Meddox
03.03.08,11:04
firma sa stala platicom DPH od januara tohoto roku pricom sme mali byt platicom uz od maja 2006. ako postupovat..? Ake vysoke su sankcie v takychto pripadoch?
azla
03.03.08,10:20
firma sa stala platicom DPH od januara tohoto roku pricom sme mali byt platicom uz od maja 2006. ako postupovat..? Ake vysoke su sankcie v takychto pripadoch?
Ak ste mali byť platcom od mája 2006, tak to je už dosť dlhé obdobie, čo bol porušený zákon.Ak bol veľký obrat, určite budú aj "veľké "dôsledky. Odporúčam obrátiť sa na daňového poradcu, aby ste minimalizovali dopad a vyvarovali sa ďalších chýb.
Meddox
03.03.08,13:08
nastastie nejde o velky obrat.. prave preto sme nevedeli o tom ze by sme mali byt platcami dph..

a este by ma zaujimala vyska sankcie.. nevedel som sa dopatrat k ziadnej stranke kde by boli uvedene
Vladimír Ozimý
03.03.08,13:44
dopad je asi taký že ak vám na to príjdu tak vám správca dane vymerá pokutu vo výške 2000 Sk až do 100000 Sk. je to definované v par. 35 ods. 7 kde je definované že správca dane uloží pokutu daňovému subjektu ktorý si nesplní svoju registračnú povinnosť podľa § 31 alebo registračnú povinnosť podľa osobitného predpisu (napr. par. 4 zákona 222/2004) uloží pokutu najmenej 2000 SK najviac 100000 Sk.

Inak sa stávate platiteľom odo dňa uvedenom na osvedčení o registrácii

spätne už s tým nič nespravíte...
Meddox
03.03.08,15:45
neviem ci som to teraz pochopil spravne.. ak nam na to pridu.. to znamena ze sa nemame ohlasit na danovom urade?

Spatne sa ta suma neda vobec uhradit?
evina
03.03.08,16:05
neviem ci som to teraz pochopil spravne.. ak nam na to pridu.. to znamena ze sa nemame ohlasit na danovom urade?

Spatne sa ta suma neda vobec uhradit?

Požiadali ste o registráciu a tú spätne nedostanete ...t.j. platiteľmi ste odo dňa registrácie- január 2008 , nič dozadu sa nevyrovnáva, len DÚ vyrubuje pri kontrole...
Meddox
03.03.08,16:28
cize mame pockat na kontrolu DÚ? alebo by bolo lepsie sa ohlasit?
evina
03.03.08,16:29
cize mame pockat na kontrolu DÚ? alebo by bolo lepsie sa ohlasit?
Nemáte čo ohlásiť - o registráciu ste požiadali a ste platiteľmi DPH od januára 2008.
Meddox
03.03.08,16:30
no ale 2 roky sme mali platit DPH a neplatili sme :(
Vladimír Ozimý
03.03.08,16:44
no ked je vám to tak ľúto tak to bežte nahlásiť správcovi dane on vám pokutu vyrúbi. Dú s tým problém nemá :) ... ale nie už to proste neriešte...nie je isté že na to prídu...
Meddox
03.03.08,16:46
velmi pekne dakujem vsetkym za odpovede..
Ingrid Ondruskova
03.03.08,16:47
no ked je vám to tak ľúto tak to bežte nahlásiť správcovi dane on vám pokutu vyrúbi. Dú s tým problém nemá :) ... ale nie už to proste neriešte...nie je isté že na to prídu...

Áno, maximálne súhlasím...tak táto situácia je priam ukážková pre už
otrepané konštatovanie : "RIZIKO PODNIKANIA"
Meddox
03.03.08,16:51
no ked je vám to tak ľúto tak to bežte nahlásiť správcovi dane on vám pokutu vyrúbi. Dú s tým problém nemá :) ... ale nie už to proste neriešte...nie je isté že na to prídu...

ja len kvoli tomu, ze ak na to pridu povedzme za 5rokov tak bude pokuta viacnasobne vyssia ako teraz.. alebo nemam pravdu?
evina
03.03.08,16:55
ja len kvoli tomu, ze ak na to pridu povedzme za 5rokov tak bude pokuta viacnasobne vyssia ako teraz.. alebo nemam pravdu?
Vyššie bolo spomínané /i presný paragraf/ aká pokuta Vám hrozí v prípade oneskorenej registrácie.
Suma narastá iba v prípade sankčného úroku nie z pokuty...
bv_alexandra
05.03.08,17:26
Myslím si že príst na to prídu určite, obrat predsa nepustí. Takto prišli aj u nás na jednu fi. odporúčam pozrieť aj túto tému: http://www.porada.sk/t22312-oneskorena-registracia-k-dph.html:)