KulovaM
03.03.08,14:23
Dobrý deň, som v JU nováčik a chcela by som poprosiť a stručné popísanie, ako sa účtuje leasing auta,M1, u platcu DPH a ako budú vyzerať uzavierkové operácie- odpisy, úroky a DPH, vopred ďakujem.
KulovaM
04.03.08,09:52
no, dakujem za pomoc
petovsan
04.03.08,09:58
no, dakujem za pomoc
:eek:... no, nemáš zač, stačí si zadať do vyhľadávania slovo "leasing" a venovať trochu času čítaniu, dozvieš sa všetko, čo potrebuješ :D
... verím tomu, že pre viacerých ostrieľaných poraďákov už začína byť únavné, dokolečka dokola odpovedať na tie isté otázky:mee: ... a ani sa im nečudujem :mee:
KulovaM
04.03.08,11:07
no nenašla som to, všetko sa týkalo iba neplatcov DPH,
KulovaM
04.03.08,11:08
našla som to inde....tak pripájam
pre platcov a aj pre neplatcov DPH:

Leasing auta. Ako celkovú obstarávaciu cenu počítate: obstarávacia cena bez DPH+poplatok za spracovanie bez DPH+konečná predajná cena bez DPH. Táto čiastka deleno počet mesiacov trvania leasingu - to bude predstavovať mesačný odpis. Účtovanie:
1. 25% prvá zvýšená splátka bez DPH /pozor už nede o akontáciu/ ......... Výdav neovpl. ZD, obs. DHM (pri výdaji z pokladne,účtu/
2. DPH k prvej zvýšenej splátke ..... uplatniť, prípadne pri neplatcovi prevádzková réžia
3. spracovateľ.poplatok bez DPH ....Výdav.neovpl.ZD, DHM
4.DPH k poplatku.......... prev.réžia alebo uplatniť
5. prvá splátka: úhrada z pokladne alebo účtu -
-istina bez DPH ....... výdavok neovpl.ZD, DHM
-DPH k istine .....prev.réžia alebo uplatniť
-nájomné,finančný úrok bez DPH ....... prev.réžia
-DPH k finanč.úroku ................. prev.réžia alebo uplatniť
-prípadne poistné .......... prev.réžia

Účtovanie jednotlivých splátok sa robí teda presne podľa splátkového kalendára v presných vyčíslených čiastkach vždy pri úhrade. na konci roka sa urobia v rámci uzávierkových operácií odpisy - podľa počtu splátok leasingu, ak sa to tento rok začalo napr. v 11/06, tak 2x hore vypočítaný mesačný odpis. V budúcom roku 12x
petovsan
04.03.08,11:42
no vidíš, aká si šikulka !!! :);)
Muška
04.03.08,12:04
... a v pricapenom linku máš hneď v prvom príspevku /pre mňa nenahraditeľnú/ tabuľku na osobné aj nákladné autá.
klikni http://www.porada.sk/t9121-leasing-tabulka-v-exceli.html
KulovaM
05.03.08,07:24
ano, tu tabulku som našla, ale je mi nanič, lebo učtovníctvo robím ručne a nie na PC, a ak nepochopím princíp, tak už mi je duplom nanič......
KulovaM
05.03.08,07:25
len ešte stále neviem, či to platí aj na leasing auta M1....
KulovaM
05.03.08,07:28
no vidíš, aká si šikulka !!! :);)
len či je to správne....
Johanka
05.03.08,09:00
Dobrý deň, som v JU nováčik a chcela by som poprosiť a stručné popísanie, ako sa účtuje leasing auta,M1, u platcu DPH a ako budú vyzerať uzavierkové operácie- odpisy, úroky a DPH, vopred ďakujem.
Postupy účtovania JÚ - pre rok 2007 § 10a, od 1.1.2008 § 17.
Zákon o dani z príjmov - §2 písm.s, §22 ods.11,12, §25 ods.6, § 26 ods.8 ;).
KulovaM
05.03.08,14:28
...načo mi je paragrafove znenie, ak tomu nerozumiem, preto som sa tu vlastne obrátila o radu, aby som to videla ako sa to v praxi robí a aby som ten postup aj pochopila.....
nuž ak je Vám poraďakom ťažké a únavné poradiť, nebudem obťažovať.......
...a možte si s príspevkom 2 súhlasiť hoc aj všetci......
rena79
05.03.08,14:32
Pozri prispevok od rena79 zle zaúčtované odpisy, tam je priradený link komplexného príkladu!
Johanka
05.03.08,15:00
...načo mi je paragrafove znenie, ak tomu nerozumiem, preto som sa tu vlastne obrátila o radu, aby som to videla ako sa to v praxi robí a aby som ten postup aj pochopila.....
nuž ak je Vám poraďakom ťažké a únavné poradiť, nebudem obťažovať.......
...a možte si s príspevkom 2 súhlasiť hoc aj všetci......
Ale, ale , brzdi ... prečítaj si túto tému http://www.porada.sk/t71365-pohodlnost-lenivost-a-ci-co.html, možno pochopíš .

