svadlenka
03.03.08,10:50
Ahojte, poradí mi prosím niekto postup pri odpredaji časti pozemku, či je potrebné k návrhu na vklad do katastra vždy priložiť znalecký posudok, kto platí poplatok pri návrhu na vklad /predávajúci-kupujúci/, či je potrebné ešte pred geodetickými prácami vytvoriť predel parcely. Dakujem
mlaco
03.03.08,10:00
Ahojte, poradí mi prosím niekto postup pri odpredaji časti pozemku, či je potrebné k návrhu na vklad do katastra vždy priložiť znalecký posudok, kto platí poplatok pri návrhu na vklad /predávajúci-kupujúci/, či je potrebné ešte pred geodetickými prácami vytvoriť predel parcely. Dakujem

- znalecky posudok netreba (naco?)
- poplatok plati bud predavajuci alebo kupujuci, tak ako sa dohodnete a napisete do kupno-predajnej zmluvy
- predel parcely -- co tym myslis?
- tzv. geometricky plan je potrebne spravit (parcela sa rozdeli na dve, ziskaju svoje cisla), a je sucastou navrhu na vklad do katastra. Ak chces (a priplatis si), tak geodet spravi aj tzv vytycenie hranice parcely.

Tot moje laicke nazory (este som to nerobil :-)
petriša5
07.04.08,11:40
Pri predaji časti pozemku je potrebné vymedziť hranice aká časť bude oddelovaná a to zameraním a vykolíkovaním geodetom. Objednajte geodeta, príde zamerať, vy sama mu ukážete asi odkiaľ pokiaľ by ste chceli mať parcelu. Vyhotový nový geometrický plán ktorý musí byť súčasťou kúpnej zmluvy. T.J. ku každej zmluve musí byť priviazaný / čo spraví notár / geometrický plán., 1 zmluva s originálom geom.plánu s kolkami a k ostatným zmluvám pridaná len fotokópia geom.plánu.
V kúpnej zmluve právnik zakonponuje skutočnosti o starej parcele a novom rozdelení. Zároveň vyhotoví návrh na vklad do katastra. kolok na návrh na vklad je 2000,- Sk 60 dní zavklad. platí ho kupujúci. Ak niektorá zo zainteresovaných strán chce urýchlený vklad 8000,-Sk 15 dní zavkladovania, je to na dohode. Znalecký posudok je nutný v prípade kúpi cez hypotek.úver. Inak nie.