matobaf
03.03.08,13:35
zdravim, mam otazku a snad niekto zareaguje,
patentove pravo je vo vseobecnosti zlozity system, ako som sa docital aj tu na porade....
riesime problem, mame vyvinuty system, system sme v podstate vyvijali s dostupnych technologii na trhu, na Slovensku je viac spolocnosti ktore tekyto system ponuka, ci uz s vlastnou vyrobou alebo nejakym zaharnicnym vyrobkom... teraz sme zisitili, ze jeden konkurent dostal patent na tento system v minulom roku, udelovanie trvalo cca 7 rokov a patent je udeleny na system ako celok a nie na konkretny vyrobok,
principialne mame teda rovnaky system , co teraz?
nechce sa mi verit ze by patentove pravo bolo tak postavene, ze teraz odstavia konkurenicu a stanu sa jedinym subjektom ktory taky system moze na Slovensku ponukat, je mi aj zahadou, ze vobec bol patent vydany, kedze uz pocas toho 7 rocneho schalovania bolo na Slovensku niekolko spolocnosti ponukajucich v podstate to iste, na stranke patentoveho uradu som sa docital, ze maju za ulohu zistovat pocas schvalovania ci uz predmet schvalovanie nie je v obehu a zaroven zverejnit ho vo vestniku na pripomienkovanie....
ok, zhrniem, stretol sa niekto s podobnym problemom? nejake rady?
vdaka, mato
nika17
04.03.08,13:52
Obmedzenie účinkov patentu

§ 17

(1) Právo majiteľa patentu nemožno uplatniť proti
tomu, kto pred vznikom práva prednosti (§ 36) na
území Slovenskej republiky v dobrej viere využíval
vynález alebo vykonal preukázateľné prípravy bezprostredne
smerujúce k využívaniu vynálezu nezávisle
od pôvodcu alebo majiteľa patentu (ďalej len „predchádzajúci
užívateľ “). V prípade pochybností sa konanie

predchádzajúceho užívateľa považuje za konanie
v dobrej viere, kým sa nepreukáže opak.


blizsie zak. č. 435/2001 Z.z. o patentoch
matobaf
05.03.08,07:42
dakujem za reakciu, tiez som to nasiel v zakone a trochu sa potesil, ale patentovy pravnik sa zatial nevyjadril pozitivne... uvidime ako to dopadne....