Pomôž somárovi z blata, odmení sa ti kopnutím :mee:.
Monika Kováčová
05.03.08,15:08
a aj toto si prečítaj: http://www.porada.sk/blog.php?b=100 :mee:
petovsan
05.03.08,15:12
...načo mi je paragrafove znenie, ak tomu nerozumiem, preto som sa tu vlastne obrátila o radu, aby som to videla ako sa to v praxi robí a aby som ten postup aj pochopila.....
nuž ak je Vám poraďakom ťažké a únavné poradiť, nebudem obťažovať.......
...a možte si s príspevkom 2 súhlasiť hoc aj všetci......

Opäť mi nedá nezareagovať na Tvoj príspevok, nedočkavá KulovaM, ale chcem Ti vysvetlit jedno: poraďákom nie je ťažké a únavné poradiť, neboli by tu inak tie tisíce kvalitných príspevkov, ale každý z nich sa živí účtovníctvom ... a ak by nič iné nerobili, len radili a radili ... samozrejme zadarmo a turborýchlosťou, nemali by o chvíľu ani na tú elektrinu do svojho PC :D.
Spýtam sa Ťa takto: Tebe je ťažké a únavné prevetrať tu to more príspevkov, ktoré sú tu o leasingu popísané? ... a nie sú to len znenia paragrafov !!!!
Nezabudni tiež na to, že aj tí, ktorí tu rozdávajú svoje vysoko odborné rady zadarmo, museli obetovať nehorázne množstvo svojho voľného času, aby tie poznatky získali.... tak ak sa chceš niečomu naučiť, čítaj, čítaj a ešte raz čítaj, aby si minimálne takto o rok mohla rozdávať svoje poznatky aj Ty !!!!!!!!!!!!!!!!!
Muška
05.03.08,15:21
...načo mi je paragrafove znenie, ak tomu nerozumiem, preto som sa tu vlastne obrátila o radu, aby som to videla ako sa to v praxi robí a aby som ten postup aj pochopila.....
nuž ak je Vám poraďakom ťažké a únavné poradiť, nebudem obťažovať.......
...a možte si s príspevkom 2 súhlasiť hoc aj všetci......
:eek:
Píšeš, že si v JU nováčik - snažili sme sa Ti pomôcť, kde hľadať.

Mojim linkom , kde máš tabuľky od Maríny na osobné aj nákladné auto /vhodné sú aj pre platiteľa aj pre neplatiteľa DPH/ - len si ich upravíš podľa seba /ale najskôr tomu musíš rozumieť :rolleyes:/ si ohrdla :eek: - vraj robíš ručne JU.. ..No a?

Odkazmi od Johanky na príslušné §§ si ohrdla tiež :eek:

Tak,čo vlastne chceš?
Chceš sa to naučiť, alebo Ti "iba" stačí , aby sme Ti urobili účtovníctvo???
Ingrid Ondruskova
05.03.08,15:27
Ja nebudem nevďačná-ďakujem za tabuľku, je to fajn vec, ale chcem sa len spýtyť, či tú tabuľku môžem použiť, ak naša firma začína o mesiac lízovať nie auto, ale potlačovací stroj.
zuhl
05.03.08,15:29
...načo mi je paragrafove znenie, ak tomu nerozumiem, preto som sa tu vlastne obrátila o radu, aby som to videla ako sa to v praxi robí a aby som ten postup aj pochopila.....
nuž ak je Vám poraďakom ťažké a únavné poradiť, nebudem obťažovať.......
...a možte si s príspevkom 2 súhlasiť hoc aj všetci......

