lok0o
03.03.08,13:03
Dobrý deň, prosím Vás o radu, v roku 2007 som menil zamestnávateľa, teraz by som potreboval od predchádzajúceho zamestnávateľa potvrdenie o príjmoch fyzickej osoby zo závislej činnosti. Problém je, že tento zamestnávateľ mi do dnešného dňa nevystavil toto potvrdenie a ked som sa s ním skontaktoval ohľadom tejto záležistosti, vyjadril sa v zmysle, že mi odmieta vystraviť toto potvrdenie, kedže som si o to potvrdenie nepožiadal do 5.2. 2008.
Ak by ste mi vedeli poradiť, ako mám ďalej pokračovať, ak chcem získať toto potvrdenie, bol by som Vám veľmi povdačný.

Vopred ďakujem
katkaj
03.03.08,12:06
Dobrý deň, prosím Vás o radu, v roku 2007 som menil zamestnávateľa, teraz by som potreboval od predchádzajúceho zamestnávateľa potvrdenie o príjmoch fyzickej osoby zo závislej činnosti. Problém je, že tento zamestnávateľ mi do dnešného dňa nevystavil toto potvrdenie a ked som sa s ním skontaktoval ohľadom tejto záležistosti, vyjadril sa v zmysle, že mi odmieta vystraviť toto potvrdenie, kedže som si o to potvrdenie nepožiadal do 5.2. 2008.
Ak by ste mi vedeli poradiť, ako mám ďalej pokračovať, ak chcem získať toto potvrdenie, bol by som Vám veľmi povdačný.

Vopred ďakujem

ak ste aj do 5.2.2008 nepožiadali o potvrdenie tak do 10.3.2008 Vám ho musia zaslať aj bez žiadosti :rolleyes:

§ 39
Povinnosti zamestnávateľa, ktorý je platiteľom dane
(5) Zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, 122) je povinný za obdobie, za ktoré zamestnancovi vyplácal zdaniteľnú mzdu, vystaviť doklad o súhrnných údajoch uvedených na mzdovom liste, prípadne v evidencii podľa odseku 4, ktoré sú rozhodujúce na výpočet zdaniteľnej mzdy, preddavkov na daň, dane a na priznanie daňového bonusu za príslušné zdaňovacie obdobie a doručiť zamestnancovi najneskôr do
a) 10. marca zdaňovacieho obdobia, v ktorom sa podáva daňové priznanie, alebo
b) konca apríla roku, v ktorom zamestnancovi zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, 122) vykonal ročné zúčtovanie alebo
c) do 10. februára po skončení zdaňovacieho obdobia, v ktorom alebo za ktoré zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, 122) vyplatil príjem zo závislej činnosti zamestnancovi, ktorý žiada o vykonanie ročného zúčtovania iného zamestnávateľa, ktorý je platiteľom dane, 122) ak o vystavenie dokladu požiada najneskôr do 5. februára po skončení zdaňovacieho obdobia.
lok0o
03.03.08,12:13
ďakujem za odpoveď, mám esťe jednu otázku: chcem si sám spraviť daňové priznanie, ak mi teda predchádzajúci zamestnávateľ vystavý toto potvdenie až 10.3. 2008, mám esťe čas na podanie daňového priznania?
katkaj
03.03.08,12:14
ďakujem za odpoveď, mám esťe jednu otázku: chcem si sám spraviť daňové priznanie, ak mi teda predchádzajúci zamestnávateľ vystavý toto potvdenie až 10.3. 2008, mám esťe čas na podanie daňového priznania?

Daňové priznanie je potrebné odovzdať do 31.3.2008 tak čas ešte bude ;)
azla
03.03.08,12:16
ďakujem za odpoveď, mám esťe jednu otázku: chcem si sám spraviť daňové priznanie, ak mi teda predchádzajúci zamestnávateľ vystavý toto potvdenie až 10.3. 2008, mám esťe čas na podanie daňového priznania?
Až do 31.3.2008. Ak vyjde nedoplatok, tak v tej lehote aj zaplatiť.
lok0o
03.03.08,12:23
ste veľmi milí, ďakujem za pozitívne odpovede:-)
VladoaKatka
03.03.08,12:29
§ 46
Minimálna výška dane
Na začiatok (http://www.porada.sk/t69628-zakon-o-dani-z-prijmov-od-1-1-2008-a.html#hore)

Daň sa nevyrubí a neplatí, ak za zdaňovacie obdobie nepresiahne 500 Sk alebo celkové zdaniteľné príjmy daňovníka, ktorý je fyzickou osobou, za zdaňovacie obdobie nepresiahnu 50 % sumy podľa § 11 ods. 2 písm. a). To neplatí, ak daňovník uplatňuje daňový bonus podľa § 33 alebo ak sa daň vyberá podľa § 43, alebo ak sa zrážajú preddavky na daň podľa § 35, okrem zdaniteľných príjmov daňovníka, u ktorého za zdaňovacie obdobie nepresiahnu takéto príjmy 50 % sumy podľa § 11 ods. 2 písm. a) alebo preddavky na zabezpečenie dane podľa § 44.