hufi
03.03.08,09:32
ahojte, môže mi niekto poradiť, ked si chcem otvoriť pekáreň na s.r.o potrebujem tiež zodpovedného zástupcu?dakujem
mysimis
03.03.08,08:42
Aj na s.r.o. potrebuješ zodpovedného zástupcu, lebo bez neho nedostaneš živnostenský list.
hufi
03.03.08,10:00
a prosím ťa ak nie je vyučený v odbore ale ma prax môže byť zastupcom?
zalobaba
03.03.08,11:38
a prosím ťa ak nie je vyučený v odbore ale ma prax môže byť zastupcom?

Nie, musí splniť požiadavku vzdelania a praxe. najlepšie je informovať sa priamo na príslušnom živnostenskom odbore, lebo od októbra 2007 sa určité veci menili.
palinka
04.03.08,11:24
pozri živnostenský zákon na stránke ministerstva vnútra, živnostenské podnikanie,§ 22 , písm.f) a príloha č.1 - bod č.16
hufi
06.03.08,06:52
nedá sa to nejak obísť?nie je hluposť, že ak prijmem nejakého pekára, ktorý bude zodpov.vedúci, musím ho zamestnať a možno mi po pár mesiacoch dá výpoved tak si zase musím hľadať nového?ved to potom nemôže človek podnikať v ničom
hufi
06.03.08,06:54
potom mi budu klásť podmienky zamestnanci a nie ja
hufi
06.03.08,08:51
ak to bude pekárenská a cukrarenský výroba môže to byť aj cukrárka a nie pekár?
hufi
06.03.08,10:40
ešte ma zaujíma je nejak obmedzené či toho zodpovedného zast.musím zamestnať na plný uväzok teda aspóň na 8 hodín alebo môžem ho iba napríklad len na 1 hodinu denne?dá sa to aj takto?
jessica
06.03.08,11:06
ešte ma zaujíma je nejak obmedzené či toho zodpovedného zast.musím zamestnať na plný uväzok teda aspóň na 8 hodín alebo môžem ho iba napríklad len na 1 hodinu denne?dá sa to aj takto?

No myslím, že ak chceš podnikať v pekárskej výrobe, kde ide o výrobky určené na konzumáciu, tak nie je jedno kto bude túto činnosť vykonávať a chvalabohu, že to zákon obmedzuje. Podnikanie v oblasti potravinárskej výroby upravuje oveľa viac zákonov ako živnostenský..

Ak nie si sám vyučený v odbore tak je nutné mať zodpovedného zástupcu zamestnaného alebo môže byť spoločníkom s.r.o.