Škoda, že sa tu niekedy nedajú použiť vulgárne výrazy.
Muška
05.03.08,15:29
Ingridka,
áno, ja ju tiež používam na rôzny finančný prenájom HIM
Zoltán Kovács
05.03.08,15:35
Škoda, že sa tu niekedy nedajú použiť vulgárne výrazy.

Netreba sa znižovať na úroveň iných. Majte v sebe hrdosť účtovníka. A nenechajte sa rozhádzať...... :)
petovsan
05.03.08,15:56
Ja nebudem nevďačná-ďakujem za tabuľku, je to fajn vec, ale chcem sa len spýtyť, či tú tabuľku môžem použiť, ak naša firma začína o mesiac lízovať nie auto, ale potlačovací stroj.
... len doplním, áno môžeš, pokiaľ ste platitelia DPH, bude sa Vás týkať tabuľka určená pre leasing ako pre nákladné vozidlo, samozrejme za predpokladu, že stroj je nakúpený od platiteľa DPH.
Ingrid Ondruskova
05.03.08,19:24
Ďakujem za rýchle odpovede, áno sme platitelia DPH, rovnako ako aj dodávateľ stroja.
Muška
05.03.08,19:54
... ja teda tiež doplním :D

pre neplatiteľov DPH, ktorí chcú tabuľku použiť na lízovaný HIM - použijú tabuľku č. 1 /ktorá je na OM/,
petovsan
05.03.08,20:45
... ja teda tiež doplním :D

pre neplatiteľov DPH, ktorí chcú tabuľku použiť na lízovaný HIM - použijú tabuľku č. 1 /ktorá je na OM/,
Muška, sorry, nechcela som Ťa dopĺňať, pôvodne som tam mala odpoveď BEZ doplním, len som sa zdržala akýmsi telefonátom, tak som tú odpoveď odoslala neskôr a si ma predbehla, tak som to už nechcela mazať a radšej som doplnila. Ale asi bude lepšie, ak sa vymažem ;)
Muška
05.03.08,22:12
Nie, vôbec mi nevadí, že si ma doplnila, len som samozrejme "spanikárila" a kukla opäť asi 3333 krát do §§§ , že prečo píšeš iba o platiteľovi - keď §§ hovorí:

(6) Pri obstaraní hmotného majetku formou finančného prenájmu súčasťou obstarávacej ceny u nájomcu nie je daň z pridanej hodnoty.

...som sa ľakla, že mi ušlo , že sa to týka iba auta :eek:
KulovaM
07.03.08,07:34
Opäť mi nedá nezareagovať na Tvoj príspevok, nedočkavá KulovaM, ale chcem Ti vysvetlit jedno: poraďákom nie je ťažké a únavné poradiť, neboli by tu inak tie tisíce kvalitných príspevkov, ale každý z nich sa živí účtovníctvom ... a ak by nič iné nerobili, len radili a radili ... samozrejme zadarmo a turborýchlosťou, nemali by o chvíľu ani na tú elektrinu do svojho PC :D.
Spýtam sa Ťa takto: Tebe je ťažké a únavné prevetrať tu to more príspevkov, ktoré sú tu o leasingu popísané? ... a nie sú to len znenia paragrafov !!!!
Nezabudni tiež na to, že aj tí, ktorí tu rozdávajú svoje vysoko odborné rady zadarmo, museli obetovať nehorázne množstvo svojho voľného času, aby tie poznatky získali.... tak ak sa chceš niečomu naučiť, čítaj, čítaj a ešte raz čítaj, aby si minimálne takto o rok mohla rozdávať svoje poznatky aj Ty !!!!!!!!!!!!!!!!!
Milý Petovsan, tak teraz mi naozaj krivdíš, lebo pred tým, ako som dala tento príspevok, som ozaj prelúskala všetky témy, čo sa leasingu týkali, a nie len tu, ale aj na iných stránkach- o čom svedčí aj príspevok, čo som sem pridala z iného linku....
Ako ľahko viete odsúdiť človeka, ked nič o nom neviete.....
aj tak som v pohode a dakujem za rady.
KulovaM
07.03.08,07:43
:eek:
Píšeš, že si v JU nováčik - snažili sme sa Ti pomôcť, kde hľadať.

