berry
03.03.08,09:17
Pekný deň
Šéfovi som dala z pokladne 10 000,-SK on to na hraniciach s Poľskom zmenil na poľské zloté a nakúpil za to nejaké náhradné diely. Nejaké drobné mi ešte doniesol. Ale mám ten problém, že stratil doklad zo zmenárne . A neviem za aký kurz ich kúpil. Obstojí mi na DÚ ak dám kurz NBS? Aj keď tam bude veľká pravdepodobnosť, že sa kúpili za iný kurz?
Ďakujem veľmi pekne
KvetkaK
03.03.08,08:19
Ja by som to spravila tak, že vložil vlastné peniaze-zloté do podnikania a vtedy použiješ kurz NBS. A tak isto pri výdavkoch.
berry
03.03.08,08:29
Ale my sme s.r.o. a to len tak vložiť je dosť zložité
KvetkaK
03.03.08,08:31
[quote=berry;664444]Ale my sme s.r.o. a to len tak vložiť je dosť zložité[/quote
Nevedela som, že ide o PÚ. Aj tak by som to riešila pôžičkou spoločníka. Myslíš, že by to bol problém?
berry
03.03.08,08:40
No ja už mám s takými pôžičkami skúsenosti. Neboj. Ale vieš mám tu napríklad euro pokladňu už vyše roka v nej požičané peniaze od konateľa. A neviem kedy mu ich konečne akože vrátim. Keď v pokladni žiadne nemám. A stále zmluvu prerábať ( alebo dorábať) tiež nie je bohvie čo. A ja viem, že do toho Poľska sa tak rýchlo nepôjde, aby som mu ich vrátila . Tak neviem.
A po ďalšie chýba mi v SKK tých 10 000,- SK Tak si nemyslím, že by to malo byť takto.
berry
03.03.08,08:44
A už mi práve šéf doniesol ten "doklad". V úvodzovkách je to preto , lebo je to iba papierik na ktorom je natlačené

1000. X
9.5=
9500*

A inak vôbec nič ani dátum ani menu ani nič. Tak teraz mám čo akože robiť. To je strašné.
KvetkaK
03.03.08,08:46
No ja už mám s takými pôžičkami skúsenosti. Neboj. Ale vieš mám tu napríklad euro pokladňu už vyše roka v nej požičané peniaze od konateľa. A neviem kedy mu ich konečne akože vrátim. Keď v pokladni žiadne nemám. A stále zmluvu prerábať ( alebo dorábať) tiež nie je bohvie čo. A ja viem, že do toho Poľska sa tak rýchlo nepôjde, aby som mu ich vrátila . Tak neviem.
A po ďalšie chýba mi v SKK tých 10 000,- SK Tak si nemyslím, že by to malo byť takto.
Veď tú pôžičku mu potom môžeš vrátiť aj v Skk. :rolleyes:
berry
03.03.08,08:58
Ale nie je to dosť komplikované?
Ja sa iba pýtam ,či môžem použiť aj kurz NBS alebo ten úžasný doklad ktorý mi doniesol . Bude to pre mňa jednoduchšie .