anka-s
03.03.08,09:51
Ahojte, chcem sa poradiť. SZČO - začal podnikať v roku 2006, výdaje si uplatnil paušálne. Z tohto roku mu zostali 2 pohľadávky splatné v roku 2007, ale do dnešného dňa mu neboli uhradené. Tento rok si chce tiež uplatniť paušálne výdaje. Ak SZČO si do teraz vždy v DP uplatňovala paušál, musí tieto pohľadávky zahrnúť do základu dane? Mal tak urobiť v roku 2006, alebo urobil dobre, ak zahrnul len uhradené pohľadávky? Ďakujem
mysimis
03.03.08,09:53
Ak už teraz vie, že bude naďalej uplatňovať paušálne výdavky neupravuje si základ dane o tieto pohľadávky. Do príjmov dáš len tie faktúry, ktoré boli uhradené.
natkov
04.03.08,06:39
Prosím o radu. Živnostník začal podnikať v októbri 2007 mal 3 x FA pričom 2 FA boli uhradené v roku 2008. Ak sa živnostník rozhodne urobiť DP % a bude % uplatňovať výdavky aj v roku 2008 tak do príjmu mu bude vstupovať príjem tej 1 FA uhradenej v roku 2007????
Ak by za rok 2008 zmenil uplatňovanie výdavkov na preukazateľné výdavky nie % musel by tie 2 FA uhradené v roku 2008 zohľadniť v §17 DP...
mysimis
04.03.08,06:53
mimotemyPrečo zadávaš tú istú otázku 2x? Odpoveď máš tu: http://www.porada.sk/t68139-p18-danove-priznanie-za-rok-2007-a.html