Mojim linkom , kde máš tabuľky od Maríny na osobné aj nákladné auto /vhodné sú aj pre platiteľa aj pre neplatiteľa DPH/ - len si ich upravíš podľa seba /ale najskôr tomu musíš rozumieť :rolleyes:/ si ohrdla :eek: - vraj robíš ručne JU.. ..No a?

Odkazmi od Johanky na príslušné §§ si ohrdla tiež :eek:

Tak,čo vlastne chceš?
Chceš sa to naučiť, alebo Ti "iba" stačí , aby sme Ti urobili účtovníctvo???
Ničím som neohrdla, a to , že robým JU ručne- znamenalo, že nemám technické vybavenie na to, aby som vedela s tabuľkou pracovať....
Myslím, že moj dotaz bol celkom konkrétny a neznamenal, aby ste mi tu urobili učtovníctvo za mna.

Myslela som, že Porada je o poradení sa, chcela som sa poradiť, ale vidím, ....a neberte to zasa niekto osobne
" zabudol vôl, že teľaťom bol"
KulovaM
07.03.08,07:47
Pre veštkých, čo sa mi snažili pomôcť, ale aj o kritiku- ktorú som očakávala, DAKUJEM

Petovsan, hlavne tebe, lebo ty jediný si nezaujal len hrdý postoj ale ukázal si aj ľudskú stránku svojej osobnosi
Vdaka takým ľudom, ako si ty....a to myslím úprimne.
petovsan
07.03.08,09:48
Milý Petovsan, tak teraz mi naozaj krivdíš, lebo pred tým, ako som dala tento príspevok, som ozaj prelúskala všetky témy, čo sa leasingu týkali, a nie len tu, ale aj na iných stránkach- o čom svedčí aj príspevok, čo som sem pridala z iného linku....
Ako ľahko viete odsúdiť človeka, ked nič o nom neviete.....
aj tak som v pohode a dakujem za rady.

Vieš, ono celé toto nedorozumenie asi vzniklo z Tvojho nedočkavého a arogantného príspevku "no, ďakujem za pomoc" ... teda taký podtext som z neho vycítila ja. A na dôvažok v téme LEASING ... tá je tu totiž preberaná snáď už 1000x, takže nám tiež nemaj za zlé, že v tejto dobe, keď koľkí ani nevieme, ktorý papier skôr chytiť do ruky, niekomu ujdú nervy ... dobre poradiť sa snažili aj Muška, aj Johanka ... lenže odkazy na § si ignorovala ... a ak chceš robiť účtovníctvo, Ty musííííííííííííííš čítať tie paragrafy, dokolečka dokola, aj keď im hneď nerozumieš .... uvidíš, nakoniec porozumieš. Ak k tomu pridáš vysvetlenia z Porady, tak to pôjde celkom rýchlo ... len nebuď nedočkavá, vidíš, čo to spôsobilo ... ;)

p.s.: myslím, že Ťa nikto neodsúdil, Poraďákom ide najmä o to, aby sa nováčikovia naučili vyhľadávať odpovede na svoje otázky a nezakladali len nové a nové témy ... potom vidíš, že už je náramne ťažké v spleti toľkých príspevkov nájsť presne to, čo zrovna potrebuješ ... a takto to dopadne :mee:
Takže, MIER !!!
KulovaM
07.03.08,09:57
Ale, ale , brzdi ... prečítaj si túto tému http://www.porada.sk/t71365-pohodlnost-lenivost-a-ci-co.html, možno pochopíš .

Pomôž somárovi z blata, odmení sa ti kopnutím :mee:.
a stačilo tak máličko
poradiť mi, ako zaučtujem leasingovú splátku, z ktorej položky si uplatňujem DPH a u ktorej položky sa DPH zaučtuje do réžie


teraz to už viem, ale nie vďaka porade, čo ma dosť mrzí.
petovsan
07.03.08,09:58
Ničím som neohrdla, a to , že robým JU ručne- znamenalo, že nemám technické vybavenie na to, aby som vedela s tabuľkou pracovať....
Myslím, že moj dotaz bol celkom konkrétny a neznamenal, aby ste mi tu urobili učtovníctvo za mna.

