kati29
03.03.08,11:03
Ahojte,
pomohol by mi niekto vyriešiť môj problém.
Kamarátka mala okrem príjmov zo závislej činnosti aj príjem z predaja zeleniny asi v hodnote 15.000,-Sk. Musí tento príjem z predaja zeleniny zdaniť, alebo je oslobodený? Do akej výšky sú takéto príjmy oslobodené?
Vopred ďakujem za pomoc
Johanka
03.03.08,13:19
§ 9 ods.1 písm.h/ Zákona o dani z príjmov.
kati29
03.03.08,14:04
V uvedenom zákone je napísané: oslobodené od dane - ak úhrn príjmov nepresiahne v zdaňovacom období päťnásobok životného minima.
Len pre upresnenie: životné minimum r. 2007 = 4980,-SK
5x4980= 24 900,- Sk. Z toho vyplýva, že príjmy do 24900,- Sk sú oslobodené od dane.
Dúfam, že som to pochopila.....:o

Ďakujem
Johanka
03.03.08,14:30
... a do DP sa neuvádzajú ;). Stačí jej DP typ A.
kati29
03.03.08,19:36
Ďakujem Ti veľmi pekne Johanka