ja som ho odhlásila a on mi 29.02. doniesol OČR s dátumom 28.02.. To znamená, že aj napriek tomu ukončil pracovný pomer 28.?

Áno, pracovný pomer končí dňom 28.2.2008.
petacuckova
11.03.08,05:43
Dobré ráno. Zamestnanec doba určitá od 5/2007 - 10/2007. Dnes by mal k nám opäť nastúpiť. Môžem uzatvoriť PP ešte na dobu určitú, keďže ide o prvý opätovne dohodnutý PP ?
Chobot
11.03.08,08:56
Dobré ráno. Zamestnanec doba určitá od 5/2007 - 10/2007. Dnes by mal k nám opäť nastúpiť. Môžem uzatvoriť PP ešte na dobu určitú, keďže ide o prvý opätovne dohodnutý PP ?

Dvakrát založená otázka, odpoveď tu:

http://www.porada.sk/t68221-predlzovanie-pp-a-opatovne-dohodnutie.html#post674309
buga
09.08.10,07:05
Náhodou som poslala jednému zamestnancovi omylom skončenie pracovného pomeru formát v skúšbnej dobe:(-znamená to niečo?pracovný pomer mal uzatvorený na dobu určitú 31.7.2010-tým sa mu automaticky končí prac.pomer?
mimotemy
Tweety
09.08.10,07:09
Náhodou som poslala jednému zamestnancovi omylom skončenie pracovného pomeru formát v skúšbnej dobe:(-znamená to niečo?pracovný pomer mal uzatvorený na dobu určitú 31.7.2010-tým sa mu automaticky končí prac.pomer?
mimotemy
Ak to bolo náhodou- omylom, treba to ihneď dať na správnu mieru. Celkom tomu nejasnému príspevku nerozumiem, bolo to namiesto skončenia PP na dobu určitú? Ale 31.7. už predsa bolo. Skús to uviesť na správnu mieru. Ak mal PP na dobu určitú a PP ste nepredlžili, PP mu týmto dátumom skončil.
veronikasad
09.08.10,07:42
Náhodou som poslala jednému zamestnancovi omylom skončenie pracovného pomeru formát v skúšbnej dobe:(-znamená to niečo?pracovný pomer mal uzatvorený na dobu určitú 31.7.2010-tým sa mu automaticky končí prac.pomer?
mimotemy
dnes je 9.8. - čo bolo od 1.8. ? Pracovník môže napadnúť neplatné skončenie prac.pomeru na súde.