Myslela som, že Porada je o poradení sa, chcela som sa poradiť, ale vidím, ....a neberte to zasa niekto osobne
" zabudol vôl, že teľaťom bol"

Ešte musím zareagovať na toto a neberiem to osobne: nie, nezabudli sme, že tiež sme každý nejako začínali ... tiež sme nevedeli všetko ... možno skoro nič ... ja uznávam, že ten, kto robí účto dlhé roky, je v ľahšej pozícii pri terajšej frekvencii toľkých zmien zákonov a že tí, ktorí sú v praxi 1-2 roky to majú ťažšie, keďže ešte nie sú poriadne doma ani v "základných otázkach" ... ale na druhej strane, tí, ktorí začínali 10 - 15 rokov a viac dozadu .... NEMALI PORADU !!!!!!!!!!!! .... skús si predstaviť, ako sme si zháňali informácie typu: čo tým autor zákona asi myslel? Jediné, čo sme mali k dispozícii bol suchý text paragrafov, ktorý si si mohla vysvetliť minimálne trojako.
Preto treba dať svojim otázkam na Porade ČAS (určite vždy niekto poradí) a medzitým hľadať a hľadať nové odpovede. :)
KulovaM
07.03.08,11:54
Ešte musím zareagovať na toto a neberiem to osobne: nie, nezabudli sme, že tiež sme každý nejako začínali ... tiež sme nevedeli všetko ... možno skoro nič ... ja uznávam, že ten, kto robí účto dlhé roky, je v ľahšej pozícii pri terajšej frekvencii toľkých zmien zákonov a že tí, ktorí sú v praxi 1-2 roky to majú ťažšie, keďže ešte nie sú poriadne doma ani v "základných otázkach" ... ale na druhej strane, tí, ktorí začínali 10 - 15 rokov a viac dozadu .... NEMALI PORADU !!!!!!!!!!!! .... skús si predstaviť, ako sme si zháňali informácie typu: čo tým autor zákona asi myslel? Jediné, čo sme mali k dispozícii bol suchý text paragrafov, ktorý si si mohla vysvetliť minimálne trojako.
Preto treba dať svojim otázkam na Porade ČAS (určite vždy niekto poradí) a medzitým hľadať a hľadať nové odpovede. :)
ano, aj na moje staršie dotazy som nechala čas, nenašla som žiadne odpovede, ale poradila som si inak.

za to, že pred 10-15 rokmi ste poradu nemali, za to ja ale nemôžem, a ani som to nesposobila.

a s tým časom, nuž maj čas, ked o 2 hodiny ti príde kamarát na hotové...:o)
Milan Benka
07.03.08,12:06
...načo mi je paragrafove znenie, ak tomu nerozumiem, preto som sa tu vlastne obrátila o radu, aby som to videla ako sa to v praxi robí a aby som ten postup aj pochopila.....
nuž ak je Vám poraďakom ťažké a únavné poradiť, nebudem obťažovať.......
...a možte si s príspevkom 2 súhlasiť hoc aj všetci......


Nemôžem súhlasiť so zvýrazneným.

Z nikoho sa bez znalosti čítania paragrafov nestane dobrý účtovník. Stane sa z neho len balast, ktorý znižuje kredit účtovníkom.
Zoltán Kovács
07.03.08,14:20
Ničím som neohrdla, a to , že robým JU ručne- znamenalo, že nemám technické vybavenie na to, aby som vedela s tabuľkou pracovať....
Myslím, že moj dotaz bol celkom konkrétny a neznamenal, aby ste mi tu urobili učtovníctvo za mna.

Myslela som, že Porada je o poradení sa, chcela som sa poradiť, ale vidím, ....a neberte to zasa niekto osobne
" zabudol vôl, že teľaťom bol"

Chceš povedať, že na internet sa pripájaš bez počítača? Lebo na to aby si mohla s tou tabuľkou pracovať iné nepotrebuješ.;)
Monika Kováčová
07.03.08,14:45
zuhl
07.03.08,14:52
Ermon, to je sila, normálne mi padla sánka, lebo podľa popisu práce by som povedala, že je to špičková ekonómka,ing., práca v Alfe a na PC a napíše, že nerobí na programe a že nerozumie paragrafovému zneniu. Ja nemám slov...
Monika Kováčová
07.03.08,14:55
Ermon, to je sila, normálne mi padla sánka, lebo podľa popisu práce by som povedala, že je to špičková ekonómka,ing., práca v Alfe a na PC a napíše, že nerobí na programe a že nerozumie paragrafovému zneniu. Ja nemám slov...

"Z dôvodu mojej nevrlosti a arogancie a vyrovnávania si účtov so svojim egom" - koniec citátu - sa nevyjadrujem ku KulovaM.
Johanka
07.03.08,15:02
KulovaM, máš už prácu?
http://www.porada.sk/inzercia/showproduct.php?product=782#post346552
Pôvodne som chcela pripojiť :D, ale už viem ako to je. Buď tento nick používa viacero osôb (čo je na Porade celkom obľúbená , aj keď pre mňa nepochopiteľná výhovorka) alebo to KulovaM písala pre kamošku. Ale sebadôvera jej rozhodne nechýba :rolleyes:.
KulovaM
07.03.08,15:29
Ermon, to je sila, normálne mi padla sánka, lebo podľa popisu práce by som povedala, že je to špičková ekonómka,ing., práca v Alfe a na PC a napíše, že nerobí na programe a že nerozumie paragrafovému zneniu. Ja nemám slov...
zase je to vytrhnuté z koceptu, mam skusenosti, ako píšem, ale velmi slabé a mám sa ešte čo učiť, pracovala som na Alfe pre jedno občianske združenie, ale tam som napr, leasing auta nemala a OZ je samozrejme neplatcom DPH, a takto by som mohla pokračovať dalej....

to ako je ten inzerát napísaný, nuž ak niekto hladá prácu, spomenie aj to najmenej čo ovláda, aby zaujal potencionálneho zamestnávateľa.....navyše nie som ing ekonomie...ako si tu niekto myslí.
Monika Kováčová
07.03.08,15:30
ano, aj na moje staršie dotazy som nechala čas,nenašla som žiadne odpovede , ale poradila som si inak.



3.3.2008 2:50 poobede http://www.porada.sk/664915-post22.html do 30 min. po zadaní otázky založená táto téma s tým istým problémom
3.3.2008 2:02 poobede http://www.porada.sk/664827-post4.html odpoveď do 1 minúty
KulovaM
07.03.08,15:34
KulovaM, máš už prácu?
http://www.porada.sk/inzercia/showproduct.php?product=782#post346552
Milý Ermon, to , či mám prácu, alebo nemám, je osobné, nakoniec, všimni si dátum, kedy bol tento inzerát podaný, a to ostatné čo som napísala, to je moj osobný názor na teba.

To že si dal link na moj inzerát,ja tomu hovorím rana pod pás, ma u teba ani neprekvapilo, iba utvrdilo v mojom názore.

môžeš dalej snoriť, a vyhladávať na mna pikošky, aj tak moj názor ostane nemenný ......
Joj a zabudla som, dalej odsudzuj ludí za všeličo možné, zjavne máš na to čas a robí ti to radosť...
KulovaM
07.03.08,15:40
Chceš povedať, že na internet sa pripájaš bez počítača? Lebo na to aby si mohla s tou tabuľkou pracovať iné nepotrebuješ.;)
chcela som povedať, že na internet chodím do internet kafe a uznaj, že tam sa také vážne veci nedajú robiť...
Zoltán Kovács
07.03.08,15:41
chcela som povedať, že na internet chodím do internet kafe a uznaj, že tam sa také vážne veci nedajú robiť...

A to už prečo nie?
Vytlačiť tabulku s dosadenými údajmi?
KulovaM
07.03.08,15:46
3.3.2008 2:50 poobede http://www.porada.sk/664915-post22.html do 30 min. po zadaní otázky založená táto téma s tým istým problémom
3.3.2008 2:02 poobede http://www.porada.sk/664827-post4.html odpoveď do 1 minúty
jeeej, aká odrazu promtná odpoved, len žial prišla neskoro......zabiješ ma???
KulovaM
07.03.08,15:49
A to už prečo nie?
Vytlačiť tabulku s dosadenými údajmi?
mno, tak moja otázka znela inak, aj keby som tu tabulku urobila, ešte stale by som tam nenašla, ako to má vyzerať v zapisoch v penažnom denníku, čo ma konkrétne zaujímalo......

"nuž po vojne je každý kapitán"
KulovaM
07.03.08,15:50
a účtovať v Alfe??? :D
k ALFE som mala prístup pred pol rokom......
Zoltán Kovács
07.03.08,15:52
mno, tak moja otázka znela inak, aj keby som tu tabulku urobila, ešte stale by som tam nenašla, ako to má vyzerať v zapisoch v penažnom denníku, čo ma konkrétne zaujímalo......

"nuž po vojne je každý kapitán"

No v tej téme, kde je aj tá tabuľka leasingu pre JÚ je aj postup ako a čo a kde účtovať.

Necítim byť ani kapitánom, ani generálom po vojne.
KulovaM
07.03.08,15:52
Chlapci.......ešte nejaké otázky typu prečo, načo, začo, odkedy, dokedy........teší ma , že mate taký zaujem odrazu a aj čas na mna, ale ja som v netku , aby som si zase našla to, čo potrebujem

viete, aby si zase niekto nemyslel, že neodpovedám a preto som neslušná , abo čo.....bla bla bla
Monika Kováčová
07.03.08,15:53
No v tej téme, kde je aj tá tabuľka leasingu pre JÚ je aj postup ako a čo a kde účtovať.


my to veľmi dobre vieme...
Monika Kováčová
07.03.08,15:54
sa mi páči to : chlapci... už mi dávno tak pekne nikto nepovedal
KulovaM
07.03.08,15:58
sa mi páči to : chlapci... už mi dávno tak pekne nikto nepovedal
tak prepáč, som len obyčajná baba


a ostatným dávam do pozornosti aj tento link.......že ma to stálo nejaký čas vyhladať to a podeliť sa Vami o to.......
http://www.porada.sk/t57870-zoznam-volnych-zivnosti.html
Johanka
07.03.08,16:05
A? To čo tu teraz budeme robiť resumé, kto má väčšie zásluhy ?
Skromnosť , pokora, úcta .... poznáš ;) ?

Skús si pozrieť popri hľadaní aj návod na prácu s témou . Tak ako sa dá pridať, dá sa aj uzatvoriť. Myslím, že je najvyšší čas.
KulovaM
07.03.08,16:10
A? To čo tu teraz budeme robiť resumé, kto má väčšie zásluhy ?
Skromnosť , pokora, úcta .... poznáš ;) ?

Skús si pozrieť popri hľadaní aj návod na prácu s témou . Tak ako sa dá pridať, dá sa aj uzatvoriť. Myslím, že je najvyšší čas.
Johanka, samozrejme že poznám, ......vobec mi nejde o zásluhy, ale o skromnú obhajobu, ak dovolíš......
Bastian
07.03.08,16:24
Túto tému som objavil až teraz a až teraz som pochopil určité veci...
KulovaM nemám nič proti tebe, ale tvoje príspevky č.2 a 12 boli naozaj trocha nevhodné. Mohla si to napísať aj inak. Členovia ktorí tu denne nezištne pomáhajú, sú citlivý na takéto správanie. Skús si tie svoje 2 príspevky ešte raz prečítať...
KulovaM
07.03.08,16:45
Túto tému som objavil až teraz a až teraz som pochopil určité veci...
KulovaM nemám nič proti tebe, ale tvoje príspevky č.2 a 12 boli naozaj trocha nevhodné. Mohla si to napísať aj inak. Členovia ktorí tu denne nezištne pomáhajú, sú citlivý na takéto správanie. Skús si tie svoje 2 príspevky ešte raz prečítať...
ved ani ja nemám nič proti nikomu......
Milan Benka
08.03.08,06:51
ved ani ja nemám nič proti nikomu......

Túto tému už možno uzatvoriť. Vysvetlilo sa, čo sa vysvetliť malo.

Predísť sa tomu dalo vhodnejším formulovaním viet v príspevkoch. Myslím, že všetci zúčastnení sa poučili a vyhnú sa chybám, ktorých sa dopustili ( mňa nevynímajúc :D )

Takže, ak dovolíte, doporučím túto tému na uzamknutie.
KulovaM
08.03.08,14:22
včera som o to požiadala aj ja